Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11715
W sumie: 110282

News

News zdjęcie id 715

Przepisy przeciwpożarowe obowiązujące w gospodarstwach rolnych, ekonomia społeczna oraz inwestycje gminne i powiatowe! Za nami kolejne spotkanie z sołtysami!

19.07.2018

 

 

 

W czwartek, 12 lipca odbyło się kolejne w tym roku spotkanie z sołtysami Gminy Zwoleń. Tradycyjnie wszyscy spotkali się w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu. Na naradzie obecni byli: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, zastępca Burmistrz Grzegorz Molendowski, sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj, wicestarosta Arkadiusz Sulima, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Mariusz Grudziński oraz kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Piotr Wajs.

 

Spotkanie oficjalnie otworzyła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, która przywitała nie tylko przybyłych sołtysów ale również zaproszonych gości.

 

Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu Mariusz Grudziński przypomniał sołtysom o bezwzględnym zakazie wypalania traw. Zaapelował także, by przypomnieli mieszkańcom o przestrzeganiu przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w gospodarstwach rolnych.

 

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska omówiła uchwały przyjęte przez Radę Miejską w okresie od marca do czerwca. Udzieliła również sołtysom szczegółowych informacji na temat rozpoczętych i planowanych w najbliższym czasie inwestycji.

 

 

Sołtysi zapoznani zostali również z informacjami związanymi z Ekonomią Społeczną. Burmistrz przybliżyła sołtysom zasady powstałego w naszej gminie partnerstwa lokalnego, którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, poprzez zaangażowanie osób zagrożonych wykluczeniem do pracy. Osobami zagrożonymi wykluczeniem są osoby niepełnosprawne oraz długotrwale bezrobotne.

Ważną funkcją ekonomii społecznej jest również integracja i rozwój społeczności. Oznacza to nic innego, jak to, że przedsiębiorstwa społeczne, które wspierane są przez partnerstwo nastawione są nie tylko na zysk, ale także na reintegrację osób powracających na rynek pracy.

W skład partnerstwa wchodzą: Gmina Zwoleń, Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wilczowoli. 

 

Obecny na naradzie wicestarosta Arkadiusz Sulima przedstawił sołtysom realizowane na terenie Gminy Zwoleń inwestycje przez Powiat Zwoleński. Wicestarosta nakreślił także sołtysom działania powiatu na najbliższą przyszłość oraz zaprosił wszystkich do udziału w Dożynkach, które odbędą się w tym roku 9 września.

 

Ponadto Piotr Wajs opowiedział sołtysom o rozpoczętych inwestycjach realizowanych w ramach Funduszu Sołeckiego. Poinformował także o przesuniętej z lipca na wrzesień III turze spotkań konsultacyjnych dotyczących budowy drogi S12.

 

  

 

zdjęcia Paweł Nakonieczny .

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.