Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15776
W sumie: 83920

News

News zdjęcie id 1384

Emocjonujący wyścig kolarski Legia MTB Maraton w Zwoleniu za nami

08.09.2020

 

 

 

Po raz kolejny w gminie Zwoleń zagościł wyścig rowerowy. Wzięli w nim udział nie tylko zawodowcy, ale też amatorzy kolarstwa. Wśród zawodników stojących na linii startu przy leśniczówce Motorzyny znaleźli się mieszkańcy gminy, którzy wspaniale ją reprezentowali. Najmłodszy z nich miał zaledwie 5,5 roku.  

 

Samorządowcy zainaugurowali wyścig

Biuro zawodów, start i meta zostały usytuowane w pięknym miejscu przy leśniczówce Motorzyny, położonej przy drodze Pionki-Zwoleń.

 

Zawodników powitał burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. W uroczystym otwarciu wyścigu wzięli też udział: zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski oraz sekretarz gminy Zwoleń Mirosław Chołuj.  

 

- Miło mi, że wyścig Legia MTB Maraton zagościł u nas już po raz drugi i jestem przekonany, że nie po raz ostatni. Wszystkim zawodnikom życzę bezpiecznej jazdy i jak najlepszych wyników, niech wygra najlepszy – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima i podziękował osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia za przychylność - Dziękuję nadleśniczemu Sławomirowi Okoniowi oraz leśniczemu Zbigniewowi Rek za udostępnienie kompleksu na przeprowadzenie zawodów. Podziękowania należą się również radnemu Rady Miejskiej w Zwoleniu, Arkadiuszowi Figurze, ponieważ to dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu i staraniom dzisiejsze zawody mogą się odbyć – dodał burmistrz.  

 

Cztery dystanse w pięknym terenie

 

.

Zawodnicy zmierzyli swoje siły na czterech dystansach. Najdłuższy z nich, to dystans Giga. Kolarze startujący w tej kategorii mieli do pokonania blisko 54 km. Dystans Mega był o połowę krótszy i wynosił 27 km. Znaczna część zawodników sprawdziła się w dystansie Mini o długości 13,5 km. Dystans Mikro przeznaczony był dla najmłodszych uczestników rowerowych zmagań i wynosił kilkaset metrów. Trasy prowadziły przez bardzo urokliwe miejsca.

- Dziś startują zarówno zawodnicy wysokiej klasy, jak i ci, którzy jeżdżą na rowerze rekreacyjnie i chcą sprawdzić swoje umiejętności w tym pięknym terenie. Zawodnicy oceniają trasę bardzo dobrze, daje im duże zadowolenie z przejazdu i ścigania się tu. Każdy z nich stwierdza, że jest to bardzo urokliwe miejsce. Uważam, że warto brać udział w tego typu wyścigach i gorąco do tego zachęcam, ponieważ można je potraktować jako trening i zrobienie czegoś dobrego dla siebie i dla swojego zdrowia. Jednocześnie przejazd jest ujęty w ramy rywalizacji sportowej, jest to więc doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił się na tle innych - mówił dyrektor Legia MTB Maraton Marcin Wasiołek

Warto przypomnieć, że inicjatorem wyścigu Legia MTB Maraton w Zwoleniu jest radny zwoleńskiej Rady Miejskiej i nauczyciel wychowania fizycznego tutejszej szkoły podstawowej Arkadiusz Figura.

- Dziękuję Arkowi Figurze, który jest dobrym duchem i ambasadorem tego wyścigu. Dzięki niemu rok temu przyjechaliśmy tu po raz pierwszy. W jego organizację włożył bardzo dużo pracy i poświęcił mu mnóstwo czasu. Myślę, że tak jak my, ma z tego ogromną satysfakcję. Dziękuję również tutejszym władzom samorządowym za ogromną przychylność, szczególnie panu burmistrzowi Arkadiuszowi Sulimie. Dziś mieliśmy okazję porozmawiać i wymienić uwagi na temat wyścigu. Padł pomysł przeniesienia go bliżej centrum miasta, tak aby jeszcze więcej mieszkańców gminy mogło wziąć w nim czynny udział. Będziemy rozważali taką opcję – poinformował dyrektor Marcin Wasiołek.

 

Najlepsi w wyścigu

Miejsca na podium przyznano w podziale na pokonany dystans i płeć. Pierwsze miejsce w kategorii Giga mężczyzn zajął Kamil Kuszmider, drugie Wojciech Dąbkowski, trzecie Jarosław Kleczaj. Na dystansie Mega mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Paweł Kościelny, drugie Sebastian Bittner, a trzecie Paweł Balcerzak. W kategorii Mega kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Knapczyk, drugie miejsce zdobyła Dorota Warczyk, trzecie Magdalena Janczak. Na dystansie Mini mężczyzn pierwsze miejsce zajął Oskar Barański, drugie Michał Tota, trzecie Bartłomiej Kowalczyk. Wśród kobiet na dystansie Mini zwyciężyła Zuzanna Siek, drugie miejsce przypadło Magdalenie Żak, a trzecie Julii Łuniewskiej. W kategorii Mikro o najlepszy czas na swoim dystansie walczył Wiktor Celi, najmłodszy z uczestników wyścigu. Pięciolatek pokazał prawdziwą zawodową klasę i wielki chart ducha uzyskując znakomity wynik.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.