Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7663
W sumie: 143881

News

News zdjęcie id 374

Festyn Rodzinny ”W gościnnym gnieździe ojczystym Jana Kochanowskiego"

20.06.2017

 

 

 

W niedzielę, 18 czerwca w Sycynie odbył się Festyn rodzinny pn. „W gościnnym gnieździe ojczystym Jana Kochanowskiego”. W tym roku mieszkańcy powiatu zwoleńskiego w sycyńskim parku spotkali się po raz osiemnasty.

Tradycyjnie w programie imprezy znalazły się biegi, w których udział wzięło ponad 200 biegaczy. Organizacją biegów zajęło się Stowarzyszenie "Zwoleń Biega", zaś sędzią głównym zawodów był zastępca Burmistrz Zwolenia Włodzimierz Kabus. Po raz pierwszy na Dniach Sycyny rywalizowali między sobą wędkarze. Nowością były też rozegrane mecze piłki nożnej.

 

Oficjalnego otwarcia XVIII Dni Sycyny dokonali: gospodarz wydarzenia Starosta Zwoleński  - Waldemar Urbański, Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska i profesor Henryk Bednarczyk – prezes Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna.

 

W części oficjalnej uroczystości głos zabrali również: Maksymilian Grzeszczyk – starosta zwoleński WOŚP, Krzysztof Cywka i Marcin Liberadzki.

 

Dni Sycyny są rokrocznie okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych. Jedną z nagród, jest przyznawane wybitnym uczniom Stypendium Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna. W tym roku profesor Henryk Bednarczyk stypendium przyznał Gabrysi Bednarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie.

 

Tradycyjnie wręczono również nagrody Starosty Zwoleńskiego, które otrzymali: Angelika Toporek i Krzysztof Paduch.

 

 

Pamiętano także o patronie imprezy Janie Kochanowskim. Samorządowcy i przedstawiciele instytucji złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem poety w Sycynie.

 

Po części oficjalnej na scenie pojawiły się dziecięce zespoły artystyczne z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie.  Wśród występujących były: „Iskierki”, „Wesoła Gromada”, Martyna Kopcińska i Gabriela Bednarczyk. Na scenie zaprezentowało się też stowarzyszenie „Nasz Jasieniec”, które specjalnie dla najmłodszych uczestników festynu wystawiło inscenizację wiersza „Rzepka”.

Po występach scenicznych impreza przeniosła się pod scenę, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Zabawy i gry prowadziły ciocie Dusia i Lusia. Na placu były również animatorki, które malowały wszystkim chętnym twarze. Organizatorzy zadbali także o dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie.

 

Na XVIII Dniach Sycyny zaprezentowały się też zespoły folklorystyczne: chór „Sycyna” i „Piątkowy Stok”. O dobry humor uczestników zabawy zadbali: Koło Gospodyń Wiejskich z Sycyny, które wystąpiło z kabaretem oraz „Kapela Zdzisława Kwapińskiego”  i  DJ Piotrek. 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.