Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12369
W sumie: 96775

News

News zdjęcie id 840

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima członkiem zarządu Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydenta Ziemi Radomskiej

19.12.2018

 

 

 

 

W poniedziałek 17 grudnia w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydenta Ziemi Radomskiej. Wzięło w nim udział 32 włodarzy z subregionu radomskiego. Spotkanie to miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Do momentu wyboru nowego przewodniczącego obrady poprowadziła Bogusława Jaworska – przewodnicząca Konwentu od lipca 2015 roku.

 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia obrady poprzedziła wspólna modlitwa którą poprowadził ks. Mariusz Wincewicz z parafii pw. NMP Królowej Polski z Pionek. Ksiądz zaprosił także zebranych włodarzy do tradycyjnego połamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

 

 

Powołanie komisji wyborczej i komisji skrutacyjnej

 

Obrady rozpoczęto od wyboru komisji wyborczej oraz komisji skrutacyjnej. Pierwszej z nich przewodniczył Burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski, drugiej zaś Wójt Gminy Magnuszew Marek Drapała.

 

Po wyborze członków poszczególnych komisji dotychczasowa przewodnicząca konwentu, wieloletnia burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska przedstawiła sprawozdanie z działalności Konwentu za okres od lipca 2015 do 2018 oraz odczytała obowiązujący regulamin.

 

 

Wybór przewodniczącego i zarządu Konwentu

 

Przewodnicząca Konwentu zaproponowała obecnym włodarzom, by dokonali nowego wyboru zarządu, a nie tak, jak było w zwyczaju uzupełnili tylko jego skład. Swoją propozycję argumentowała tym, że po jesiennych wyborach samorządowych w subregionie radomskim mamy wielu nowych burmistrzów i wójtów.

Przedstawiciele z poszczególnych powiatów zgłosili następujących kandydatów: burmistrza Wyśmierzyc – Wojciecha Sępiała, burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą - Mariusza Dziubę, burmistrza Kozienic - Piotra Kozłowskiego, burmistrza Lipska - Jacka Wielorańskiego, burmistrza Przysuchy - Tomasza Matlakiewicza, burmistrza Pionek - Roberta Kowalczyka, burmistrz Skaryszewa - Dariusza Piątka, wójta Mirowa – Artura Siwiorka oraz burmistrza Zwolenia - Arkadiusza Sulimę.

 


Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima w zarządzie reprezentuje powiat zwoleński. 

 

Spośród dziewięciu członków zgłoszonych do zarządu konwentu wybrano jednogłośnie na przewodniczącego burmistrza Pionek Roberta Kowalczyka.

 

 

Samorządowcy dyskutowali o sytuacji strażaków OSP oraz o kwotach ponoszonych za korzystanie ze słupów energetycznych

 

Bogusława Jaworska poinformowała o rozpoczętych sprawach, którymi zajmowali się członkowie Konwentu  w tym roku. Zwróciła też uwagę obecnych na problem związany z transportem publicznym. Zaapelowała także do włodarzy by ponownie pochylili się nad sprawą związaną z obniżeniem kosztów wykorzystywania przez samorządy słupów energetycznych dla potrzeb oświetlenia drogowego. Przypomniała, że w przypadku Gminy Zwoleń stawka zaproponowana przez PGE za korzystanie z jednego słupa energetycznego wynosi 2,55 zł netto miesięcznie, co w sakli roku da kwotę około 50 tysięcy złotych.

Stanowisko Bogusławy Jaworskiej poparł burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski, który przedstawił wniosek o przegłosowanie sprawy dotyczącej nie wyrażenia zgody na ponoszenie opłat zaproponowanych przez PGE.

Burmistrz Lipska Jacek Wielorański zaapelował do kolegów samorządowców by zanim wypracują wspólne stanowisko, zorganizowane zostało spotkanie, na które zaproszeni będą kierownicy PGE w celu wyjaśnienia problematycznych aspektów.

Przewodniczący Konwentu – Robert Kowalczyk poddał pod głosowanie zaproponowany wniosek  z wspólnym stanowiskiem dotyczący narzucanych opłat przez PGE. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. 
 

Kolejnym ważnym elementem dyskusji było omówienie sytuacji strażaków ochotników. Samorządowcy zaproponowali, by druhowie dostawali dodatek pieniężny do emerytury. Wniosek ten zostanie przekazany parlamentarzystom ziemi radomskiej.
 

 

Kwiaty i podziękowania dla Bogusławy Jaworskiej
 

 

Bogusława Jaworska z rąk nowo wybranego przewodniczącego Konwentu otrzymała piękny bukiet kwiatów oraz podziękowania za ponad trzyletnią pracę  na rzecz subregionu radomskiego.

 

 

Podziękowania za dobrą i owocną współpracę złożyła także kolegom samorządowcom Bogusława Jaworska.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.