Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10888
W sumie: 109455

News

News zdjęcie id 1407

Samorząd gminy Zwoleń przekazał kolejne komputery do zdalnego nauczania dla szkół podstawowych

20.10.2020

 

 

 

15 października, w Dzień Edukacji Narodowej, w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych z terenu gminy Zwoleń. Były życzenia dla całego grona pedagogicznego oraz uroczyste przekazanie trzydziestu sztuk wysokiej jakości laptopów, które mają służyć uczniom placówek w przypadku przejścia w tryb nauczania zdalnego. Samorząd gminy pozyskał na ich zakup dofinansowanie zewnętrzne w kwocie 105 tysięcy złotych.

W spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział przedstawiciele samorządu gminy Zwoleń z burmistrzem Arkadiuszem Sulimą na czele oraz dyrektorzy szkół podstawowych z tego terenu. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć życzeń dla całego grona pedagogicznego i wręczenia nagród dla nauczycieli. Następnie przekazano na ręce dyrektorów szkół nowoczesne komputery.

 

Zakupiono 30 nowoczesnych laptopów

 

 

Samorząd gminy Zwoleń pozyskał na zakup komputerów do zdalnego nauczania, aż 100% dofinansowania z projektu Zdalna Szkoła +. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Kwota jaka została przeznaczona na sprzęt to 105 tysięcy złotych.

 

Dzięki tym środkom zakupiono 30 sztuk laptopów HP Inc 250G7 wraz z oprogramowaniem MS Office wersja edu oraz zestawem słuchawek z mikrofonem.

 

 Komputery dyrektorom szkół przekazali: burmistrz Arkadiusz Sulima, z-ca burmistrza Grzegorz Molendowski oraz sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj.

 

- Dokładamy wszelkich starań, aby sukcesywnie doposażać szkoły w nowoczesny sprzęt komputerowy. Obecnie, w dobie koronawirusa jest to szczególnie ważne. Zamknięcie placówek oświatowych, jakie miało miejsce w marcu tego roku pokazało nam, że musimy wypracować nowe standardy nauczania. Niezbędnym do tego narzędziem są urządzenia, które umożliwią naukę w przypadku ewentualnego, ponownego przejścia w tryb edukacji zdalnej. Chcemy zapewnić uczniom dostęp do nowoczesnych technologii, tak aby mogli nieprzerwanie i sprawnie realizować podstawę programową – powiedział Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

Piętnaście sztuk otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, pięć trafiło do PSP w Baryczy, pięć do PSP w Sycynie i pięć do PSP w Paciorkowej Woli. W razie przejścia w tryb nauki zdalnej dyrektorzy będą udostępniali je tym uczniom, którzy mają utrudniony dostęp do tego typu urządzeń. W przypadku nauki stacjonarnej, czyli odbywającej się w budynku szkoły, laptopy będą służyły do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

 

Sukcesywne doposażanie szkół

Warto podkreślić, że samorząd gminy Zwoleń bardzo prężnie działa w zakresie doposażania szkół w nowoczesny sprzęt komputerowy. Przypomnijmy, w kwietniu tego roku pozyskał 70 tysięcy dofinansowania na zakup laptopów do zdalnego nauczania. Do szkół podstawowych w Zwoleniu, Baryczy i Sycynie trafiło w sumie 20 komputerów ACER Nitro 5 AN515-43-R6NW z zestawami słuchawkowymi oraz niezbędnym oprogramowaniem MS Office.

W 2019 roku natomiast dla szkoły podstawowej w Paciorkowej Woli zostały przekazane 24 laptopy z dotykowymi ekranami. Zakupiono je dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zewnętrznemu w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”, które wyniosło ponad 123 tysiące złotych.

To nie jedyne działania podejmowane w ramach doposażania szkół przez miejscowy samorząd. Warto przypomnieć, że również w ubiegłym roku została zmodernizowana pracownia informatyczno-językowa w PSP w Zwoleniu. W ramach zadania, na realizację którego pozyskano 47 tysięcy złotych dofinansowania zewnętrznego, został zakupiony wysokiej klasy sprzęt komputerowy ze słuchawkami i głośnikami, tablica interaktywna oraz meble.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.