Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11336
W sumie: 95742

News

News zdjęcie id 905

Bogusława Jaworska przewodniczącą 38-letniego Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia

20.02.2019

 

 

 

 

We wtorek 12 lutego w Domu Kultury odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia. Uczestnicy zebrania podsumowali dotychczasową działalność, wskazali zadania do realizacji oraz podziękowali za osiągnięcia. Minutą ciszy uczcili także  pamięć zmarłych członków – Stanisława Janusza, Bolesława Skowrońskiego i Jerzego Kupidurskiego.

 

Sprawozdanie z ostatnich sześciu lat działalności przedstawiła Ewa Kulińska, która nie tylko podsumowała najważniejsze wydarzenia i poinformowała o ilości członków – 47, ale również przypomniała, że Towarzystwo jest współorganizatorem  i patronem wielu inicjatyw kulturalnych i oświatowych promujących Zwoleń oraz wydaje kwartalnik „Głos Zwoleński”.

 

Ewa Kulińska poinformowała także, że w związku z rezygnacją zasłużonego, wieloletniego przewodniczącego towarzystwa Wacława Kuś członkowie nadali Panu Wacławowi tytuł Honorowego Przewodniczącego Towarzystwa Miłośników Zwolenia.

 

Regionalista Adolf Krzemiński na ręce Ewy Kulińskiej przekazał podziękowanie i dyplom uznania dla Wacława Kuś za aktywne działanie i udział w życiu kulturalnym regionu.

 

Obecni na spotkaniu członkowie Towarzystwa wybrali nowy zarząd. Przewodniczącą została burmistrz poprzednich trzech kadencji Bogusława Jaworska, wiceprzewodniczącą Ewa Kulińska, sekretarzem Anna Wieczerzyńska, skarbnikiem Lidia Choroś zaś członkiem Elżbieta Nowakowska. Z kolei Komisji Rewizyjnej przewodniczy Tadeusz Rojek, zaś jej skład dopełniają Ryszard Krawczyk i Krzysztof Małek.

Nowo wybrana przewodnicząca Towarzystwa Bogusława Jaworska zaapelowała do członków, by wspólnie uaktualnić listę członków. Analizując jej skład warto także pomyśleć o tym, by pozyskać nowych aktywnych członków, którzy pomogą rozwinąć się Towarzystwu a także otworzyć się na nowe pomysły.

Wśród zadań Towarzystwa znalazły się: popularyzacja Jana Kochanowskiego, historii Zwolenia i współczesnej dokumentacji miasta i regionu, a także kontynuowanie wydawania Głosu Zwoleńskiego.

Zarząd planuje także poszerzyć program działalności stowarzyszenia przez współpracę ze szkołami np.  organizowanie dla dzieci wyjazdów do parlamentu czy miejsc związanych z historią naszego regionu.

Tymczasowa siedziba Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia znajduje się w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu w p. 45. Zarząd dyżur pełni w każdy czwartek.  

Spostrzeżenia i propozycje przydatne do działalności w najbliższym czasie przedstawili także: Wacław Małek, Anna Wieczerzyńska, Zbigniew Gołąbek, Adolf Krzemiński, Tadeusz Rojek i Zbigniew  Rychel.

 

.

 

.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.