Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5627
W sumie: 56784

News

News zdjęcie id 1351

Kolejne sukcesy tamburmajorki Angeliki Toporek

21.07.2020

 

 

 

 

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa tamburmajorka Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia Angelika Toporek nie zwalnia tempa, uczy się nowych stylów tańca i zdobywa wysokie miejsca w ogólnopolskich e-festiwalach. Sukcesy jednak nie przychodzą same, Angelika pracuje na nie już od wielu lat.

 

Czołowe miejsca w e-festiwalach

W związku z pandemią koronawirusa wszelkie wydarzenia sportowe, jak zawody, turnieje czy festiwale taneczne zostały odwołane, bądź przesunięte na późniejsze terminy. Odbywają się jednak wydarzenia on-line. Jednym z nich był III Ogólnopolski e-Festiwal Tańca „E-DANCE” zorganizowany przez Agencję Artystyczną Bravo. Wzięła w nim udział Angelika Toporek, tamburmajorka i instruktorka mażoretek w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Miasta Zwolenia.

- Było to nowe i duże wyzwanie, ponieważ rywalizowałam w stylach tańca, których do tej pory nie praktykowałam, czyli jazz dance oraz dancehall. Pierwszy z nich zawiera w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego. Drugi natomiast jest dużo szybszy, bardzo energetyczny, ale też sensualny i gibki. Ponieważ nie miałam do czynienia z tego typu tańcami uczyłam się ich z filmów umieszczonych na youtube i na ich podstawie układałam własne choreografie. Po nagraniu i wysłaniu do organizatora swoich prezentacji nie miałam pojęcia jak zostaną one ocenione przez jury. Wynik festiwalu bardzo mnie zaskoczył – mówi Angelika Toporek.

A sukces był bardzo duży. W kategorii „Jazz Dance Solo 15+” Angelika Toporek uplasowała się na bardzo wysokim drugim miejscu. W kategorii „Dancehall Solo 14+” również wywalczyła drugie miejsce, natomiast w kategorii „Inne Formy Tańca 15+” zdobyła trzecią lokatę.

To jednak nie koniec sukcesów Angeliki Toporek w ostatnim czasie. W Ogólnopolskim e-Festiwalu Białobrzeskim E-dance ART uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „Inne Formy Tańca 16+”. 

 

Wieloletnie zamiłowanie do tańca

Na swoje sukcesy Angelika Toporek pracuje już od wielu lat. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku ośmiu lat od wstąpienia w szeregi zwoleńskiej orkiestry dętej. – Na początku przystąpiłam do sekcji werblistek. Wtedy zaczęła przyjeżdżać do nas na próby tamburmajorka i bardzo spodobało mi się to, co robi. Spróbowałam ją naśladować i tak rozpoczął się nowy etap w moim życiu, związany z tańcem. W wieku trzynastu lat przyszedł pierwszy duży sukces. Zostałam najlepszą tamburmajorką na dużym festiwalu w Inowrocławiu. Coraz mocniej byłam związana z zespołem tanecznym przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Miasta Zwolenia. Tańczyłyśmy z pomponami, potem z pałkami i tak kształtował się zespół mażoretek. W 2017 roku padła propozycja abym go poprowadziła. Skończyłam odpowiednie szkolenia i zdobyłam niezbędne uprawnienia. Od tego czasu jestem instruktorką mażoretek w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej – informuje Angelika Toporek.

 

Każdy może dołączyć

Nabór do zespołu mażoretek odbywa się każdego roku we wrześniu. Mogą do niego przystąpić dziewczęta, które ukończyły 10 lat. – Zapraszamy osoby, które lubią tańczyć, czują rytm i nie boją się wyzwań, aby spróbowały swoich sił w zespole. Z pewnością będzie to dla nich niezapomniana przygoda i wspaniałe doświadczenie procentujące nie tylko umiejętnościami tanecznymi, ale też nowymi, często wieloletnimi przyjaźniami zawieranymi w zespole – podkreśla Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

Warto dodać, że zarówno zespół, jak i solistki ćwiczące pod okiem Angeliki Toporek odnoszą wiele krajowych, a nawet międzynarodowych sukcesów. – Angelika Toporek oraz mażoretki Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia wspaniale promują nasze miasto zarówno w Polsce, jak i w świecie. Gratuluję wszystkich sukcesów, a te w przypadku instruktorki i jej podopiecznych trudno zliczyć. Dziękuję za ogromne zaangażowanie i życzę dalszych osiągnięć – podsumowuje Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.