Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11716
W sumie: 110283

News

News zdjęcie id 606

Zwoleń pamięta o bohaterach! Za nami uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia!

09.04.2018

 

 

 

Uroczysta msza święta, przemarsz delegacji ulicami miasta, złożenie kwiatów i okolicznościowe przemówienie Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej. Tak wyglądały w Zwoleniu uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia dla naszego narodu, zarówno te sprzed 78 lat w Katyniu, 74 lat w Zwoleniu, jak i te sprzed 8 lat w Smoleńsku. Mieszkańcy miasta i gminy Zwoleń te trzy ważne wydarzenia upamiętnili w niedzielę, 8 kwietnia.

 

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, w której oprócz zgromadzonych mieszkańców udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, placówek oświatowych i kulturalnych oraz poczty sztandarowe.

 

 

Tradycyjnie nie zabrakło też harcerzy, którzy przy pomniku pełnili honorową wartę.

 

 

Po mszy świętej zebrani prowadzeni przez poczty sztandarowe przemaszerowali pod Pomnik Męczeństwa, Krzyż Katyński i tablicę upamiętniającą tragedię smoleńską.

 

Po mszy świętej uroczystości przeniosły się pod Pomnik Męczeństwa i Krzyż Katyński, gdzie po oddaniu hołdu przez sztandary przedstawiciele władz oraz instytucji złożyli pamiątkowe wiązanki.

 

Kwiaty złożyli przedstawiciele Gminy Zwoleń na  czele z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską.

 

 

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, która podkreśliła fakt, że swoją obecnością oddajemy hołd i szacunek naszym rodakom, którzy stracili życie dla Ojczyzny.

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska przypomniała nie tylko krótką historię tragicznych wydarzeń sprzed wielu lat ale również zwróciła uwagę obecnych na tragicznie zmarłych 8 lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem. Przypomniała wszystkim, że wśród nich był między innymi Prezydent Polski, jego małżonka i jeden z naszych mieszkańców – Paweł Janeczek porucznik Biura Ochrony Rządu. 

Burmistrz Jaworska w swoim przemówieniu apelowała o jedność rodaków i wzajemne zrozumienie oraz poszanowanie. Dzięki tym wartościom nasz kraj, nasza Ojczyzna nie tylko będzie się rozwijała ale również będzie stawała się coraz piękniejsza dla dobra nas wszystkich. Musimy pamiętać o tym, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Tak naprawdę każdy z nas powinien zabiegać o to, by czasy niepokoju i wojny nigdy nie wróciły.

 

Uroczystości zakończyły się wspólnym zdjęciem, do którego zaproszono wszystkich uczestników.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.