Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9169
W sumie: 93575

News

News zdjęcie id 839

50 lat minęło jak jeden dzień! Złote Gody w Zwoleniu w tym roku świętowały 44 pary

19.12.2018

 

 

 

W piątek 14 grudnia 44 pary  z terenu Gminy Zwoleń świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystości rozpoczęły się  mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Następnie uhonorowano jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie a także złożono im wiele życzeń. Całość dopełniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu oraz miejscowego barda Andrzeja Frankiewicza.

 

Mszę Świętą za małżonków odprawił ks. Bernard Kasprzycki, który w imieniu jubilatów dziękował Bogu za 50 lat wspólnego życia. Ksiądz w homilii podkreśli, że dostojni jubilaci są nie tylko wzorem dla młodych pokoleń ale również częścią historii  naszej Małej Ojczyzny.

 

 

 


Małżonkowie dziękując za każdy dzień spędzony razem odnowili złożoną 50 lat temu przysięgę małżeńską.

 

 

Życzenia i gratulacje

 

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej kina Świt, gdzie Jubilaci zostali powitani przez Renatę Gajowiak – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zwoleniu.

 

 

Wiele ciepłych słów w tym dniu małżonkowie usłyszeli od Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy. Burmistrz nie tylko pogratulował Jubilatom 50 lat przeżytych wspólnie, ale również życzył im zdrowia, wzajemnego zrozumienia i jeszcze wielu lat razem.

 

 

„Złote Gody”to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin i przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe niepowodzenia, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.To właśnie w tym czasie wychowaliście wspaniałe dzieci i doczekaliście się wnucząt.Myślę, że czujecie się zrealizowani, dumni i szczęśliwi.- mówił Arkadiusz Sulima, Burmistrz Zwolenia

 

 

Najserdeczniejsze życzenia, gratulacje i podziękowania małżonkom w imieniu Starosty Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka przekazała sekretarz powiatu Edyta Sulima.

 

 

Odznaczenia medalem pamiątkowym

 

Następnie małżonkowie z rąk Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

 

 

Odznaczenie za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane jest parom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Za długoletnie pożycie małżeńskie  świętujący małżonkowie otrzymali oprócz orderów od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pamiątkowe legitymacje, listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki od Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Upominki wręczali zastępca burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Sobieszek, sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj oraz sekretarz Starostwa Powiatowego Edyta Sulima.

 

Część artystyczna

 

 

Życzenia świętującym parom złożyły także występujące dzieci, które  tańcem, wierszem i piosenką życzyły Jubilatom dużo zdrowia, pogody ducha oraz wzajemnego zrozumienia na dalsze lata wspólnego życia.

 

 

Dla świętujących par zaśpiewał także zwoleński poeta i muzyk Andrzej Frankiewicz.

 

 

Tradycyjnie w trakcie obchodów odśpiewano też chóralne sto lat oraz wzniesiono toast za jubilatów. Całość dopełnił tort oraz słodki poczęstunek.

 

 

Złote Gody w tym roku obchodzili: Ewa Regina i Zdzisław Ambryszewscy, Marianna i Stanisław Baran, Marta Stanisława i Stanisław Bogusiewcicz, Halina i Bronisław Choroś,Jadwiga i Marianna Ćwiek, Zofia i Witold Bronisław Dróżdż, Zofia Krystyna i Tadeusz Figura, Barbara Ewa i Lucjan Głogowscy, Teresa i Stanisław Janiccy, Helena Krystyna i Tadeusz Marian Jargotowie, Stanisława i Jan Konwa, Gabriela i Adam Józef Kowalczyk, Krystyna Zofia i Andrzej Sylwester Kwapisiewiczowie, Wanda i Henryk Marchewkowie, Jolanta Elżbieta i Stanisław Markowscy, Maria i Zbigniew Markowscy, Ewa Elżbieta i Henryk Marian Mordzińscy, Marianna Teresa i Kazimierz Jan Mróz, Irena Maria i Stanisław Musielewiczowie, Maria Elżbieta i Bolesław Muszyńscy, Cecylia i Władysław Walenty Olczykowie, Zofia i Lech Stanisława Olszańscy, Jadwiga i Ryszard Ostrowscy, Daniela i Tadeusz Pawelcowie, Stefania i Witold Pietruszkowie, Kazimiera i Tadeusz Płacheccy, Irena i Władysław Bogdan Przepiórka, Danuta i Bogdan Przerwa, Janina i Stanisław Pyciarzowie, Danuta Krystyna i Witold Piotr Rogala, Maria i Stanisław Różalscy, Teresa i Stanisław Tadeusz Sandomierscy, Danuta Barbara i Wiesław Jan Skoczylasowie, Janina i Ryszard Tadeusz Smorągowie, Zofia Halina i Marian Stanisław Skowrońscy, Zofia i Henryk Sobieszkowie, Jadwiga i Marian Adam Stępniowie, Zofia Ludwika i Jerzy Wiesław Stępniowie, Alina i Marian Andrzej Szymańscy, Elżbieta Krystyna i Jerzy Zdzisław Świątkowie, Halina i Jan Wawrzakowie, Barbara i Zbigniew Kazimierz Wolszczakowie, Teresa Zofia Trzewńska-Zalewska i Jan Józef Zalewski, Helena i Marian Zawodnikowie.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.