Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13905
W sumie: 82049

News

News zdjęcie id 1193

Spotkanie z ciekawym człowiekiem i warsztaty plastyczne z muzyką w tle

28.01.2020

 

 

 

 

25 stycznia w Kinie Świt w Zwoleniu odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Rodzinnych Warsztatów Rękodzielniczych z Ciekawym Człowiekiem. Jego gościem był Zdzisław Kwapiński, multiinstrumentalista, muzyk ludowy i motolotniarz. Uczestnicy oprócz ciekawych rozmów mogli też spróbować gry na instrumentach oraz obejrzeć krótkometrażowy film o motolotniarstwie z udziałem bohatera dnia. Na zakończenie zebrani własnoręcznie wykonali instrumenty muzyczne z materiałów z recyklingu.

 

Kolejny ciekawy gość

Zebranych gości powitała Iwona Nędzi, pracownik obsługi Kina Świt w Zwoleniu. – W tym roku kontynuujemy cykliczne spotkania z ciekawymi osobami, które są znane nie tylko lokalnie, ale też w kraju, a nawet w świecie. Są to osoby związane ze Zwoleniem. Uczestnicy spotkań mają niepowtarzalną okazję porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, poznać tajemnice ich zawodów, czy ich niecodziennego hobby, ale też miło spędzić czas – mówiła Iwona Nędzi. – Do tej pory odwiedził nas między innymi maratończyk Zbigniew Jurek, „zwoleński rycerz” Piotr Grabra, burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, a także Monika Jargot-Kędzierka, autorka scenariuszy oraz reżyser filmów dokumentalnych, która otrzymała nominację w plebiscycie Telekamery 2019. Dzisiaj naszym gościem jest Zdzisław Kwapiński, multiinstrumentalista, muzyk ludowy, lider Kapeli Zdzisława Kwapińskiego, mistrz krawiectwa i wielki miłośnik motolotniarstwa – dodała Iwona Nędzi.

 

Spotkanie z muzyką

 

Podczas spotkania Zdzisław Kwapiński opowiedział o swoim zamiłowaniu do muzyki, ale nie tylko. Mówił także o wielu zainteresowaniach, przede wszystkim kulturą ludową, której jest wielkim pasjonatem.

 

Warto podkreślić, że Zdzisław Kwapiński jest współtwórcą słynnych w lokalnym środowisku potańcówek w Sycynie. Jego zespół ma za sobą wspaniałą przygodę, jaką było nagranie płyty z Kapelą ze Wsi Warszawa. To także bohater filmu z cyklu „Szlakiem Kolberga”, który zebrani goście mieli okazję obejrzeć. Przedstawiono w nim dwie wielkie pasje Zdzisława Kwapińskiego, muzykowanie oraz motolotniarstwo, któremu oddaje się w wolnych chwilach. Jak sam mówi, latając na zbudowanej przez siebie motolotni, wypoczywa.

 

Podczas spotkania Zdzisław Kwapiński porwał zebranych do tańca przygrywając na barabanie. Zaprezentował też inne instrumenty, na których gra.

 

Nie lada atrakcją, nie tylko dla najmłodszych uczestników spotkania, ale i tych trochę starszych, była możliwość spróbowania samodzielnej gry na skrzypcach.

 

Chętni mogli też nauczyć się wygrywać rytm na barabanie.

 

Warsztaty plastyczno-muzyczne

Po spotkaniu zebrani zostali zaproszeniu do udziału w Rodzinnych Warsztatach Rękodzielniczych. Tworzyli na nich instrumenty muzyczne z materiałów z recyklingu. - Propagujemy recykling, a przy tym staramy się pokazać, że zabawek wcale nie trzeba kupować, ponieważ można zrobić je samemu. Da się do tego wykorzystać rzeczy, które mamy w domu, często uznawane za śmieci. Dziś robimy z nich różne instrumenty – mówiła Iwona Nędzi.

 

Na zakończenie warsztatów uczestnicy wspólnie zagrali na stworzonych instrumentach akompaniament do piosenki „Mam chusteczkę haftowaną”, którą zaśpiewał Zdzisław Kwapiński. Ostatnią częścią spotkania było wspólne obejrzenie wybranej przez dzieci bajki.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.