Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11716
W sumie: 110283

News

Co przed nami w roku 2016 z zamierzeń inwestycyjnych i co już zostało wykonane i oddane do użytku naszych mieszkańców

23.08.2016

Weszliśmy w nowy okres programowania 2014-2020 r. Nasz Samorząd zamierza równie aktywnie jak w poprzedniej perspektywie – skutecznie aplikować o środki unijne.

Zamierzamy zrewitalizować obiekt ”Kina Świt” wybudowany w 1925 r. Posiadamy już gotowy projekt i będziemy aplikować o środki zewnętrzne, albowiem inwestycja pochłania podobne kwoty jakie zostały zadysponowane na budowę i rozbudowę Ratusza. Kino zyska dodatkową powierzchnię, w której zlokalizowane będą pomieszczenia do ćwiczeń dla orkiestry, sanitariaty, garderoby i pomieszczenia biurowe. Całkowitej przebudowie podlegać będzie wystrój i wyposażenie w urządzenia techniczne- wnętrza kina. Najbliższe nabory są jesienią, liczymy na korzystne rozstrzygnięcie i realizację tej inwestycji.

W obszarze kultury zostanie również dostosowany do wymogów, jakie musi spełniać budynek „Muzeum”, którego staliśmy się dzierżawcą na okres 20 lat- przekazany nam w użytkowanie przez Powiat Zwoleński. Obiekt znajduje się w kompleksie zabudowy Zespołu Szkół Rolniczo Technicznych. Na ten obiekt również mamy gotowy projekt. W tym roku zamierzaliśmy posadowić infrastrukturę budowlaną i typowo rekreacyjną na przebudowanym zbiorniku wodnym. Będą to alejki, oświetlenie, plaża, urządzenia pływające w postaci baseników i basenów. Plaża i cała infrastruktura zlokalizowana będzie po południowej stronie zbiornika w bliskości działających po tej stronie obiektów gastronomicznych i rekreacyjnych (domki noclegowe, plac zabaw, altanka gastronomiczna). Ubiegamy się o dofinansowanie zewnętrzne tej inwestycji w związku z powyższym musimy zaczekać z rozpoczęciem prac do czasu rozstrzygnięcia – co do wsparcia tego przedsięwzięcia inwestycyjnego środkami zewnętrznymi – unijnymi.

10 września 2016 r. oddana została do użytku piękną droga wykonana w Zwoleniu w ramach tzw. schetynówek – ul. Jagiełły i Mickiewicza. Jest to już 5 ulica przebudowana w naszym mieście w ramach Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych.  Długość prawie 1000 mb., wartość inwestycji ponad 1,6 mln. W tym roku wykonaliśmy również nową nawierzchnię na ul. Słonecznej – 415mb za kwotę 149 tys. zł. – tak bardzo oczekiwaną przez mieszkańców jak też chodnik przylegający do niej przebiegający przez miejscowość Atalin o długości 1720mb., szer. 2 m. – wartość zadania – 870 tys. zł.

W Ramach POGR wykonaliśmy dwie drogi oddane już do użytku w Linowie - tzw.  Porębie odcinek długości 1160mb za kwotę 131 tys. zł i niewielki odcinek w okolicy Jasieńca tzw. Krzaczki o długości 370 mb za kwotę 42 tys. zł. Podpisaliśmy umowy na budowę dwóch dróg, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na te dwie drogi otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 1,5 mln zł. Wartości kosztorysowa tych inwestycji wyniosła 2,5 mln zł. Wykonawca firma „STRABAG” wykona je, za kwotę łącznie 1,5 mln zł. Całkowita długość obu odcinków wynosi ponad 4,5 km. Są to Sycyna Kolonia – Karolin – dł. 2618 mb i droga Czerska –(Podzagajnik – Niwki ) dł. 1870mb. Jesienią tego roku mieszkańcy z tych miejscowości będą mogli korzystać z nowych nawierzchni asfaltowych.

Aktualnie przygotowujemy dokumentację na kolejną „Schetynówkę”; będą to ulice Wyszyńskiego i Ks. Packa, jesienią złożymy projekt z nadzieją na pozytywne rozstrzygnięcie i przyznanie na tą inwestycję przez Budżet Państwa środków finansowych w wysokości 50% wartości inwestycji. W trakcie realizacji są też dwa projekty informatyczne z Urzędem Marszałkowskim tzw. ASI czyli tzw. e-usługi – 2.1.1

Rozpoczął się nowy okres programowania, zatem aplikowanie o środki w obecnej perspektywie dopiero się zaczyna. Otrzymaliśmy środki na Program Rewitalizacji, który jest na etapie opracowywania. Przyjęty program zwiększy nasze szanse w ubieganiu się o fundusze unijne.

Ruszają inwestycje z Funduszu Sołeckiego jaki realizujemy w tym roku; są to parkingi chodniki, projekty inwestycyjne, przebudowy dróg, przystanki drogowe, siłownie zewnętrzne, oświetlenie dróg, modernizacje świetlic (Mieczysławów, Barycz, Wólka Szelężna), boiska. Modernizujemy, przebudowujemy i zmieniamy sposoby użytkowania obiektów- uzyskując nowe lokale mieszkalne. W tym roku 5 rodzin otrzyma mieszkania socjalne i lokatorskie, kolejne 3 lokale są w trakcie remontu.

Złożyliśmy projekt na termomodernizację budynków oświatowych, oczekujemy na ocenę. Są to PSP Barycz i PSP Sycyna.

Przystępujemy do modernizacji przepompowni za ponad 130tys. zł przy ul. Kilińskiego.

Nasi mieszkańcy są bardzo aktywni. Powstają nowe stowarzyszenia, które prężnie działają na rzecz określonych społeczności lokalnych. Staramy się je wspierać w miarę możliwości budżetowych, dofinansowując realizowane przez nie przedsięwzięcia. Do bardziej aktywnych należą: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie „Nasz Jasieniec”, czy dwa kolejne w Zielonce Nowej i Starej, Zwoleń Biega, Zwoleńska Grupa Rowerowa, Amazonki, Związek Emerytów i Rencistów. Wszystkie przedsięwzięcia realizowane przez organizacje pozarządowe służą lepszej integracji środowisk lokalnych. Aktualnie jesteśmy na etapie tworzenia Programu Rewitalizacji Miasta i bardzo liczymy na włączenie się do tego procesu aktywnych mieszkańców naszego Miasta.

 

Środki, jakie są do pozyskania w Lokalnej Grupie Działania wykorzystać zamierzamy na przebudowę powierzchni parkingowej przed budynkiem Ratusza. Powstanie tzw. „mokry chodnik” - fontanny wraz z zagospodarowaniem całej przestrzeni wokół - ławeczki, kwiaty, odlewy: postaci Mistrza Jana czy fragmentów fraszek Kochanowskiego.

Jesienią do Zwolenia powrócą róże. Ponad 1000 krzewów ozdobi centrum naszego miasta.

W miesiącu październiku GDDKiA zamierza położyć nowy dywanik na drodze nr 12 od ronda aż do mostu na ulicy Jana Pawła II. Zatem wiosną wzdłuż nowej nawierzchni zakwitną róże, które starsi mieszkańcy Zwolenia pamiętają z lat 70-tych.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.