Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13896
W sumie: 82040

News

News zdjęcie id 1197

Piękny koncert dla zwoleńskiej publiczności, a dwa dni później sukces!

04.02.2020

 

 

 

W piątek, 31 stycznia w Kinie Świt w Zwoleniu odbył się nastrojowy koncert na zakończenie okresu kolędowego. Przybyli goście mogli wsłuchiwać się w najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Wokalnego Domu Kultury w Zwoleniu oraz miejscowego Chóru Kameralnego. Gościnnie przed zwoleńską publicznością wystąpiła też Natalia Kosmowska. Dwa dni później, w niedzielę, Chór Kameralny zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu w Puławach!

Miłośnicy muzyki na żywo zostali zaproszeni na wyjątkowy koncert do zwoleńskiego Kina Świt. Na jego deskach zaprezentowali się artyści z miejscowego Domu Kultury, którzy przygotowali na tę okazję repertuar nawiązujący do minionych świąt Bożego Narodzenia. Kinowa sala wypełniła się pięknymi, staropolskimi kolędami i pastorałkami w aranżacji Piotra Markowskiego.

 

Młodzi i uzdolnieni

 

Jako pierwszy wystąpił Zespół Wokalny Domu Kultury w Zwoleniu.

 

- Zespół to jedna z wokalnych perełek naszego miasta. Młodzi artyści pracują pod kierunkiem Piotra Markowskiego, a ich artystyczny profesjonalizm jest doceniany i nagradzany na prestiżowych konkursach i przeglądach. Zespół zdobył między innymi bardzo wysokie trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Podlaska Nuta w Bielsku Podlaskim. W grudniu 2019 roku wydał swoją pierwszą płytę „Kolędy i pastorałki”. Znajduje się na niej osiem utworów w opracowaniu muzycznym, aranżacji i przygotowaniu wokalnym Piotra Markowskiego – mówiła Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu. Warto dodać, że po zakończeniu koncertu rozdano publiczności 50 płyt.

 

Pasjonaci muzyki

 

Następnie na scenę wkroczył znany zarówno w regionie, jak i poza nim, Chór Kameralny Domu Kultury w Zwoleniu, który również zaśpiewał piękne kolędy i pastorałki.

 

– Chór to kolejna zwoleńska perełka wokalna działająca pod kierownictwem Piotra Markowskiego. Formację tworzą prawdziwi pasjonaci muzyki, którzy doskonale promują nasze miasto w kraju i za granicą. Chór występował w Sali Kongresowej w Warszawie, w mieście Zvolene na Słowacji, ale też u boku znanych artystów, takich jak Andrzej Rybiński, Zbigniew Wodecki czy zespół Blue Caffe. Artyści mająna swoim koncie liczne osiągnięcia muzyczne. Zdobyli między innymi pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd w Puławach i drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie – poinformowała dyrektor Anna Wieczerzyńska.

 

Życzenia dalszych sukcesów i…sukces!

Po zakończeniu występów burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima pogratulował artystom.

– Koncert był dużym wydarzeniem muzycznym. Wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek. Było to doskonałe podsumowanie okresu bożonarodzeniowego. Jako burmistrz tego miasta jestem dumny, że mamy tak uzdolnionych artystów, którzy wspaniale promują Zwoleń w kraju i za granicą – mówił burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Burmistrz podziękował Piotrowi Markowskiemu za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w doskonalenie muzyczne zespołów. W dowód uznania wręczył na jego ręce dyplom i pamiątkowy album.

 

– Tak doskonały warsztat muzyczny oraz osiągnięte sukcesy to ogromna praca wszystkich członków zespołu i dyrygenta. Życzę wielu kolejnych sukcesów – dodał burmistrz.

A na ten kolejny sukces nie trzeba było długo czekać, bo przyszedł zaledwie dwa dni później. Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu pod kierunkiem Piotra Markowskiego zdobył pierwszą nagrodę na XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwali Kolęd w Puławach!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.