Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15786
W sumie: 83930

News

News zdjęcie id 1387

Wakacje w mieście - wiele się działo

08.09.2020

 

 

 

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Końca dobiegły też tegoroczne wakacje. Przerwa od zajęć szkolnych w gminie Zwoleń upłynęła pod znakiem wielu ciekawych zajęć i dobrej zabawy. Spotkania, zgodnie z wytycznymi GIS-u, były prowadzone w pełnym reżimie sanitarnym, tak aby zapewnić bezpieczeństwo ich uczestnikom.

 

Pracownicy Domu Kultury w Zwoleniu oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu wraz z filiami i świetlicami wiejskimi zadbali o to, aby w gminie podczas letniego wypoczynku nie zagościła nuda. Pomimo trwania pandemii, w ich ofercie znalazło się mnóstwo ciekawych zajęć i atrakcji. – Dziękuję dyrekcji i pracownikom Domu Kultury oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej za ogromne zaangażowanie w organizację wakacyjnego czasu dla dzieci i młodzieży z gminy Zwoleń, pomimo trwającej pandemii COVID-19. Podczas dwumiesięcznej przerwy od nauki każdy mógł znaleźć w ich ofercie coś dla siebie. Odbywały się zajęcia plastyczne, literackie, manualne czy rekreacyjno-ruchowe. Były też gry plenerowe, konkursy, warsztaty teatralne i nauka gry na instrumentach. Zwoleńskie Kino Świt wznowiło swoją działalność, gdzie zaproponowano ciekawe seanse filmowe – wylicza Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

 

Wiele ciekawych zajęć

W wakacje na terenie Domu Kultury w Zwoleniu odbywały się zajęcia muzyczno-folklorystyczne. Były to gry, tańce i zabawy na świeżym powietrzu z muzyką w tle. W każdy wtorek działał klub gier bez prądu, czyli fajna gratka dla amatorów planszówek. Odbywały się też lekcje tańca oraz indywidualne  i grupowe zajęcia teatralne. Nie mogło zabraknąć również warsztatów plastycznych i zajęć manualnych. Bardzo ciekawą propozycją były treningi z mażoretkami i aerobik dla dorosłych.

 

Gry i konkursy

Wakacyjny czas w Zwoleniu upłynął także pod znakiem wielu gier i konkurów koordynowanych przez pracowników Domu Kultury w Zwoleniu. Odbyła się tu ciekawa zabawa pod tytułem ”Gdzie stał fotograf?”, w której według wytycznych ze zdjęcia należało poszukiwać znaczka Domu Kultury i przynieść go do organizatora, aby odebrać nagrodę. W ogrodach DK miała miejsce interesująca gra plenerowa polegająca na szukaniu ukrytego klucza. Nagrodą dla zwycięzcy był domek ze słodyczami. Amatorzy fotografowania zostali zaproszeni natomiast do udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Foto Lato 2020”.

 

Wakacje w bibliotece

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu, jej filiach, a także świetlicach wiejskich w Jasieńcu Kolonii, Strykowicach Górnych oraz Sycynie również przygotowano wakacyjną ofertę.

 

Odbywały się tu zajęcia literacko-plastyczne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, pikniki z książką, a także wspólne rozwiązywanie krzyżówek oraz czytanie i muzykowanie na trawie. 

 

Kolonia nad morzem

 

Wakacje w gminie Zwoleń upłynęły nie tylko pod znakiem zajęć i spotkań stacjonarnych. 2 sierpnia 18-osobowa grupa dzieci i młodzieży z tego terenu wyjechała na dziesięciodniową kolonię letnią do Rzucewa.

 

Jej uczestnikami byli przede wszystkim ci, których co najmniej jedno z rodziców bądź opiekunów prawnych jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wypoczynek został zorganizowany dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Zwoleniu ze Stowarzyszeniem Wpierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras. Wypoczynek został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.