Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7135
W sumie: 143353

News

News zdjęcie id 1239

Znamy zwycięzców gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

16.03.2020

 

 

 

Uczniowie szkół z terenu gminy Zwoleń stanęli do rywalizacji w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom. W swoich kategoriach wiekowych najlepsi okazali się Martyna Sitko i Błażej Cywka. Oboje będą reprezentować gminę Zwoleń w eliminacjach powiatowych.

 

Eliminacje gminne odbyły się 10 marca w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu. W Turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół ze Zwolenia i Paciorkowej Woli. - Wszystko to, czego w trakcie przygotowań do turnieju nauczą się jego uczestnicy, bez wątpienia przyda im się w życiu codziennym. W sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu będą wiedzieli, jak sobie poradzić – mówił przed wydarzeniem burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Popularyzacja ważnych zagadnień

 

Eliminacje w imieniu burmistrza Zwolenia otworzył sekretarz gminy Zwoleń Mirosław Chołuj.

 

Następnie zapoznano uczestników z regulaminem zmagań. Turniej został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych.

 

Pierwsza z nich to klasy 1-6, druga to klasy 7-8. Eliminacje zostały podzielone na dwie części. Najpierw odbył się test pisemny składający się z ponad dwudziestu pytań.

 

Do kolejnego etapu przeszły trzy najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej. Ich zadaniem w drugiej części zmagań była odpowiedź ustna na trzy pytania. - Celem turnieju jest popularyzacja ochrony przeciwpożarowej, czyli przepisów przeciwpożarowych, historii ochrony przeciwpożarowej, znajomości zasad postępowania w przypadku pożaru oraz dbania o bezpieczeństwo własne i innych w domu, szkole czy pracy. Uczniowie przygotowując się do turnieju muszą więc przyswoić dewizy postępowania w przypadku różnych zagrożeń. Jest to bardzo wartościowa wiedza – mówił mł. bryg. Mariusz Grudziński, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Zwoleniu.

Jak podkreślali członkowie komisji turniejowej, pytania były dostosowane do wieku uczestników. – Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami dotyczącymi działań ratowniczych PSP i OSP. Niewielką trudność sprawiły im natomiast pytania dotyczące przeglądów instalacji użytkowych, czyli kominiarskich, wentylacyjnych czy spalinowych. Jednak poziom wiedzy uczestników oceniamy dobrze. Cieszymy się, że uczniowie mają chęci, aby przyswajać wiedzę z zakresu, który nie zalicza się do ich programu nauczania – poinformował mł. bryg. Mariusz Grudziński.

 

Laureaci przechodzą do kolejnego etapu

 

.

Najwyższym poziomem wiedzy w kategorii klas 1-6 wykazał się Błażej Cywka z PSP w Paciorkowej Woli. Drugie miejsce zajął Bronisław Skawiński z PSP w Paciorkowej Woli, a trzecie Maja Rola z PSP w Zwoleniu. W kategorii klas 7-8 zwyciężyła Martyna Sitko z PSP w Paciorkowej Woli. Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Sadura z PSP w Paciorkowej Woli, a trzecie Adam Kaczmarski z PSP w Zwoleniu.

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.