Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12104
W sumie: 80248

News

News zdjęcie id 488

50 lat temu powiedzieli sobie TAK! Złote Gody w Zwoleniu świętowało 46 par!

11.11.2017

 

 

 

Uroczysta msza święta, odznaczenia od prezydenta, życzenia, występy dzieci, lampka szampana oraz tort. Tak wyglądało wspólne świętowanie 46 par z terenu gminy Zwoleń, które obchodziły 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystości złotych godów odbyły się w środę, 8 listopada w miejscowym Domu Kultury.

 

Obchody jubileuszu rozpoczęła o godzinie 10 Msza Święta odprawiona przez księdza Krzysztofa w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Ksiądz w imieniu jubilatów dziękował Bogu za 50 lat wspólnego życia. Podkreślił także, że dostojni jubilaci są nie tylko wzorem dla młodych pokoleń ale również częścią historii  naszej Małej Ojczyzny.


 

Dalsza część uroczystości przeniosła się do sali widowiskowej miejscowego Domu Kultury, gdzie głos jako pierwszy zabrał Mirosław Chołuj - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

 

Wiele ciepłych słów małżonkowie  usłyszeli od Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, która życzyła dostojnym jubilatom przede wszystkim zdrowia, bo przecież ono jest najważniejsze, wzajemnego zrozumienia i jeszcze wielu lat razem w zgodzie z sobą i najbliższą rodziną.
 

 

Kolejno życzenia jubilatom złożył także w imieniu władz powiatu starosta zwoleński Waldemar Urbański.

 

 

Nadania medali jubilatom  w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

 

Odznaczenie za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane jest parom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. W tym roku odznaczenia zostały przyznane 46 parom. Za długoletnie pożycie małżeńskie  świętujący małżonkowie otrzymali ordery od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pamiątkowe legitymacje, listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki od Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Upominki wręczali zastępca burmistrz Zwolenia Włodzimierz Kabus, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Sobieszek, sekretarz urzędu Jan Nowakowski, starosta zwoleński Waldemar Urbański i wicestarosta Arkadiusz Sulima.

Uroczystość uświetniły występy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu oraz występ dziecięcej grupy „Sycyniaczki”. Jubilaci wysłuchali także utworów w wykonaniu zespołu Kompany.

 

 

 

Tradycyjnie w trakcie obchodów odśpiewano też chóralne sto lat oraz wzniesiono toast za jubilatów. Całość dopełnił tort oraz słodki poczęstunek.

 

 

Złote Gody w tym roku obchodzili: Zofia i Janusz Baczkowscy, Irena i Zenon Bator, Stanisława i Marian Borkowscy, Anna i Eugeniusz Brzozowscy, Józefa i Leszek Belowscy, Zofia i Zbigniew Cheromińscy, Halina i Edward Denkiewicz, Teresa i Marian Dmagała, Halina i Wiesław Duliasz, Maria i Eugeniusz Fido, Kazimiera i Piotr Furga, Helena i Kazimierz Furga, Jadwiga i Stanisław Fijoł, Wiesława i Józef Gołębiowscy, Teresa i Stefan Grzywacz, Elżbieta i Kazimierz Gniadek, Władysława i Roman Kosik, Anna i Stanisław Karasińscy, Alicja i Edward Łapczyńscy, Krystyna i Tadeusz Makuch, Krystyna i Zygmunt Marchewka, Jadwiga i Tadeusz Michalczyk, Henryka i Władysław Michalscy, Irena i Stanisław Musielewicz, Marianna i Marian Markiewicz, Teodozja i Marian Misztak, Halina i Gerchard Olończyk, Ludwika i Romuald Peklerscy, Henryka i Henryk Pietruszka, Janina i Stanisław Pisarek, Anna i Czesław Sałbut, Krystyna i Jan Skorek, Wanda i Sławej Szarpak, Maria i Kazimierz Szczechowscy, Ewa i Kazimierz Stachowicz, Marianna i Henryk Stasiak, Teresa i Jan Strzeleccy, Halina i Kirosław Szewczykowie, Klara i Stanisław Tatak, Krystyna i Stanisław Trzaskowscy, Rozalia i Adam Tyburscy, Teresa i Feliks Wierzchowscy, Zuzanna i Kazimierz Wargaccy, Barbara i Kaziemirz Wiaderek, Zofia i Jan Zielińscy, Anna i Tadeusz Zielińscy, Daniela Zofia i Tadeusz Kustra.
 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.