Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7154
W sumie: 143372

News

News zdjęcie id 1327

Szereg dofinansowań dla gminy Zwoleń!

25.06.2020

 

 

 

 

Do gminy Zwoleń trafi znaczące wsparcie finansowe dla ważnych społecznie zadań. Samorząd otrzyma zastrzyk gotówki na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych, remont strażnicy OSP, a także na realizację pięciu inwestycji z zakresu aktywizacji sołectw. W sumie blisko 200 tysięcy złotych!

 

Umowy na dofinansowania zaplanowanych przedsięwzięć zostały podpisane 24 czerwca w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu. Ze strony województwa mazowieckiego parafował je swoim podpisem wicemarszałek Rafał Rajkowski. Obecni byli także radni województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka. Urząd Miejski w Zwoleniu reprezentowali: zastępca burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski i skarbnik gminy Maria Kalbarczyk.

 


.

 

- Wszystkie zadania to inwestycje bardzo wyczekiwane przez mieszkańców. Małe wspólnoty najlepiej znają swoje potrzeby. Dzięki wsparciu mogą realizować projekty najbardziej przydatne lokalnej społeczności – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski. 

 

50 tysięcy złotych dla sołectw


Samorząd gminy Zwoleń nieustannie stawia na rozwój sołeckiej infrastruktury. W ramach programu „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020” pozyskał 50 tysięcy dofinansowania dla ważnych społecznie zadań z tego zakresu.  


- Zadania, które stale podejmujemy w celu poprawy życia mieszkańców koncentrują się nie tylko wokół samego Zwolenia, ale także sołectw z terenu gminy Zwoleń. Dążymy do tego, aby sukcesywnie wyrównywać różnice pomiędzy miastem, a wsią i dawać mieszkańcom narzędzia do podejmowania różnych aktywności służących integracji, która w małych społecznościach jest przecież kluczem do sukcesu – podkreślał przed podpisaniem umów Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.


W ramach dofinansowań zostanie zrealizowane pięć zadań. Jedno z nich dotyczy rozbudowy budynku remizy OSP w Zielonce Nowej, wraz z wykonaniem łazienki. Trzy zdania skupią się na doposażeniu placów zabaw w urządzenia rekreacyjno-zabawowe. Mowa o miejscach rekreacyjnych w Jasieńcu Kolonii, Strykowicach Podleśnych i Strykowicach Błotnych. W ramach „MIAS” zostanie także wykonana elewacja i docieplenie świetlicy wiejskiej w Zielonce Starej.


20 tysięcy złotych na remont strażnicy


24 czerwca została podpisana także umowa na dofinansowanie remontu budynku użytkowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Jasieńcu Soleckim. Wsparcie zostało przyznane w ramach programu „Mazowieckie Strażnice OSP – 2020”. W zakresie zadania przewidziano modernizację ścian garażu, podłogi, ścian pomieszczenia socjalnego oraz stolarki drzwiowej. 
- Praca strażaka jest niezwykle ważna, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ciągle doposażać jednostki i stwarzać im komfortowe warunki pracy – powiedział Grzegorz Molendowski, zastępca burmistrza Zwolenia. 


115 tysięcy złotych na przebudowę drogi

Ostatnim z zadań, na którego realizację samorząd gminy Zwoleń otrzymał wsparcie finansowe z województwa mazowieckiego, dotyczy przebudowy drogi Jasieniec-Podborek. Dotacja została przyznana w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wyniesie 115 tysięcy złotych i zostanie przeznaczona na wykonanie nawierzchni asfaltowej i poboczy z kruszywa na blisko kilometrowym odcinku jezdni. 


- Jest to ważne zadanie, ponieważ droga jest jedynym dojazdem do Podborka od strony Zwolenia. Wykonanie nawierzchni asfaltowej i poboczy zdecydowanie poprawi komfort jej użytkowania i podniesie bezpieczeństwo pieszych i kierowców – podsumował zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.