Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11715
W sumie: 110282

News

News zdjęcie id 332

VII Zwoleńskie Teatralne Święto za nami! Gratulujemy organizatorom, zwycięzcom oraz wyróżnionym.

20.05.2017

 

 

170 młodych aktorów zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie na VII Zwoleńskich Teatrałkach, które odbyły się w Domu Kultury w piątek, 19 maja.

Wśród aktorów znaleźli się przedstawiciele Grabowa nad Wisłą, Kowalkowa, Lipska, Zwolenia, Zakrzówka i Sycyny. W przeglądzie udział wzięły zespoły teatralne działające w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach a także domach i centrach kultury. Na scenie wystąpiło13 grup teatralnych, które zostały podzielone na pięć kategorii wiekowych.

 Artystów oceniało wykwalifikowane jury, któremu przewodniczył Adolf Krzemiński – folklorysta, Prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej, Anna Chołuj – nauczyciel muzyki oraz Agnieszka Kołdej – rzecznik prasowy zwoleńskiej policji.

 

Oficjalnego otwarcia VII przeglądu teatrów dziecięcych i młodzieżowych dokonali: burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, sekretarz powiatu Edyta Sulima, dyrektor Domu Kultury – Anna Wieczerzyńska i    I  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu nadkom. Leszek Derlatka.

 

Wśród najmłodszych wykonawców nagrodę jurorzy przyznali przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko za przedstawienie „Nie ma tego złego”. Grająca w spektaklu Marcelina Cieślakowska otrzymała nagrodę aktorską.

Wyróżnienia w kategorii I otrzymały: Publiczne Przedszkole w Zwoleniu za spektakl „Kot w butach” oraz Teatr Maluchy Zuchy za widowisko „Jas i Małgosia”.

 

W kategorii uczniów klas I - III na pierwsze miejsce, zdaniem jury, zasłużyła grupa teatralna z Domu Kultury w Zwoleniu za przedstawienie „Wąż”.  Wyróżnienie przyznano Teatrowi Oaza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu.

 

Najlepsi w kategorii IV – VI według jurorów okazali się młodzi aktorzy z Teatru Wyobraźnia z Sycyny, którzy wystawili spektakl profilaktyczny ”Tato”. Aktorów przygotowali: nauczycielka Martyna Pietrzyk i aktor Bartosz Pietrzyk.

 

II miejsce zostało przyznane zespołowi Teatralnemu „Bim Bom”  z Lipskiego Centrum Kultury za spektakl „Tomcio Paluszek”. Trzecią nagrodę zdobyli aktorzy z Teatru Sensacji Alibi z Zakrzówka za przedstawienie „Torebka, czyli nieoczekiwana zmiana miejsc”.

Wyróżnienia w kategorii IV otrzymali: Grupa.pl z Publicznej Szkoły w Kowalkowie za spektakl „Mały Książę jest wśród nas” oraz teatr 10 Smutków 1 Uśmiechu z Granowa nad Wisłą za widowisko „Kochajmy się”.

 

Spośród gimnazjalistów bezkonkurencyjni okazali się artyści z grupy „Talento” z Domu Kultury w Zwoleniu. Wyróżnienia jury przyznało Publicznemu Gimnazjum w Zwoleniu oraz Lipskiemu Centrum Kultury.

 

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Komendanta Powiatowej Policji przyznano Teatrowi Wyobraźnia z Sycyny za spektakl profilaktyczny „Tato”.

 

Najlepsze grupy otrzymały specjalne statuetki, szkoły pamiątkowe dyplomy, instruktorzy i nauczyciele - podziękowania, a wszyscy uczestnicy – upominki oraz słodki poczęstunek. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Zwoleniu, Starostwo Powiatowe, Dom Kultury  a także Komendę Powiatową Policji w Zwoleniu.

 

 

 

MC

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.