Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12369
W sumie: 96775

News

News zdjęcie id 1259

Zwoleńska kultura dostępna w Internecie

06.04.2020

 
 
 
 
 
 
 
Obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa wywołującego chorobę COVID-19, które wprowadził rząd, spowodowały ograniczenie działalności nie tylko szkół czy urzędów, ale też ośrodków kultury w całym kraju. Jednak zamknięte drzwi zwoleńskiego Domu Kultury oraz Kina Świt nie oznaczają tymczasowego uśpienia miejscowej kultury. Na czas epidemii przeniesiono ją do Internetu.

Zwoleński Dom Kultury zachęca mieszkańców, aby zostali w swoich domach i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby się nie nudzili. – Wobec zaistniałej sytuacji w całej Polsce, zamknęliśmy Dom Kultury i Kino Świt. Nie przestaliśmy jednak pracować. W tym trudnym czasie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, działamy wirtualnie. Można się z nami spotkać na portalach społecznościowych, FB Domu Kultury, FB Kina Świt i FB Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia – informuje Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

Działalność kulturalną w Internecie wspiera zwoleński samorząd. – Jest to doskonała alternatywa dla trosk dnia codziennego, a tych nam dzisiaj przecież nie brakuje. Konkursy i zajęcia mogą być doskonałą zabawą dla całych rodzin, dlatego serdecznie zachęcamy do włączania się w nie – mówi Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.
 
 
Liczne konkursy

Pracownicy Domu Kultury w Zwoleniu przygotowali szereg konkursów, które będą rozstrzygane on-line. Jednym z nich jest „Zatańcz ze zwoleńskim Domem Kultury” skierowany do wszystkich sympatyków ruchu w rytm muzyki. Każdy może przesłać na adres dkzwolen@gmail.com krótki filmik, na którym tańczy w dowolnym stylu. Zwycięzca otrzyma nagrodę, a jego nagranie zostanie opublikowane na fanpage’u Domu Kultury. 
Dla amatorów sztuki ogłoszono konkurs fotograficzny on-line. Jego tematem jest „Kompozycja wielkanocna”. Przesłane prace będą publikowane na fanpage’u Domu Kultury i oceniane przez użytkowników. Zwycięży fotografia z największą ilością polubień.

Wystartował także konkurs plastyczny pod hasłem „Widok z mojego okna”. Prace powinny być wykonane w technice rysunku lub malarstwa. Liczy się przede wszystkim inwencja twórcza autora. Podobnie jak w przypadku konkursu fotograficznego, wszystkie prace zostaną opublikowane na FB Domu Kultury i ocenione przez użytkowników.

Dla miłośników kina przygotowano natomiast konkurs kinowo-filmowy pod tytułem „To nie żarty! Ruszamy z konkursem”. Na stronie zwoleńskiego Kina Świt codziennie pojawiają się pytania związane ze światem filmu. Uczestnikom zmagań będą przyznawane punkty za aktywność, które na koniec zostaną podliczone. Wygra ten, kto uzbiera ich najwięcej. Zwycięzca będzie mógł wybrać film, który zostanie jako pierwszy wyświetlony po ponownym otwarciu Kina Świt. Laureat otrzyma też zaproszenie dla dwóch osób na dowolnie wybrany seans.  
 
Ciekawe zajęcia
 
Chętni mogą też brać udział w ciekawych warsztatach on-line organizowanych przez Dom Kultury w Zwoleniu. W ofercie znalazły się zajęcia z teatrem. Najmłodsi widzowie zostali zaproszeni do „Bajkownika”, czyli zabaw z wierszami. Dla miłośników teatru stworzono możliwość konsultacji on-line z aktorem Bartoszem Pietrzykiem. 

Sympatycy tańca mogą uczyć się choreografii z batonem, przygotowanej przez tamburmajorkę Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia Angelikę Toporek. Natomiast instruktorka tańca DK Aneta Adamiec zachęca dzieci do aktywności rekreacyjnej ucząc kroków tanecznych poprzez nagrania video.

Warto dodać, że członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia ćwiczą on-line pod okiem kapelmistrza Piotra Bąbolewskiego, Tomasza Chwalińskiego i Tomasza Chowiery. Instruktor wokalu Piotr Markowski przygotowuje dla Chóru Kameralnego i Młodzieżowego Zespołu Wokalnego aranżacje utworów muzycznych. Mieszkańcy powiatu będą mogli usłyszeć je podczas koncertu poświęconego Janowi Pawłowi II z okazji 100-lecia urodzin.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.