Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12358
W sumie: 96764

News

News zdjęcie id 537

Tłumy mieszkańców Zwolenia na pierwszym Orszaku Trzech Króli!

07.01.2018

 

 

 

Pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” w sobotę, 6 stycznia ulicami Zwolenia przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział ponad 2 tysiące osób. Motywem przewodnim Orszaku było przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka bez względu na wiek, kolor skóry czy zamożność. Orszak wyruszył spod kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego po mszy świętej odprawionej o godzinie 11.30. Trasa prowadziła kolejno ulicami: Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Lubelską, 3-go Maja, al. Pokoju i ul. Krakowską. Zwoleń był jednym z ponad 644 miejscowości w całej Polsce, w których zorganizowano orszaki.

 

W trakcie orszaku odegrane zostały cztery inscenizacje jasełkowe. Pierwsza z inscenizacji została odegrana na parkingu pod kościołem, skąd po wspólnej modlitwie Anioł Pański orszak wyruszył.

 

Orszak prowadziła Gwiazda Betlejemska, wykonana przez młodzież z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych.

 

W orszaku oprócz tłumnie zgromadzonych mieszkańców udział wzięli też: ks. Bernard Kasprzycki i samorządowcy z gminy i powiatu: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, zastępca Burmistrz Włodzimierz Kabus, wicestarosta Arkadiusz Sulima i sekretarz powiatu Edyta Sulima. 

 

Korowód orszakowy zatrzymywał się w wyznaczonych częściach miasta, gdzie odgrywano scenki nawiązujące do głównego hasła, a tym samym przypominające wydarzenia towarzyszące Narodzeniu Pańskiemu.

 

Druga inscenizacja została poświęcona symbolicznej walce dobra ze złem. Na scenie pojawili się aktorzy odgrywający Ewę, Adama i szatana.

 

 

Następnie podążając dalej ulicą Lubelską i 3-go  Maja wierni odnaleźli dwór króla Heroda. Herod razem z szatanem oraz swoimi najbliższymi współpracownikami starali się namówić ludzi, do zboczenia z trasy i pozostania na jego dworze. gdzie wiecznie trwa zabawa.

 

Stacją końcową była żywa szopka znajdująca się na scenie przed Urzędem Miasta. Tam Trzej Królowie oddali pokłon nowo narodzonemu Jezusowi składając  dary.  

 

W role aktorów wcielili się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu i Paciorkowej Woli, Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, Liceum Ogólnokształcące w Zwoleniu a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wilczowoli.

 

 

Po złożeniu darów przez królów ks. Bernard Kasprzycki pobłogosławił wszystkich uczestników orszaku poświęconą figurą Jezuska.

 

 

Organizatorami tegorocznego orszaku byli: Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, Gmina Zwoleń oraz Powiat Zwoleński

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.