Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13905
W sumie: 82049

News

News zdjęcie id 1199

W Zwoleniu nudy nie będzie – przed nami ferie pełne atrakcji!

10.02.2020

 

 

 

 

Rozpoczęła się laba szkolna, czyli ferie zimowe w województwie mazowieckim. W gminie Zwoleń będzie można skorzystać z mnóstwa atrakcji, które przygotował miejscowy Dom Kultury, Kino Świt oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Będą bezpłatne seanse filmowe, zajęcia teatralne, zabawy edukacyjne i kulinarno-literackie, warsztaty plastyczne i muzyczne, a także spektakl teatralny. Chętni pojadą na wycieczkę do Warszawy i do Radomia.

 

Uczniowie szkół w województwie mazowieckiem mogą odetchnąć i odpocząć od codziennych obowiązków szkolnych. Właśnie wystartowały ferie zimowe. W gminie Zwoleń pomimo, że raczej nie uda się ulepić bałwana, nudy zdecydowanie nie będzie. – Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego spędzenia tegorocznych ferii zimowych. Przygotowaliśmy bogatą ofertę skierowaną nie tylko do najmłodszych, ale też starszych dzieci i młodzieży. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i w ciekawy, aktywny sposób spędzi czas wolny od nauki – mówi burmistrz Arkadiusz Sulima.  

 

Pierwszy tydzień ferii

Pierwszy tydzień ferii rozpoczął się premierą filmu pod tytułem „Doktor Dolittle” w Kinie Świt w Zwoleniu. W poniedziałek, 10 lutego do wspólnej zabawy w sali widowiskowej w Domu Kultury zapraszają Joanna Tęcza i Michał Tęcza, którzy poprowadzą warsztaty muzyczne. Tego samego dnia w Kinie Świt odbędą się zajęcia plastyczne, na których chętni wykonają kartki walentynkowe. Po skończonej pracy będą mogli pograć w gry bez prądu, czyli tradycyjne planszówki. Natomiast w sali tańca Domu Kultury będzie czekała wielka gratka dla miłośników aktorstwa – zimowe zabawy teatralne z Bartoszem Pietrzykiem.

Kolejne dni pierwszego tygodnia ferii będą równie ciekawe i obfitujące w przeróżne wydarzenia. Organizatorzy przewidzieli bezpłatne kino bajek dla dzieci, a także warsztaty plastyczne i muzyczne. W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbędą się zajęcia literacko-ruchowe oraz literacko-plastyczne.

W czwartek, 13 lutego chętni pojadą na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Dom Kultury w Zwoleniu. Odwiedzą Teatr Lalka, wjadą na taras widokowy Pałacu Kultury i obejrzą wystawę klocków Lego na Stadionie Narodowym.

 

Drugi tydzień ferii

Drugi tydzień ferii zainaugurują sobotnio-niedzielne pokazy kina premierowego, czyli filmu pod tytułem „Jumanji: Następny poziom”. Natomiast w poniedziałek, 17 stycznia w Domu Kultury w Zwoleniu wystawiona zostanie sztuka pod tytułem „Dziadek do orzechów”. Odbędą się też warsztaty muzyczne i teatralne oraz kolejne spotkanie z cyklu „Gry bez prądu”.

Kolejnego dnia, we wtorek 18 stycznia chętni wyjadą na wycieczkę do Radomia. Obejrzą tam spektakl pod tytułem „Krawiec Pan Niteczka” w Teatrze Powszechnym i wybiorą się na dwugodzinny pobyt w parku trampolin. Przed nimi także dwugodzinna zabawa w Tricoramie Parku Iluzji.  

W kolejnych dniach przewidziano bezpłatne kino bajek dla dzieci, jak również warsztaty fotograficzne i muzyczne. W zwoleńskiej bibliotece odbędą się natomiast zabawy edukacyjne  i zajęcia literacko-kulinarne pod hasłem „Pyszne książki”.

20 lutego czeka nas jubileusz Zwolenia, czyli obchody pod hasłem „Narodziny Naszego Miasta”. W ramach tego wydarzenia burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima zaprasza mieszkańców na koncert „Viva Espana!” do zwoleńskiego Kina Świt.

Ferie zakończą się weekendowym kinem premierowym, podczas którego zostanie wyświetlony film pod tytułem „JOJO Rabbit”.

Warto dodać, że w czasie ferii odbędą się coroczne warsztaty szkoleniowo-wypoczynkowe w Solcu nad Wisłą dla członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia.

Wszelkie szczegóły dotyczące zaplanowanych wydarzeń i zajęć można znaleźć na stronach internetowych Domu Kultury w Zwoleniu oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu, a także na ich fanpagach na Facebooku. Informacje będą także udzielane na miejscu.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.