Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5626
W sumie: 56783

News

News zdjęcie id 1353

Piękny Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Józefy Hołuj z Józefowa

27.07.2020

 

 

 

 

Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane "sto lat", z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat "dwieście". Tak właśnie było 22 lipca, kiedy mieszkanka Józefowa Pani Józefa Hołuj obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin. 

 

.

 

W jubileuszowych uroczystościach udział wzięli nie tylko najbliżsi Jubilatki ale także przedstawiciele władz samorządowych. Gminę Zwoleń reprezentowali: Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, z-ca burmistrza Grzegorz Molendowski oraz sekretarz gminy Mirosław Chołuj, starostwo powiatowe zaś: starosta Stefan Bernaciak i wicestarosta Waldemar Urbański. 

 

Piękne życzenia, kwiaty i wspólna rozmowa o życiu

 

Burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima w imieniu społeczności Gminy Zwoleń oraz pracowników urzędu złożył Pani Józefie gratulacje i życzenia zdrowia, a także wszelkiej pomyślności na kolejne lata. 

 

Burmistrz jubilatce wręczył również piękny kosz czerwonych róż oraz okolicznościowy list gratulacyjny.  


– Sto lat, to okres  w którym zebrała Pani mnóstwo doświadczeń i mądrości, to wiek na który składają się lata  naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy i źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, zarówno Pani najbliżsi, jak i osoby które spotkały Panią na swojej drodze. Osiągnęła Pani wiek, którego życzymy sobie wzajemnie w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Bardzo buduje mnie fakt, że w naszej gminie możemy cieszyć się długowiecznością mieszkańców, co oznacza, że żyje się tutaj dobrze i spokojnie, a  Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Na dalsze lata życzę Pani pogody ducha, a nade wszystko dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego i jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w otoczeniu najbliższych. - mówił Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima

 

Dostojnej Jubilatce zdrowia i miłości najbliższych życzyli też: starosta zwoleński Stefan Bernaciak i wicestarosta Waldemar Urbański.

 

Życie naznaczone piętnem wojny

Setna rocznica urodzin była także doskonałą okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń z życia Jubilatki. Józefa Hołuj urodziła się 22 lipca 1920 roku w Drożankach, gm. Gózd (parafia Kuczki). Była najmłodszym dzieckiem swoich rodziców Rozalii i Antoniego Bździkotów. Jubilatka miała trzy siostry: Marię, Franciszkę i Katarzynę oraz brata Władysława. 

W styczniu 1941 roku w Kuczkach zawarła związek małżeński z Józefem Furgą. Tuż po ślubie zamieszkała z nim w Józefowie koło Zwolenia. Owocem tego małżeństwa było czworo dzieci: Genowefa, Edward, Ryszard i Bogusława. W 1944 roku, w czasie wojny zabrana została do przymusowych robót w Chechłach, z których uciekła do domu, gdzie zostało niemowlę i małe dziecko. Podczas wojny, nie bacząc na niebezpieczeństwo pomagała drugiemu człowiekowi, ukrywając w swoim gospodarstwie Żydów.

24 maja 1970 roku, po 29 latach małżeństwa zmarł jej mąż Józef. Pani Józefa w lipcu 1972 roku ponownie wyszła za mąż, za Aleksandra Hołuja, z którym przeżyła 18 lat. Aleksander Hołuj zmarł 30 marca 1990 roku. Od tego momentu Jubilatka mieszka sama w Józefowie.

 

Opieką Panią Józefę otaczają córki, wnuki oraz prawnuki. Jubilatka doczekała się 9 wnuków i 9 prawnuków. 

 

Zło dobrem zwyciężaj

Dostojna Jubilatka cieszy się znakomitą kondycją, pogodą ducha i wsparciem rodziny. Pomimo sędziwego wieku jest promienna i otwarta na życie. Cechuje ją dobroć i wrażliwość na drugiego człowieka. Chętnie dzieli się wszystkim tym, co posiada. Dar przebaczania i miłości towarzyszy jej od najmłodszych lat.

 

Pani Józefa, pomimo swojego zacnego wieku cieszy się dobrą formą, a humor dopisuje jej każdego dnia. Jej życiową maksymą jest "Zło dobrem zwyciężaj", zaś receptą na długowieczność umiłowanie życia, drugiego człowieka, codzienna modlitwa, niedzielna Eucharystia oraz sakramenty święte. 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.