Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12163
W sumie: 110730

News

News zdjęcie id 277

Mistrzowie słowa w zwoleńskim Domu Kultury. Za nami eliminacje do rejonowych etapów konkursów recytatorskich

15.03.2017

 

 

 

 

W środę 15 marca w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Tym razem były to 62. eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i 34. do Małego Konkursu Recytatorskiego.

Przed jury zaprezentowało się 96 uczestników reprezentujących 30 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z gmin: Zwoleń, Policzna, Tczów i Przyłęk. Recytatorzy zostali podzieleni na pięć kategorii wiekowych. W Małym  Konkursie Recytatorskim wystąpiło 90 wykonawców, natomiast w 62. Ogólnopolskim Konkursie  Recytatorskim wystąpiło 6 osób.

 

Tegoroczne występy oceniało jury, w którym zasiedli: przewodniczący komisji -poeta, regionalista Adolf Krzemiński, polonista Marian Popis i poeta, muzyk Jacek Kowalczewski.

 Uroczystego otwarcia eliminacji dokonali: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, sekretarz powiatu Edyta Sulima, sekretarz Gminy Zwoleń Jan Nowakowski i dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu Anna Wieczerzyńska.

 

Eliminacje poprowadził pracownik Domu Kultury w Zwoleniu Krzysztof Małek.

 

Do rejonowego koncertu laureatów, które odbędą się w Radomiu jury zakwalifikowało łącznie 15 wykonawców. 12 z nich reprezentować będzie powiat zwoleński w Małym Konkursie Recytatorskim, zaś trójka recytatorów zmierzy się z innymi wykonawcami w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Jury ponadto przyznało wiele wyróżnień. Wśród  uczestników „małego” konkursu wyróżniono za wykonanie 31 młodych uczestników, zaś w „dużym” konkursie przyznano trzy wyróżnienia.
 

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wyróżnieni i nominowani nagrody. Dzieci występujące w kategorii pierwszej otrzymały też malowanki.

 

Spośród najmłodszych uczestników z przedszkoli i klas zerowych jurorom najbardziej spodobały się prezentacje Marceliny Cieślakowskiej z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Zwoleniu  i Gabrieli Warchoł z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy. W grupie uczniów z klas I - IV nominacje otrzymali: Amelia Dróżdż z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, Maja Ciecieląg  z Domu Kultury w Zwoleniu oraz Milena Lenarcik  z Publicznej Szkoły w Policznie.

 

W kategorii uczniów klas V- VI jury nominowało Gabrielę Bednarczyk  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie i Łukasza Krawca z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Paciorkowej Woli. Natomiast spośród recytatorów z gimnazjów najlepsi okazali się: Amelia Podsiadła, Natalia Kowalczyk, Daria Wątorska i Wojciech Imański z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu oraz  Patrycja Przybysz z Publicznego Gimnazjum w Tczowie

Laureaci w kategorii IV wraz z opiekunami i jury

 

W eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  w Radomiu wystąpią: Natalia Przepiórka z Łaguszowa, Aleksandra Windsztal z Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu oraz Grzegorz Sulima z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, który jako jedyny wykonał poezję śpiewaną.

 

Grzegorz Sulima z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu jako jedyny z wszystkich uczestników wykonał poezję śpiewaną. 

 

Wszyscy uczestnicy, a także ich opiekunowie  otrzymali przygotowane przez  organizatora pamiątkowe dyplomy, zaś wyróżnieni i nominowani nagrody, które ufundowali: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu oraz Dom Kultury w Zwoleniu.  Dla wszystkich uczestników Dom Kultury przygotował także pyszny poczęstunek.

 

Adolf Krzemiński – przewodniczący komisji konkursowej podsumowując wszystkie eliminacje podkreślił wysoki poziom artystyczny.

 

Anna Wieczerzyńska dyrektor Domu Kultury podziękowała jurorom nie tylko za ocenę tych eliminacji ale również za wieloletnią współpracę.

 

 

MC

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.