Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11974
W sumie: 110541

News

News zdjęcie id 937

Zwoleński „Orlik” wzbogaci się o urządzenia dla niepełnosprawnych? Wniosek o dofinansowanie zadania złożony

26.03.2019

 

 

 

.

 

Samorządowcy miasta i gminy Zwoleń chcą, aby tutejszy kompleks sportowy „Orlik” stał się bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych. W związku z tym podjęli starania, aby znalazły się tam sprzęty do ćwiczeń dedykowane dla tej grupy społecznej. W ramach zadania, o którego dofinansowanie aplikują do Lokalnej Grupy Działania Dziedzictwo i Rozwój, ma  być doposażona siłownia plenerowa, ale też tamtejszy plac zabaw.

 

Dla niepełnosprawnych

Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej przy kompleksie boisk „Orlik 2012” ma być odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców zapotrzebowanie. – Osoby niepełnosprawne to bardzo ważna grupa społeczna. Zależy nam, aby wychodzić jej naprzeciw i stwarzać dobre warunki do aktywizacji społecznej – podkreśla burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. - Zaczniemy małymi kroczkami, które, mam nadzieję w przyszłości przerodzą się w większe działania. Tworząc obszar do ćwiczeń właśnie dla osób niepełnosprawnych przy zwoleńskim „Orliku”, chcemy zachęcić do wychodzenia z domu i spędzania wolnego czasu w sposób aktywny – dodaje burmistrz.

Według założonego planu, przy kompleksie sportowym „Orlik” miałyby stanąć urządzenia przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: krzesło, przyciskacz nóg i koła Tai Chi.

 

Doposażenie placu zabaw i siłowni plenerowej

W planach samorządowców, w ramach tego samego zadania, jest także doposażenie placu zabaw i siłowni plenerowej przy kompleksie sportowym „Orlik”.

 

We wniosku o dofinansowanie uwzględniono zakup zestawu treningowego „Baza”. W jego skład wchodzi: sztanga, twiser, stepper, dwa słupy fitness niskie i słup fitness.

 

Na placu zabaw miałyby stanąć: urządzenie linarne „choinka”, huśtawka „bocianie gniazdo”, równoważnia na sprężynach, huśtawka sprężynowa „śmigło dyliżans” i ławki narożne.

 

Co więcej, nawierzchnie przy niektórych urządzeniach sprawnościowych mają być wyłożone matami – w sumie 120 m2. Znajdą się tu też stojaki na rowery stół do szachów, ławki narożne itp. – Realizacja tego zadania pozwoli zagospodarować w stu procentach wolną przestrzeń, zarówno na ogrodzonym placu zabaw, jak również na częściowo zagospodarowanym urządzeniami rekreacyjnymi terenie – podkreśla Piotr Wajs, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego.

 

Wniosek o dofinansowanie złożony

Szacunkowy koszt realizacji zadania doposażenia terenu przy kompleksie sportowym „Orlik” to 125 tys. 417 zł.  Samorząd miasta i gminy Zwoleń złożył już wniosek o pomoc finansową do Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, która może wynieść blisko 80 tys. zł. Dzięki realizacji inwestycji obszar ten będzie kompleksową strefą aktywności dla wszystkich grup społecznych.  

Warto wspomnieć, że w tym roku gmina planuje zakup urządzeń sportowo-rekreacyjnych za łączną kwotę ponad 200 tys. złotych., które mają być dofinansowane z różnych źródeł zewnętrznych.

 

MG

 

 

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.