Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5136
W sumie: 56293

News

News zdjęcie id 352

Bajecznie, zdrowo i radośnie! Za nami festyn z okazji Dnia Dziecka.

05.06.2017

 

 

 

Wiele atrakcji zapewnili organizatorzy zwoleńskim maluchom na festynie z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku odbył się w niedzielę, 4 czerwca na Orliku. O dobrą zabawę wszystkich dzieci zadbał nie tylko realizator wydarzenia - Dom Kultury, ale również wielu współorganizatorów i animatorki z Fantazji. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i konkursów.

Dzień Dziecka uświetniły przede wszystkim występy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ze Zwolenia. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły również grupy działające w zwoleńskim Domu Kultury.

 

Oficjalnego otwarcia imprezy pod hasłem „Aktywnie po zdrowie” dokonali: Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Sobieszek, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorz Molendowski, Przewodniczący Rady Powiatu Edward Rybak oraz Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska. Dzień Dziecka poprowadził Krzysztof Małek.

 

Wielu emocji najmłodszym dostarczyły wystrzeliwane z procy kule. Dziecko, któremu udało się taką kulkę złapać otrzymywało cenną nagrodę. Oprócz kolorowych kul w stronę publiczności „leciały” także piłki, również wymienne na nagrody niespodzianki.

 

Piłeczki  dzieciom rzucała żyrafa. Samo jej przybycie na festyn wzbudziło wśród najmłodszych wiele radości. Nie brakowało także chętnych do fotografowania się z żyrafą.

 


Dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi cieszyły się konkursy plastyczne „Bezpieczne wakacje” oraz „Malujemy zdrowie”. Tradycyjnie dzieci ustawiały się w kolejkach do punktów malowania twarzy. W tym roku malowaniem dziecięcych buziek zajmowały się panie bibliotekarki z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz panie z Wioski Indiańskiej, zorganizowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową w Zwoleniu. Dzieci chętnie uczestniczyły też w „Biegu przedszkolaka po miasteczku ruchu”.

 

Najlepsi biegacze otrzymali z rąk Krzysztofa Cywki zdrowe nagrody – dorodne, pyszne i zdrowe arbuzy.

 

 

Pozytywnych emocji zarówno tym młodszym, jak i starszym dzieciom dostarczył  konkurs główny, w którym do wygrania były maskotki ufundowane przez Burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską oraz Starostę Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego. Maskotki trafiły do rąk dzieci, które według komisji konkursowej mają zadatki na przyszłych włodarzy gminy i powiatu.

 

W trakcie trwania festynu odbywało się wiele imprez towarzyszących, na które zapraszali współorganizatorzy. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zjeść grillowaną kiełbaskę przygotowaną przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania oraz Szkoły OKZ „Profesja”. Ciekawe animacje i konkursy dla najmłodszych przygotowali: Grupa Kobiet Kreatywnych, Policja, Wioska Indiańska i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.

O najmłodszych pamiętali również strażacy i przedstawiciele Młodych Ludowców. Wielką atrakcją była darmowa, ogromna dmuchana zjeżdżalnia.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.