Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4570
W sumie: 55727

News

News zdjęcie id 232

Największe osiągnięcia mieszkańców Gminy Zwoleń w 2016 roku

26.01.2017

 

 

 

Nowy rok jest świetną okazją  do podsumowań, zarówno tych inwestycyjnych (o których pisaliśmy TUTAJ), jak i kulturalnych. Warto również przypomnieć raz jeszcze wszystkich tych, którzy w roku 2016 osiągnęli sukces. Niewątpliwie największym osiągnięciem, którego zazdrości nam cała Polska jest wybór mieszkanki Gminy Zwoleń, Pauliny Maziarz na Miss Polski 2016. Nie możemy jednak zapomnieć o pozostałych mieszkańcach, którym rok 2016 przyniósł wiele sukcesów. Wśród nich znaleźli się: strażacy, sportowcy, młodzi artyści i aktorzy, uczniowie, członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia oraz kierowcy. 

 

Najważniejsze osiągnięcia mieszkańców Gminy Zwoleń w 2016

4 grudnia w Krynicy podczas „Festiwalu Piękna 2016” odbył się 27. finał konkursu Miss Polski 2016. O tytuł najpiękniejszej walczyło dwadzieścia cztery panie. Koronę zdobyła 20-letnia Paulina Maziarz z Gminy Zwoleń. Otrzymała ją z rąk Magdaleny Bieńkowskiej, Miss Polski 2015. Maziarz w maju zdobyła tytuł Miss Ziemi Radomskiej 2016.

Miss Polski 2016 Paulina Maziarz gościła na Spotkaniu Noworocznym w Domu Kultury w Zwoleniu 

 

Łukasz Molendowski, strażak tutejszej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu, jako reprezentant kadry województwa mazowieckiego został halowym Mistrzem Polski Strażaków w piłce nożnej. Rozgrywki w ramach XXII Mistrzostw Polski Strażaków w Halowej Pilce Nożnej odbyły się w dniach 7 - 8 grudnia 2016 roku w Busku Zdroju, woj. świętokrzyskie. 

Dawid Kacperski, strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu z czasem 15,41 s. zwyciężył w VIII Halowym Turnieju o Puchar Mazowsza w Drabinie Hakowej i został zwycięzcą w klasyfikacji generalnej turnieju w dwuboju pożarniczym o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego.Dawid Kacperski na swoim koncie ma również zwycięstwo

w "IX Ogólnopolskim Halowym Turnieju Drabin Hakowych".

 

Mateusz Grzeszczyk kierowca ciężarówki z firmy Lobo w Zwoleniu, we wrześniu został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu dla młodych kierowców pod hasłem Young Best Driver Of The Year 2016. Finał konkursu odbył się w Dolsku, koło Śremu. Mateusz Grzeszczyk okazał się najlepszy w Polsce. 

Mateusz Grzeszczyk w rywalizacji konkursowej pokonał 200 kandydatów

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia ma na swoim koncie wiele wspaniałych sukcesów. W 2016 roku orkiestra dwukrotnie prezentowała swoje umiejętności przed zagraniczną publicznością. W lipcu młodzi muzycy wraz z opiekunami uczestniczyli w VII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w miejscowości Bar w Czarnogórze, w sierpniu zaś zagrali we Francji na Święcie Lawendy. Orkiestra uczestniczyła również w  VI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia na paradzie w Czarnogórze 

 

Osiągnięcia edukacyjne dzieci i młodzieży szkolnej

Wojtek Imański uczeń Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu jako jedyny z terenu powiatu zwoleńskiego awansował do etapu wojewódzkiego Konkursów Kuratoryjnych z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie.

Konkursy na etapie wojewódzkim odbędą się w Warszawie. Wyniki zmagań Wojtka poznamy na początku lutego.

 

Magda Cywka uczennica Publicznego Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Strykowicach Górnych została laureatką XXVI konkursu „Moje spotkanie z Puszczą”. Jej praca literacka została nagrodzona przez komisję konkursową trzecim miejscem na podium.

Konkurs „Moje spotkania z Puszczą” odbywa się już od ponad 25 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego organizatorem jest Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych - Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 965 uczniów z 41 szkół podstawowych, gimnazjów oraz  szkół średnich .

Magda Cywka została również nagrodzona nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Burmistrz Zwolenia, Bogusławę Jaworską.

 

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu zdobyły po raz kolejny miejsce na podium w konkursie przyrodniczym Szkolny Karmnik.  W 2016 roku było to pierwsze miejsce.

W 23. edycji konkursu przyrodniczego "Szkolny Karmnik – Zima 2016” wzięło udział ponad 170 uczniów z przedszkoli i szkół z powiatów: radomskiego, kozienickiego i zwoleńskiego.

 

Osiągnięcia artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej

 

10-letni Mistrz Akordeonu - Krzysztof Paduch jest uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu oraz Szkoły Muzycznej w Radomiu. Krzyś w grudniu 2016 roku zdobył I miejsce na prestiżowym 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu.

Sukces odniesiony w Przemyślu nie jest pierwszym osiągnięciem chłopca. Wcześniej 10-letni muzyk ze Zwolenia zdobył pierwsze miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Słupcy (2016) i drugą nagrodę w X Festiwalu Muzyki Akordeonowej im. Ryszarda Malickiego w Puławach (2015).

 

Teatr Wyobraźni działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Sycynie spektaklem „Oni” zajął I miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Lalki i Słowa w Radomiu. Młodzi aktorzy zdobyli również I miejsce na XX Ogólnpolskim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipsku.

Spektakl „Oni” został przygotowany pod okiem Bartosza i Martyny Pietrzyk. Duet aktor i nauczycielka sprawdził się doskonale. Dzięki ich pracy dzieci z klas IV-VI miały okazję sprawdzić swoje siły w sztuce teatralnej z prawdziwego zdarzenia. 

 

Wiktoria Soństa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu 5 grudnia 2016 roku w ramach projektu  Edukacja Globalna zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jak sobie wyobrażam kraje rozwijające się po roku 2030?” Ważnym wyróżnieniem dla PSP w Zwoleniu jest również zajęcie przez zespół AKOLADA II miejsca w finale XIII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji  Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”, który odbywał się w Drzewicy.

Aleksandra Sadura z kl. IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paciorkowej Woli za udział w XIV edycji Konkursu Ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy” otrzymała wyróżnienie od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 Aleksandra Sadura wykonała pracę plastyczną.

 

Osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży  

Piłka ręczna

 

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy "Orlęta" Zwoleń

Drużyna sportowa występująca w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych składająca się w głównej mierze z uczniów klas sportowych Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Wspierana również przez absolwentów placówki, wśród których są między innymi: Kacper Marzęda, Kacper Smaga i Damian Spytek. Orlęta w 2016 roku zajęli I miejsce w Finale Wojewódzkim Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Ostrołęce oraz w finale krajowym Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej rocznik 2000 w reprezentacji Mazowsze. Najlepsi okazali się również w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Zwolenia, a także na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Regiminie. Młodzi sportowcy ponadto zdobyli II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Puławach i V Miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Siemiatyczach. Dużym sukcesem drużyny jest powołanie do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych bramkarza Damiana Spytka.

 


Szczypiorniści UMKS Orlęta Zwoleń z pucharem za drugie miejsce w III Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych.

Drużyna piłki ręcznej chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Mikołajkowym  Turnieju Piłki Ręcznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Puławach. Oliwier Majewski na turnieju otrzymał tytuł Króla Strzelców.

 

Piłka nożna

 

Zwolenianka Zwoleń - Piłkarska drużyna rocznik 2006/2007

Piłkarska drużyna 10-latków Zwolenianki Zwoleń zajęła II miejsce na Mikołajkowym Turnieju  „Torneo Mazowieckie” w Mysiadle w ramach Ogólnopolskiego Programu „Piłkarski Laur”.

 

Piłkarska drużyna Zwolenianki Zwoleń rocznik 2006/2007

 

Piłka siatkowa

Młodzieżowy Parafialny Klub Sportowy w Zwoleniu

Kadetki MPKS Zwoleń w listopadzie zajęły VII miejsce na VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek zorganizowanym z okazji Odzyskania Niepodległości. Turniej odbywał się  w Solcu nad Wisłą. Nasze kadetki rywalizowały między innymi z: Esperanto Warszawa, MOS Warszawa, ŁKS Łódź i KSZO Ostrowiec.

 

 

MC

(zdjęcia pochodzą z galerii prywatnych szkół oraz instytucji)

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.