Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5639
W sumie: 56796

News

News zdjęcie id 1343

Akcja Szycia Maseczek dla Mieszkańców Gminy Zwoleń dobiegła końca. Za nami uroczyste podsumowanie

07.07.2020

 

 

 

W poniedziałek, 6 lipca w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Szycia Maseczek dla Mieszkańców Gminy Zwoleń". Spotkanie zorganizowano w celu podziękowania, tym którzy podczas tego trudnego dla nas wszystkich okresu pandemii koronawirusa zaangażowali się w społeczną akcję i uszyli wspólnie z pracownikami urzędu ponad 8000 maseczek.


Akcja szycia maseczek rozpoczęła się przed świętami wielkanocnymi, kiedy to pracownicy Urzędu Miejskiego przystąpili do porcjowania materiału i uszyli pierwsze maseczki. W związku z tym, że proces szycia okazał się pracochłonny i długotrwały burmistrz zaapelował wówczas do mieszkańców gminy Zwoleń o pomoc w przygotowaniu maseczek.


Warto przypomnieć także, że samorząd zakupił również 5500 sztuk gotowych maseczek, które także zostały nieodpłatnie przekazane mieszkańcom. Łącznie do mieszkańców gminy trafiło ponad 14500 maseczek.

 

Podziękowania i wyrazy uznania obecnym na spotkaniu Paniom składali: Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, z-ca Grzegorz Molendowski oraz koordynator akcji sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj.


- Dziękuję za wsparcie, trud i poświęcenie, jakie włożyliście Państwo w przygotowanie maseczek ochronnych, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie panującej pandemii koronawirusa. Państwa postawa stanowi przykład troski o innych oraz podkreśla najważniejsze wartości, takie jak szacunek do drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy. To dzięki takim ludziom, jak Wy i Waszemu zaangażowaniu mamy poczucie bezpieczeństwa wśród naszej lokalnej społeczności i z wiarą patrzymy w przyszłość. Raz jeszcze dziękuję każdemu, kto w kwietniu odpowiedział pozytywnie na mój apel i bezinteresownie przyłączył się do akcji. - mówił Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima

 

.

 

W społeczną akcję zaangażowali się: Pracownia Krawiecka „Joanna” Joanny Grzybowskiej, Dorota Iwańska, Weronika Wojas, Anna Wołoszyn, Agnieszka Dziadosz, Anna Bednarczyk, Ewelina Matyga, siostra Ewa Sobol, Daniela i Wacław Kwapisiewiczowie, Jadwiga Gorzkiewicz, Grażyna Opalska, Monika Babut, Olga Jakubowska, Renata Kopcińska, Karolina Frankiewicz-Jaworska, Renata Gajowiak, Monika Szmit, Marta Drab, Felicja Iwon, Teresa Oleksik, Wiktoria Cieszkowska, Katarzyna Pluta, Ania i Marcin Orłowscy oraz Magdalena i Mateusz Pindakiewiczowie. Pozytywnie na apel burmistrza odpowiedziały także instytucje: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zwoleniu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zwoleniu. Grono szyjących maseczki jest większe, jednak część osób chce pozostać anonimowa.

 

Dopełnieniem podziękowań był maseczkowy tort.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.