Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12066
W sumie: 80210

News

News zdjęcie id 967

Piękna wystawa „Pracowni 12”

30.04.2019

 

 

 

26 kwietnia w Galerii Przestrzeni Twórczej ora Galerii Fotografii i Plastyki zwoleńskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Nauczyciele i uczniowie”. Zaprezentowano tu dzieła „Pracowni 12”, przygotowane pod kierunkiem Bożeny Marczykowskiej, Edyty Jaworskiej-Kowalskiej, Aleksandry Szczepanik-Szałas oraz Jakuba Strzeleckiego, nauczycieli radomskiego Zespołu Szkół Plastycznych.

 

Zebranych gości powitała dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu Anna Wieczerzyńska. Wśród nich znaleźli się: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, Przewodnicząca Towarzystwa Miasta Zwolenia Bogusława Jaworska, przedstawiciele placówek i instytucji z terenu powiatu zwoleńskiego, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, a także mieszkańcy powiatu. - Dziękuję, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie i jesteście tu dzisiaj z nami – mówiła dyrektor Anna Wieczerzyńska.

 

Otwarcie wystawy i wręczenie podziękowań

 

Wystawę tradycyjnie otworzył gospodarz ziemi zwoleńskiej, burmistrz Arkadiusz Sulima. – Mam ogromny zaszczyt otworzyć wystawę, która doskonale wpisała się w ramy nowej, wyremontowanej Galerii Przestrzeni Twórczej zwoleńskiego Domu Kultury. Mieliśmy już okazję oglądać tu wystawę rękodzielniczą „Stół Wielkanocny”, dziś gości tu wystawa malarska radomskiej „Pracowni 12”. Cieszę się, że prezentuje ona swoje dzieławłaśnie w Zwoleniu. Jestem przekonany, że obejrzymy wystawę z wielkim zainteresowaniem,życzę więc miłych wrażeń – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Po uroczystym otwarciu wystawy wręczono pisemne podziękowania dla osób zaangażowanych w jej powstanie – nauczycielom Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

 

Wyjątkowe prace młodych artystów

 

 

Pomysłodawcą wystawy była Edyta Jaworska-Kowalska, a kuratorem Jakub Strzelecki - artyści i nauczyciele Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

- Jest nam niezmiernie miło prezentować prace naszych uczniów – powiedział Jakub Strzelecki. - „Pracownia 12” to tak naprawdę numer sali, w której pracują nasi uczniowie. To tam uczymy rysunku i malarstwa i to tam powstają prace, które są tu dziś prezentowane. Jestto przekrój działań związanych z charakterem prowadzonych zajęć. Wystawa przedstawia martwą naturę w rysunku i malarstwie. Są tu także prace, które zostały wykonane na konkurs pod tytułem „Pamiętajcie o ogrodach. Organika roślinności” – poinformował Jakub Strzelecki.

- Pomysł zorganizowania wystawy zrodził się w naszych głowach, ponieważ w „Pracowni 12”jest masa pozytywnej energii i chcieliśmy przekazać ją właśnie tu, do miasta z którego pochodzę – podkreśliła Edyta Jaworska-Kowalska. - Cieszę się, że tak wiele osób zechciało przyjść i obejrzeć prace uczniów. Są one podzielone tematycznie,jest tu martwa natura w dziedzinie malarstwa i rysunku, martwa natura organika roślinności, ale też miłym urozmaiceniem są postacie rysunkowe i malarskie – mówiła pomysłodawczyni wystawy.

Warto dodać, że w wernisażu uczestniczyła także artystka Renata Jaworska, absolwentka prestiżowej Akademii Sztuk Pięknych w Niemczech. Jej dzieła prezentowane były na wystawach w Nowym Jorku, Londynie, Warszawie czy Berlinie.

 

MG

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.