Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12369
W sumie: 96775

News

News zdjęcie id 587

Gminne obchody Dnia Sołtysa!

13.03.2018

 

 

 

W poniedziałek, 12 marca w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu po raz pierwszy uroczyście obchodzono Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Wzięli w nim udział nie tylko sołtysi z Gminy Zwoleń ale również Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Starosta Zwoleński Waldemar Urbański oraz wicestarosta Arkadiusz Sulima.

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska dziękując sołtysom za ich zaangażowanie w rozwój Małych Ojczyzn podkreśliła, że praca jaką wykonują ma wyjątkowy charakter. Sołtys to nikt inny, jak reprezentant władzy na najbliższym mieszkańcom szczeblu samorządowym. Ponadto jest „gospodarzem” który zna najlepiej problemy i potrzeby lokalnych środowisk. Dzięki pracy sołtysów, sołectwa w naszej gminie, nie tylko wypiękniały, ale również stały się przyjazne mieszkańcom w każdym wieku.

 

Burmistrz Jaworska zarówno w imieniu własnym, jak i pracowników urzędu podziękowała Sołtyskom i Sołtysom za trud i wysiłek, jaki wkładają w wykonywanie powierzonych im obowiązków.

 

Życzenia zdrowia, wytrwałości w rozwiązywaniu najpotrzebniejszych spraw społeczności lokalnej, wzajemnego zrozumienia oraz dobrej współpracy zarówno z mieszkańcami, jak i z władzami gminy i powiatu Sołtysom składali: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj, starosta Waldemar Urbański i wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 

Sołtysi w dowód uznania z rąk włodarzy otrzymali listy gratulacyjne oraz drobne upominki. Warto dodać, że część sołtysów z Gminy Zwoleń uczestniczyła 11 marca w Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Przysusze.

 

Po części oficjalnej sołtysi zapoznali się z informacją Mazowieckiego Ośrodka Rolniczego w Warszawie dotyczącą zmian w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz o dotacje z PROW. Od 2018 roku w większości przypadków rolnicy ubiegający się o dopłaty muszą wypełniać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za pośrednictwem Internetu.

 

Pracownica Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zwoleniu poinformowała także sołtysów, o tym którzy rolnicy mogą składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w swoich gospodarstwach w roku 2018.

 

Sołtysi tradycyjnie zostali także zapoznani przez Burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską z uchwałami przyjętymi przez radnych od stycznia. Burmistrz Jaworska przypomniała sołtysom założenia nowego systemu segregacji odpadów, a także poinformowała ich o tym, co miało wpływ na podniesienie przez radnych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przekazała także sołtysom wiadomość o przyznaniu sołectwom w Sycynie i Mieczysławowie dofinansowania z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na modernizację istniejących świetlic. Burmistrz nie kryła zadowolenia z otrzymanego wsparcia, dodając że inwestycje tego typu w naszej gminie są bardzo potrzebne. To właśnie w tych miejscach mieszkańcy spotykają się po to, by wspólnie świętować np. Dzień Kobiet, Dzień Dziecka czy Dzień Matki.

Ponadto sołtysi na spotkaniu dopytywali samorządowców o realizację inwestycji planowanych w ich miejscowościach. Część pytań dotyczyła inwestycji planowanych w ramach Funduszy Sołeckich, natomiast część związana była z bieżącymi sprawami, np. utwardzenie dróg kruszywem, wyrównanie dróg dojazdowych, remonty istniejących dróg czy ustawienie znaków drogowych.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.