Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14159
W sumie: 98565

News

News zdjęcie id 589

Ponad 100 recytatorów gościło w zwoleńskim Domu Kultury! Za nami prawdziwe Święto Poezji!

18.03.2018

 

 

 

 

W piątek, 16 marca w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Tym razem były to 63. eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i 35. do Małego Konkursu Recytatorskiego. Przed jury zaprezentowało się 101 uczestników reprezentujących 30 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z gmin: Zwoleń, Policzna, Tczów i Przyłęk. Recytatorzy zostali podzieleni na pięć kategorii wiekowych.

W Małym  Konkursie Recytatorskim wystąpiło 93 wykonawców, natomiast w 63. Ogólnopolskim Konkursie  Recytatorskim wystąpiło 8 osób – w tym aż 6 dorosłych. Tegoroczne występy oceniało jury, w którym zasiedli: przedstawiciele Towarzystwa Kultury Teatralnej  „Ziemia Radomska”.  Przewodniczący komisji - poeta, regionalista Adolf Krzemiński, polonista Marian Popis i poeta, muzyk Jacek Kowalczewski.

 

Uroczystego otwarcia eliminacji dokonali: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, starosta Waldemar Urbański oraz wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 

 Eliminacje poprowadził pracownik Domu Kultury w Zwoleniu Krzysztof Małek.

 

Do rejonowego koncertu laureatów, które odbędą się w Radomiu jury zakwalifikowało łącznie 9 wykonawców. 7 z nich reprezentować będzie powiat zwoleński w Małym Konkursie Recytatorskim, zaś dwójka recytatorów zmierzy się z innymi wykonawcami w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Jury ponadto przyznało wiele wyróżnień. Wśród  uczestników „małego” konkursu wyróżniono za wykonanie 37 młodych uczestników, zaś w „dużym” konkursie przyznano sześć wyróżnień.

 

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wyróżnieni i nominowani nagrody. Dzieci występujące w kategorii pierwszej otrzymały również bańki mydlane. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu oraz Dom Kultury w Zwoleniu.  Ponadto dla wszystkich uczestników Dom Kultury przygotował także pyszny poczęstunek.

 

 

Nagrodzeni!

 

Spośród najmłodszych uczestników z przedszkoli i klas zerowych jurorom najbardziej spodobały się prezentacje Mai Tomczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu oraz Błażeja Kniecia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie.

 

W grupie uczniów z klas I - IV nominacje do Radomia otrzymali: Nikola Nowicka i Gabriela Warchoł z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy.

 

W kategorii uczniów klas V- VIII jury nominowało Amelię Dróżdż z Zespołu Szkół w Tczowie oraz Łukasza Krawca z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Paciorkowej Woli. 

 

Wśród recytatorów reprezentujących oddziały gimnazjalne bezkonkurencyjna okazała się Monika Żaczkiewicz z Przyłęka.

 

W eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  w Radomiu wystąpią: Natalia Przepiórka, emerytka z Grabowa i Julia Nować z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu.

 

Adolf Krzemiński – przewodniczący komisji konkursowej podsumowując wszystkie eliminacje podkreślił wysoki poziom artystyczny.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.