Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15775
W sumie: 83919

News

News zdjęcie id 1391

W gminie Zwoleń powstaną nowe miejsca rekreacyjno-zabawowe. Są dofinansowania

11.09.2020

 

 

 

W Jasieńcu Kolonii i Strykowicach Podleśnych zostaną utworzone atrakcyjne miejsca rekreacyjno-zabawowe. W Strykowicach Błotnych natomiast zostanie doposażony istniejący plac zabaw, który wzbogaci się o nowe urządzenia. Samorząd gminy Zwoleń pozyskał na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego. 

 


30 tysięcy złotych dofinansowania


Samorząd gminy Zwoleń nieustannie stawia na rozwój infrastruktury rekreacyjnej. Szczególny nacisk kładziony jest na wyrównywanie różnic w tym zakresie pomiędzy wsiami, a miastem. W tym celu zostało pozyskane znaczące dofinansowanie na utworzenie dwóch nowych placów zabaw, w Jasieńcu Kolonii i Strykowicach Podleśnych oraz doposażenie już istniejącego w Strykowicach Błotnych. Wsparcie finansowe wyniesie w sumie 30 tysięcy złotych i będzie pochodziło z budżetu województwa mazowieckiego. Przyznano je w ramach programu „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”.


- Po raz kolejny sięgnęliśmy po dofinansowania w ramach programu „MIAS”. Dzięki tym środkom udaje się nie tylko tworzyć nowe i doposażać już istniejące miejsca rekreacyjne, ale też realizować inne, ważne dla sołeckich społeczności zadania. W tym roku otrzymaliśmy zastrzyk gotówki z MIAS zarówno na nowe urządzenia zabawowe – 30 tysięcy złotych, jak i na rozbudowę budynku remizy OSP w Zielonce Nowej, wraz z wykonaniem łazienki oraz wykonaniem elewacji i dociepleniem świetlicy wiejskiej w Zielonce Starej. Tu dofinansowanie z MIAS wyniesie po 10 tysięcy dla każdego z tych zadań – informuje Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia. 

 


Dwa nowe miejsca i doposażenie już istniejącego


Nowym placem zabaw poszczycić się mogą mieszkańcy Strykowic Podleśnych. W ramach zadania zostało zagospodarowany teren na cele społeczne.

 

Zamontowane są urządzenia rekreacyjno-zabawowe: zestaw rekreacyjny modułowy, piaskownica i tablica edukacyjna sklepik oraz „Narciarz” + „Twister” + Słup fitness kompletny. Postawiono także regulamin placu zabaw i ławkę parkowa. Koszt wykonania zadania to 30 tys. 414 zł.   


Nowe miejsce rekreacyjno-zabawowe powstanie też w Jasieńcu Kolonii. Teren zostanie zagospodarowany poprzez montaż atrakcyjnych urządzeń. Pojawią się tu zestawy treningowe słup + wioślarz, słup + orbitrek, karuzela czteroosobowa, karuzela „Trzmiel 1” wraz z regulaminem siłowni zewnętrznej i ławką parkową. Wartość inwestycji to 28 tys. 368 zł. Przeniesione zostaną tu też urządzenia z ciasnego miejsca pod świetlicą, w jedno miejsce, zgodnie z opracowywanym kompleksowym projektem zagospodarowania terenu po byłej szkole podstawowej.  Warto dodać, że do tej pory zarówno w Strykowicach Podleśnych, jak i Jasieńcu Kolonii nie było tak urządzonych miejsc rekreacji. Ich utworzenie umożliwi aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu i przyczyni się do integracji lokalnej społeczności. 


W miejscowości Strykowice Błotne natomiast istnieje niewielki plac zabaw, który był niewystarczający dla potrzeb mieszkańców. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach MIAS teren zostanie doposażony w nowe urządzenia rekreacyjno-zabawowe: w dwuosobową huśtawkę wahadłową i huśtawkę sprężynową, piaskownicę, domek sklepik oraz urządzenie siłowni na powietrzu „twister” + „podciąg nóg” + słup fitness kompletny. Stanie tu też regulamin placu zabaw i ławka parkowa. Wartość zadania to 25 tysięcy 97 zł. 


- W celu efektywniejszego wykorzystania środków finansowych w sołectwach Jasieniec Kolonia, Strykowice Podleśne i Strykowice Błotne, Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw został połączony z Funduszem Sołeckim. Taki montaż finansowy dał możliwość pozyskania tańszej oferty i zakupu większych kompletnych zestawów urządzeń – informuje Piotr Wajs, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu.


Montażu wszystkich urządzeń dokona firma Comes Sokołowscy Sp. Jawna z Szydłowca. Prace montażowe mają być zakończone we wrześniu tego roku. 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.