Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7691
W sumie: 143909

News

News zdjęcie id 393

Grupa Rowerowa Zwoleń uczestniczyła w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę

10.07.2017

 

 

 

W środę, 5 lipca Grupa Rowerowa Zwoleń wyruszyła na pielgrzymi szlak XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Rowerzyści przebyli trasę o długości 270 kilometrów. Swoją podróż rozpoczęli od porannej mszy świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego oraz błogosławieństwa, którego udzielił pielgrzymom ksiądz Dariusz Zając. Szczęśliwej podróży pielgrzymom życzyła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska. W 6. Zwoleńskiej Pielgrzymce Rowerowej do Częstochowy uczestniczyło 14 osób.

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, życzyła pielgrzymom szczęśliwej i bezpiecznej drogi.

 

W pierwszym dniu pielgrzymki jechali przez Kazanów, Kowalków i Skarżysko, skąd  pojechali do Suchedniowa, gdzie mieli zaplanowany pierwszy nocleg. Drugi dzień rowerowi pielgrzymi rozpoczęli również mszą świętą w Kościele Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie, skąd  wspólnie z Grupą z Międzyrzecza Podlaskiego wyruszyli w dalszą drogę do Włoszczowy, przejeżdżając przez Zagnańsk i Oblęgor.

W piątek rowerzyści pokonali ponad 120-kilometrowy odcinek po górzystym terenie świętokrzyskim. Przejechali przez Kurzelów, Silnicę, Żytno, zatrzymali się na Anioł Pański w Gidlach w Bazylice Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.  Dalsza trasa wiodła przez Garnek, Skrzydłów, Mstów. Około godziny 16.00 pielgrzymi dotarli do celu. O godzinie 21.00 wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.

W sobotni poranek byli obecni przy odsłonięciu Obrazu, o godzinie 9.00 wzięli udział w spotkaniu wszystkich pielgrzymów z ks. kan. Jerzym Grochowskim – inicjatorem i organizatorem pielgrzymki rowerowej oraz biskupem siedleckim Piotrem Sawczukiem.

 Grupa Rowerowa Zwoleń na Alejach Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. 

 

Po wspólnej modlitwie i świadectwach pielgrzymowania przejechano Alejami NMP, w kolumnie eskortowanej przez policję, na Jasnogórskie Wały. Tam pielgrzymi uczestniczyli we  Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa siedleckiego, która była zwieńczeniem XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.

 Zwoleńscy pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej na Wałach Jasnogórskich.

 

Na Jasną Górę dojechało ponad 1000 rowerzystów z różnych zakątków Polski, w tym czternastoosobowa grupa ze Zwolenia. Zwoleńscy rowerzyści przejechali przez wioski i miasta czterech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i śląskiego, zatrzymując się w sanktuariach i kościołach na modlitwy.

Grupę prowadzili: Czesław Nowakowski i Czesław Wójcik. Trasę opracowała Elżbieta Nowakowska, a w terenie wyznaczyli ją Zdzisław Olęder i Grzegorz Brzózek. Patronat nad pielgrzymującą Grupą Rowerową Zwoleń objęli ksiądz kanonik Bernard Kasprzycki i Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

 

 

zdjęcia: Grupa Rowerowa Zwoleń 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.