Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12113
W sumie: 80257

News

News zdjęcie id 586

Drugie spotkanie Zwoleńskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości!

12.03.2018

 

 

 

W piątek, 9 marca w sali narad Urzędu Miejskiego odbyło się drugie spotkanie Zwoleńskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Spotkaniu, w którym wzięli udział członkowie komitetu przewodniczyła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

Sekretarz komitetu Edyta Sulima przedstawiła zebranym wykaz planowanych przedsięwzięć, poinformowała także o tym, co zostało już zrealizowane (obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wykład Cezarego Imańskiego „Droga do Niepodległej”) oraz co odbędzie w najbliższej przyszłości (14 marca w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbędzie się Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej).

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska zwróciła się z prośbą do uczestników, by informowali komitet o wydarzeniach, które mogłyby wzbogacić jubileuszowe obchody. Jako przykład podała zorganizowaną w Centrum Regionalnym wystawę oraz wyświetlony film o Zagończyku.

 

Burmistrz Jaworska opowiedziała także o możliwości przystąpienia do projektu „Dumni z Polski”, w ramach którego moglibyśmy otrzymać wiele ciekawych gadżetów do wykorzystania np. w konkursach. Poinformowała także, że 4 listopada w Zwoleniu odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Starosta Zwoleński Waldemar Urbański zaapelował do wszystkich członków komitetu, o to by zachęcili do udziału w wydarzeniach jak największą ilość osób. Podkreślił, że wydarzenia organizowane są właśnie dla mieszkańców.

Obecny na spotkaniu sędzia Jacek Łata zasugerował, by wszystkie wydarzenia poświecone 100-leciu Odzyskania Niepodległości odbywające się w Zwoleniu na przestrzeni roku zostały spisane w kronice. Sędzia Łata zaproponował rówież: organizowanie rajdów do miejsc historycznych położonych na naszym terenie, zasadzenie 100 drzew, które utworzą Aleję Niepodległości oraz organizowanie imprez sportowo-historycznych upamiętniających miejsca bitew i pojedynków.

Ponadto glos zabrali również: Jerzy Markiewicz, Grzegorz Molendowski i profesor Henryk Bednarczyk.  Panowie zwrócili uwagę na to, by w miarę możliwości na realizację zadań uzyskać pomoc finansową ze środków zewnętrznych.

O wydarzeniach, które upamiętnią obchody mówiły także: Elżbieta Nowakowska (rajdy Grupy Rowerowej drogami Polskiej Niepodległości), dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie Grażyna Krześniak-Pakalińska (uroczystości rocznicowe w Karolinie), dyrektor biblioteki Ewa Kulińska (Narodowe Czytanie) oraz Grażyna Zielińska (działalność harcerstwa).

 

 

 

.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.