Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6752
W sumie: 142970

News

News zdjęcie id 1301

W gminie Zwoleń będzie jaśniej. Trwa rozbudowa oświetlenia ulicznego

29.05.2020

 
 
 
 
Zadania związane z rozbudową oświetlenia ulicznego w sołectwach gminy Zwoleń są w trakcie realizacji. Już niebawem będzie tu widniej i bezpieczniej. Nowe i energooszczędne lampy pojawią się w miejscowościach: Jedlanka, Józefów, Strykowice Górne, Niwki, Sycyna, Koszary oraz Szczęście.

Samorząd gminy Zwoleń zlecił wykonawcom zadania rozbudowy oświetlenia ulicznego na tym terenie. Część prac budowlanych już dobiega końca, inne zakończą się jeszcze w tym roku. W sumie ma być jaśniej w siedmiu miejscowościach. – Trwają już prace budowlane i montażowe oświetlenia ulicznego w kilku miejscowościach: Niwkach, Jedlance, Józefowie, Strykowicach Górnych i Sycynie. Przygotowywana jest także dokumentacja dla dalszej rozbudowy sieci oświetleniowej w Koszarach i Szczęściu. Chcemy, aby na terenie gminy Zwoleń było jaśniej i bezpieczniej. Zgodnie z założeniami proekologicznymi i ekonomicznymi, wszystkie lampy będą energooszczędne. Pozwoli to oszczędzać zużycie energii elektrycznej i minimalizować związane z tym koszty, ale też chronić środowisko – podkreśla Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

Prace budowlane w toku

W miejscowości Niwki prace związane z rozbudową oświetlenia ulicznego rozpoczęły się w 2019 roku. Ich wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe  „DAREX” Dariusz Iwański z Gozdu. Zakres zadania objął budowę 9 sztuk słupów betonowych oraz podwieszenie na nich przewodu zasilającego. Koszt realizacji wyniósł 13 tysięcy 945 złotych. Obecnie budowa oświetlenia w tej miejscowości jest kontynuowana. Wykonawca zamontuje w sumie 7 energooszczędnych lamp oraz zasilanie. Wartość zadania to 20 tysięcy 787 złotych. Zakończenie i odbiór prac zaplanowano do 31 maja tego roku.

Pod koniec maja tego roku ma także zakończyć się inwestycja polegająca na wymianie opraw oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Jedlanka, Józefów i Strykowice Górne. Realizacją zadania zajmuje się firma „Energon” Jarosław Stankiewicz ze Zwolenia. W Jedlance zostaną zdemontowane i zutylizowane stare oprawy. W ich miejsce pojawi się 20 sztuk nowych. Wartość inwestycji to 16 tysięcy 945 złotych. W Józefowie natomiast zdemontowane będzie 13 opraw oświetleniowych i zamontowane 13 nowych typu LED. Wykonawca wybuduje też jedną sztukę kompletnej lampy oświetlenia ulicznego. Koszt realizacji tej części zadania to 11 tysięcy 690 złotych. W Strykowicach Górnych zostaną zdemontowane dwie oprawy i zamontowane 4 sztuki kompletnych lamp typu LED. Wartość inwestycji to 3 tysiące 600 złotych.

 
Ruszają kolejne zadania

Samorząd gminy Zwoleń zlecił też zadanie dostawy oraz montażu 4 sztuk lamp solarnych oświetlenia ulicznego w miejscowościach Sycyna i Strykowice Górne. W jego ramach wykonawca zamontuje w Sycynie przy drodze gminnej i w Strykowicach Górnych przy chodniku, wzdłuż drogi krajowej nr 79, po dwie sztuki kompletnych lamp solarnych oświetlenia ulicznego, każda z oprawą LED, panelem fotowoltaicznym i akumulatorem. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe  „DAREX” Dariusz Iwański z Gozdu. Koszt zadania to 29 tysięcy 520 złotych. Prace zakończą się 10 lipca tego roku.
 
 
Będą nowe projekty i rozbudowy

Do 30 października tego roku zostanie także zaprojektowane i wybudowane oświetlenie uliczne w miejscowości Koszary. Zadanie obejmie opracowanie dokumentacji rozbudowy linii oświetleniowej przy drodze gminnej na odcinku ok. 100 metrów i budowę słupów wraz z oprawami LED.  Wykonawcą inwestycji będzie firma GREG-BUD Grzegorz Rurarz z Jedlanki, a jej koszt ma wynieść 11 tysięcy 350 złotych.

Samorząd wybrał również wykonawcę opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy sieci oświetlenia w miejscowości Szczęście przy drodze krajowej nr 12, na odcinku około 150 metrów. Powstanie tu oświetlenie na słupach betonowych wraz z lampami LED zasilanymi kablem naziemnym. Projekt przygotuje firma PELDOM Sp. z o.o. z Grójca. Koszt to 4 tysiące 108 złotych. Dokumentacja będzie gotowa do 31 października tego roku.
 
 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.