Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13890
W sumie: 82034

News

News zdjęcie id 1196

Podsumowanie projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” realizowanego przez Gminę Zwoleń

01.02.2020

 

 

 

 

.

 

Zakończyły się szkolenia realizowane w ramach projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”. Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Na jego realizację otrzymaliśmy 123 600 zł, co umożliwiło zakup 24 nowoczesnych laptopów z dotykowym ekranem, na których mieszkańcy gminy uczyli się bezpiecznego korzystania z internetu w różnych formach oraz przeprowadzenie 26 kursów komputerowych, w których łącznie udział wzięło 312 mieszkańców. Otrzymana kwota pokryła koszty projektu w 100%.


 

Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Zwoleń głównym celem projektu

 

Celem projektu, było podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Zwoleń, zwłaszcza osób zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Nauka kompetencji cyfrowych to nie tylko nauka umiejętności związanych z obsługą komputera, lecz także poszerzanie wiedzy praktycznej i zawodowej, która staje się niezbędna do poruszania w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie, pełnym nowych możliwości. Nasze szkolenia były niczym innym, jak praktyczną nauką jak wykorzystać internet w życiu prywatnym i zawodowym. Co ważne z kursów mogli skorzystać wszyscy chętni, bez względu na stopień zaawansowania, jeśli chodzi o użytkowanie komputera. Szkolenia prowadzone były przez instruktorów posiadających odpowiednie kompetencje i doświadczenie.


 

Szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych” cieszyło się największym zainteresowaniem kursantów

 

Uczestnicy mieli do wyboru 1 z 7 modułów szkoleniowych: „Rodzic w Internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog), „Rolnik w sieci” oraz „Kultura w sieci”.

Największym zainteresowaniem wśród modułów szkoleniowych cieszyło się szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych”. Chętnych nie brakowało także na szkolenia: „Moje finanse” oraz „Mój biznes w sieci”. Żadne szkolenie nie odbyło się z modułu „Tworzę własną stronę internetową (blog).

 

Wszyscy kursanci otrzymali bezpłatny zestaw materiałów szkoleniowych i promocyjnych, w tym pendriv'e, długopis i notatnik oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Uczestnicy szkoleń mieli zapewnione także przerwy kawowo obiadowe w każdym dniu szkolenia.

 

Od kwietnia zeszłego roku udało się przeszkolić łącznie 312 osób, które brały udział w 26 dwudniowych szkoleniach. Zajęcia skierowane były do mieszkańców gminy powyżej 25 roku życia. Ze szkoleń zgodnie z planem, miały skorzystać także osoby po 60 roku życia, co się udało – stanowiły one ponad 25 % wszystkich uczestników (80 osób).

 

- Bardzo nas cieszy, że w szkoleniach wzięło udział tak liczne grono osób po 60 roku życia. Często poruszanie się w świecie cyfrowym sprawia im wiele problemów, ale myślę, że dzięki tym zajęciom stało się to teraz dla nich znacznie łatwiejsze. Seniorzy nie tylko pogłębili swoją wiedzę, ale również samodzielnie nauczyli się poruszać po sieci - mówi Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia

 

Wraz z zakończeniem szkolenia komputery trafiły do Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli

 

Zakupione w celu realizacji projektu przenośne komputery zostały przekazane Publicznej Szkole Podstawowej w Paciorkowej Woli.

 

.

- Taki był nasz zamysł od samego początku. Przystępując do tego programu wiedzieliśmy, że po jego zakończeniu przekażemy komputery jednej z placówek oświatowych. Ostatecznie wybraliśmy szkołę w Paciorkowej Woli. Przekazane komputery to dość małe laptopy z dotykowym ekranem i funkcją tableta. Tego typu urządzenia z pewnością przydadzą się tamtejszym uczniom. Mam nadzieję, że ułatwią one dzieciom i młodzieży naukę oraz pomogą im w oswajaniu się z wirtualnym światem – dodaje burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.


Dzięki projektowi powiększyła się wśród mieszkańców Gminy Zwoleń grupa świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. 

 

 

 


 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.