Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15779
W sumie: 83923

News

News zdjęcie id 1393

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego szpitala w Zwoleniu

15.09.2020

 

 

 

11 września odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego szpitala w Zwoleniu. W obecności znamienitych gości symbolicznie oddano do użytku nowoczesny i komfortowy budynek. Było uroczyste przecinanie wstęgi, okolicznościowe przemówienia i podziękowania za zaangażowanie w rozwój ochrony zdrowia na tym terenie. W uroczystości uczestniczył burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Samorząd powiatu zwoleńskiego zakończył bardzo dużą i niezwykle ważną dla mieszkańców regionu inwestycję – gruntowną przebudowę i modernizację wnętrz zwoleńskiego szpitala. Realizacja zadania kosztowała ponad 5 milionów złotych.

 

Wieloletnie działania przynoszą wymierne efekty

W piątek 11 września odbyło się uroczyste otwarcie szpitala po przebudowie wnętrz. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim na czele, przedstawiciele samorządu powiatu zwoleńskiego, w tym starosta zwoleński Stefan Bernaciak i wicestarosta Waldemar Urbański, przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu, kierownicy powiatowych inspekcji i straży, inspektorzy nadzoru oraz ordynatorzy i kierownicy oddziałów szpitala w Zwoleniu. W uroczystości uczestniczył także burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, który piastując ówcześnie stanowisko wicestarosty powiatu zwoleńskiego mocno angażował się w rozwój ochrony zdrowia na tym terenie. - W połowie poprzedniej kadencji ówczesny starosta, dziś wicestarosta Waldemar Urbański i ówczesny wicestarosta, dziś burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima podjęli decyzję o rozpoczęciu procesu finansowego wsparcia zwoleńskiej służby zdrowia, za co chylę przed nimi czoła. Dzięki odpowiednim działaniom przeprowadzono wtedy kompleksową termomodernizację budynku szpitala i przychodni na kwotę blisko 3,5 miliona złotych. Dziś kontynuując te działania zamykamy kolejny etap udoskonalania ochrony zdrowia na tym terenie, przebudowę wnętrz szpitala o wartości ponad 5 milionów złotych – mówił podczas uroczystości starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

 

Burmistrz Arkadiusz Sulima podziękował starostom oraz obecnym członkom Zarządu Powiatu, za kontynuowanie pracy na rzecz rozwoju szpitala.

 

– Rozpoczęte kiedyś dobre działanie spowodowało, że dzisiaj mamy wspaniały szpital. Inwestycja w zdrowie, to inwestycja, która zawsze się opłaca. Cieszę się, że ośrodek zdrowia został przebudowany oraz kompleksowo wyremontowany i będzie wyposażony w sprzęt wysokiej jakości – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima. Podziękował też marszałkowi Rafałowi Rajowskiemu, radnemu Tomaszowi Śmietance i byłemu radnemu Zbigniewowi Gołąbkowi za stałą, bardzo dobrą współpracę i mnóstwo serca okazanego ziemi zwoleńskiej. - Dzisiaj dzięki wielkiemu  zaangażowaniu wielu osób mamy piękny szpital. Gratuluję jeszcze raz starostom tej inwestycji i życzę kolejnych, dzięki którym mieszkańcy regionu będą czuli się bezpiecznie – dodał burmistrz.

Głos zabrał także wicemarszałek Rafał Rajkowski i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Tomasz Śmietanka. Były senator i radny Sejmiku Zbigniew Gołąbek odczytał natomiast list od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, który gratulował przedstawicielom powiatu zwoleńskiego skuteczności w działaniu.

 

Przecięli wstęgę

Po okolicznościowych przemówieniach zebrani goście zostali zaproszeni do najbardziej wyczekiwanego momentu uroczystości, symbolicznego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia szpitala po przebudowie.

 

.

Dokonali tego: wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Tomasz Śmietanka, starosta zwoleński Stefan Bernaciak, wicestarosta Waldemar Urbański, przewodniczący Rady Powiatu w Zwoleniu Piotr Fijołek, burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, dyrektor SPZZOZ w Zwoleniu Zbigniew Młynek, prezes Korporacji Budowlanej DARCO Dariusz Żak oraz kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Zwoleniu Renata Wólczyńska. 

 

Na zakończenie uroczystości zebrani goście zostali zaproszeni do obejrzenia przebudowanego obiektu. Jednak ze względu na trwający stan zagrożenia epidemiologicznego mogli wejść tylko do korytarza w części parterowej budynku. 

 

Gmina Zwoleń pomaga miejscowemu ośrodkowi zdrowia

Warto przypomnieć, że samorząd gminy Zwoleń zawsze chętnie włącza się w działania na rzecz lokalnej służby zdrowia. W trakcie trwania pandemii COVID-19 samorząd zakupił 500 sztuk maseczek ochronnych dla SPZZOZ w Zwoleniu oraz pralkę i automatyczną suszarkę do ubrań dla zwoleńskiego pogotowia. Udzielono też wsparcia w wysokości 20 tysięcy złotych w publicznej zbiórce pieniędzy na rzecz zakupu sprzętu ratującego życie dla zwoleńskiego pogotowia ratunkowego oraz szpitala. Organizatorem zbiórki była Fundacja FollowMe oraz Związek Przedsiębiorców dla Biznesu i została ona założona w porozumieniu ze starostą zwoleńskim Stefanem Bernaciakiem i dyrektorem zwoleńskiego SPZZOZ Zbigniewem Młynkiem. W 2019 roku natomiast samorząd gminy Zwoleń wsparł zakup nowoczesnego aparatu USG z trzema głowicami dla SPZZOZ w Zwoleniu. Cena zakupu wyniosła 149 tysięcy 300 złotych, gmina Zwoleń przekazała na ten cel 30 tysięcy złotych.

 

 

 

MG

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.