Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10888
W sumie: 109455

News

News zdjęcie id 1423

Podopieczni Domu Kultury w Zwoleniu z kolejnymi sukcesami!

17.11.2020

 

 

 

Pomimo pandemii młodzi artyści ze Zwolenia nie zwalniają tempa. Ćwiczą i przygotowują nagrania do przeglądów i festiwali. Ich talenty i ciężka praca zostały po raz kolejny docenione. Młodzieżowy Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu zdobył pierwsze miejsce podczas XVI Przeglądu Recytacji i Pieśni Niepodległościowej w Puławach oraz wyróżnienie na Festiwalu Dźwięku Wolności Gdynia 2020 online. Natomiast zwoleńskie tancerki wywalczyły czołowe miejsca na podium Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych „Zakręceni na Taniec” Warszawa online.   

 

Sukces w Puławach i wyróżnienie w Gdyni

W dniach 6-7 listopada odbył się XVI Przegląd Recytacji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską” Puławy 2020. Jury w składzie: Anna Filipiak-Matras Mariola Błazik Andrzej Topolewski i Renata Siedlaczek, obejrzało łącznie 61 prezentacji uczestników przeglądu. Jak podkreślali jurorzy, była to prawdziwa lekcja historii i poszanowania ojczyzny. W ocenie występujących szczególną uwagę zwracano na dobór repertuaru pod względem zgodności z regulaminem i celami zmagań, ale też dopasowaniem do wieku, możliwości i umiejętności wykonawców. Wśród zespołów wokalnych bezkonkurencyjny okazał się Młodzieżowy Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii dorosłych. Artystów przygotował do występu Piotr Markowski.

To jednak nie koniec sukcesów zwoleńskiego zespołu w ostatnim czasie. W Festiwalu Dźwięku Wolności Gdynia 2020, który odbył się w wersji online, Młodzieżowy Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu otrzymał wyróżnienie w kategorii zespół 13-19 lat. Jest to bardzo duże osiągnięcie ponieważ, jak poinformowali organizatorzy, wpłynął do nich ogrom prezentacji. Zgłoszenia napływały od Gdyni po Zakopane, od Szczecina po Lublin. Artystów ze Zwolenia przygotował do występu Piotr Markowski.

 

Członkowie Zespołu Wokalnego wyśpiewali wyróżnienie na Festiwalu Dźwięku Wolności Gdynia 2020 - online.

 

Młodzi i utalentowani

Przypomnijmy, Młodzieżowy Zespół Wokalny to, jak mówią o nim przedstawiciele tutejszego samorządu, jedna z wokalnych perełek miasta Zwolenia. Młodzi artyści pracują pod kierunkiem Piotra Markowskiego, a ich artystyczny profesjonalizm jest doceniany i nagradzany na prestiżowych konkursach i przeglądach. Zespół zdobył między innymi bardzo wysokie trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Podlaska Nuta w Bielsku Podlaskim. W grudniu 2019 roku wydał swoją pierwszą płytę „Kolędy i pastorałki”. Znajduje się na niej osiem utworów w opracowaniu muzycznym, aranżacji i przygotowaniu wokalnym Piotra Markowskiego.

 

Czołowe miejsca w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych

Spektakularny sukces odniosły także zwoleńskie tancerki, które trenują pod okiem Anety Adamiec, instruktorki tańca Domu Kultury w Zwoleniu. 15 listopada rozstrzygnięto Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne „Zakręceni na Taniec” Warszawa online. Wiele czołowych miejsc zdobyły właśnie jej podopieczne.

I miejsce w kat. Show/Inne Formy/Hip Hop/New Age/Solo/ powyżej 15 lat/Open zdobyła Patrycja Rybak

I miejsce w kat. Hip-Hop/New Age/Solo/ 8-12 lat/Początkujący wywalczyły Julia Winiarska

ex aequo z Leną Galbarczyk

II miejsce w kat. Hip-Hop/New Age/Solo/ 8-12 lat/Początkujący wytańczyła Martyna Kaca

II miejsce w kat. Inne Formy/Performing Art/Duety/Trio/Powyżej 16 lat/Open zdobyły Paulina Spytek i Lena Śmietanka

III miejsce w kat. Hip Hop/New Age/Solo/12-15 lat/Średniozaawansowany wywalczyła Wiktoria Grudzińska.

III miejsce w kat. Hip Hop/New Age/Duety/Trio/ do 11 lat/ Średniozaawansowany wytańczyły Lena Galbarczyk i Julia Winiarska ex aequo z Martyną Kacą i Aleksandrą Żak

III miejsce w kat. Hip Hop/New Age/Duety/12-16 lat/Open zdobyły Julia Baran i Wiktoria Szczepanik

 

Roztańczony Zwoleń

Warto przypomnieć, że odniesione już kolejny rok z rzędu sukcesy w konkursie „Zakręceni na Taniec”, to nie jedyne osiągnięcia zwoleńskich tancerzy. Równie dobrze podopieczni trenerki Anety Adamiec poradzili sobie w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Classic Dance Party 2018 w Nowym Dworze Mazowieckiem. Tam także zajęli najwyższe miejsca podium. Sukcesy były również podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Tańcz z Nami”
w Radomiu, w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nowym Dworze Mazowieckim i w Otwartym Pucharze Polski w Inowrocławiu. Zwoleńscy tancerze wygrywali też na swoim terenie. Doskonale zaprezentowali się podczas I Andrzejkowego Konkursu Tańca Amatorskich Zespołów Tanecznych „O Puchar Burmistrza Zwolenia”, po raz kolejny zdobywając czołowe miejsca.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.