Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7683
W sumie: 143901

News

News zdjęcie id 1307

Sesja Rady Miejskiej w Zwoleniu z uroczystym jubileuszem w tle

01.06.2020

 

 

 

 

Sesja Rady Miejskiej Zwoleniu, która odbyła się 27 maja miała wyjątkowy charakter, ponieważ dokładnie tego dnia w całym kraju obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Tegoroczne święto upamiętniło trzydziestolecie samorządności w Polsce. Z tej okazji burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima złożył radnym oraz pracownikom samorządu wszystkich kadencji podziękowania i życzenia dalszej owocnej współpracy na rzecz rozwoju gminy Zwoleń.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej rozpoczęło się od przedstawienia sprawozdania z międzysesyjnej działalności burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy. Następnie zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski odczytał sprawozdanie o postępowaniach przetargowych.

 

Podziękowania dla przedstawicieli kultury i sportu

W kolejnej części posiedzenia przekazano  informację dotyczącą działalności jednostek kultury z terenu gminy Zwoleń za 2019 rok. Włodarz gminy Arkadiusz Sulima podziękował dyrektorom placówek za ogromne zaangażowanie w organizację ich działalności nie tylko w minionym okresie, ale także podczas obecnej pandemii. – Zarówno Dom Kultury, biblioteka, jak i muzeum potrafiły odnaleźć się w tym trudnym czasie, przenosząc działalność do Internetu. Dziękuję za ich wytężoną pracę na rzecz zwoleńskiej kultury – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima.

Włodarz podziękował także osobom zarządzającym stowarzyszeniami sportowymi na tym terenie. - Każdy z klubów sportowych działających w gminie Zwoleń ma swoje osiągnięcia, zarówno w zakresie piłki siatkowej, ręcznej jak i nożnej. Prowadzone są tu szkolenia młodzieży na szeroką skalę. Dziękuję każdej zaangażowanej w krzewienie zamiłowania do sportu osobie. Cieszę się, że dzięki nim młodzież chętnie garnie się do zajęć sportowych – podkreślił burmistrz.

 

Podjęto szereg uchwał

Następnie zwoleńscy radni przyjęli szereg uchwał. Jedna z nich dotyczyła emisji obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu. Podjęto też uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2020 rok, w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej, a także w sprawie wysokości, zasad ustalania i rozliczania dotacji celowej dla żłobków i klubów dziecięcych z terenu gminy Zwoleń.

 

Jubileuszowe życzenia

 

Po zakończeniu głosowań przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Sobieszek złożył życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Gratulował i dziękował burmistrzom, radnym i sołtysom wszystkich kadencji oraz byłym i obecnym pracownikom samorządów za dotychczasowe osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju gminy Zwoleń.

 

Burmistrz Arkadiusz Sulima odczytał listy, które z okazji trzydziestolecia samorządu wpłynęły do urzędu, pierwszy od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, drugi od starosty zwoleńskiego Stefana Bernaciaka.

 

Pokrótce przedstawił też historię samorządu Miasta i Gminy Zwoleń oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w budowanie idei samorządności na tym terenie. - Chcę podziękować burmistrzom, radnym, sołtysom i pracownikom samorządowym wszystkich kadencji za wytężoną pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa. Dziękuję za wkładany w nią wysiłek, serce i zaangażowanie, jak również za śmiałe decyzje podejmowane dla rozwoju gminy. Przez te trzydzieści lat nasza Mała Ojczyzna zmieniła się nie do poznania. Zostało wyremontowane ponad 90 kilometrów dróg i powstało ponad 50 kilometrów chodników. Zmodernizowano też wiele obiektów, jak chociażby Kino Świt, które zyskało zupełnie nowy blask, czy szkoły, które przeszły kompleksowe termomodernizacje. Powstał też Urząd Miejski, odbyła się rewitalizacja zalewu, utworzono szereg miejsc rekreacyjnych w sołectwach. W ostatnim czasie natomiast zainaugurowaliśmy działalność pierwszego w regionie Dziennego Domu Senior+. Każda udana inwestycja świadczy o wielkim zaangażowaniu samorządowców w rozwój gminy. Dziękuję mieszkańcom za ofiarowane zaufanie, a pracownikom samorządu życzę dalszych sukcesów w pracy podejmowanej na rzecz lokalnego społeczeństwa – podsumował burmistrz.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.