Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12089
W sumie: 80233

News

News zdjęcie id 1185

Mieszkańcy powiatu zwoleńskiego zagrali z WOŚP i pobili rekord!

14.01.2020

 

 

 

12 stycznia w Kinie Świt w Zwoleniu odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współorganizatorem wydarzenia  był Urząd Miejski w Zwoleniu oraz Dom Kultury w Zwoleniu. Podczas doskonałej zabawy mieszkańcy powiatu zwoleńskiego wykazali się wyjątkową szczodrością i pobili w zbiórce pieniędzy ubiegłoroczny rekord. W sumie udało się uzbierać ponad 95 tysięcy złotych!

Przez całą niedzielę na ulicach Zwolenia i okolicznych miejscowości kwestowało w sumie 110 wolontariuszy, którzy zbierali fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak podkreślali kwestujący, mieszkańcy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do kolorowych puszek.

 

Zbiórka krwi i koncert w kinie

O godzinie 13.00 w Urzędzie Miasta w Zwoleniu wystartowała towarzysząca Finałowi WOŚP akcja poboru krwi. Najcenniejszym darem życia, swoją krwią, podzieliło się aż 62 osoby.

 

.

Koncert w Kinie Świt rozpoczął się o godzinie 15.00. - Dziękuję wszystkim, którzy są tu dzisiaj z nami i biorą udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja prowadzona jest w całej Polsce i poza jej granicami od 1993 roku i robi wiele dobrego dla Polskich szpitali. Pokusiłem się o sprawdzenie statystyk i w pierwszej edycji udało się zebrać 2 miliony 400 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu. W 2015 roku natomiast został przekroczony pułap ponad pięćdziesięciu milionów złotych i z każdym kolejnym rokiem te kwoty rosły. W sumie przez wszystkie lata grania Orkiestry, na jej konto wpłynęła zawrotna suma ponad miliarda złotych. Dzięki tym pieniądzom placówki zdrowia w całym kraju, w tym zwoleński szpital, wzbogaciły się o nowoczesne wyposażenie i sprzęt. Jestem pewien, że i podczas 28. Finału nie zawiedziemy jej dyrygenta, Jerzego Owsiaka. Myślę, że pokażemy dzisiaj wielkie serca, bo akcja jest tego warta. Uzbierane środki zostaną przeznaczone na ważny cel – mówił burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

Głos zabrał także starosta zwoleński Stefan Bernaciak, który opowiedział o przygotowaniach do zwoleńskiego Finału WOŚP trwających już od listopada oraz o całorocznej działalności fundacji.

 

Scena tętniła życiem

 Na scenie zwoleńskiego Kina Świt nieustannie coś się działo. Swoje talenty zaprezentowali młodzi artyści: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia z Mażoretkami, półfinalista telewizyjnego show „Mam Talent” Patryk Szczechowski, zespoły taneczne Janet, Janet Kids II i Flow, Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu, Zespół Cheerleaderek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, mażoretka Iga Dziewit w tańcu solo z batonem, laureatka konkursu „Teatr jednego wiersza” Julia Winiarska oraz zwycięzca konkursu „Ukryty Talent” Kacper Szymanowicz.

 

Liczne licytacje fantów

Występy artystów przeplatane były licytacjami fantów i gadżetów. Poprowadziła je Miss Polski 2016 Paulina Maziarz wraz z instruktorką tańca ze zwoleńskiego Domu Kultury Anetą Adamiec pod czujnym okiem Jakuba Króla, szefa zwoleńskiego sztabu WOŚP.

Do licytacji przekazano dary od marszałka i wicemarszałka województwa mazowieckiego oraz starostów zwoleńskich. Do zakupienia były także gadżety WOŚP, koszulki z podpisem Jurka Owsiaka, zdjęcia z autografem boksera Dariusza Michalczewskiego, torty, pilarka, vouchery na zabiegi upiększające, romantyczną kolację, zorganizowanie urodzin dla dziecka czy usługi weterynaryjne. Do licytacji trafiły także płyty z muzyką, książki, kalendarze, wyroby rękodzielnicze i wiele innych.

 

Największą popularnością wśród licytujących cieszyła się oprawiona w ramkę koszulka z podpisami zawodników klubu piłki ręcznej „Orlęta Zwoleń”, która osiągnęła zawrotną cenę 560 złotych! Zakupili ją wspólnie pracownicy Urzędu Miejskiego w Zwoleniu i tam właśnie zawiśnie.

 

 

Bardzo atrakcyjne dla licytujących okazały się także pałeczki, na których Patryk Szczechowski grał na bębnie podczas półfinału telewizyjnego show „Mam Talent”. Zostały zlicytowane za 400 złotych!

 

W sumie z fantów sprzedanych podczas zwoleńskiego Finału WOŚP udało się uzbierać aż 12 tysięcy 600 złotych.

 

Miłym akcentem wydarzenia było wylicytowanie kwiatów i przekazanie ich burmistrzowi Zwolenia Arkadiuszowi Sulimie, który obchodził tego dnia imieniny.

 

Zebrani goście odśpiewali włodarzowi na stojąco tradycyjne „Sto lat”. – To był bardzo wzruszający moment. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za tak przesympatyczny gest – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima. W podziękowaniu częstował wszystkich imieninowymi cukierkami.

 

Światełko do nieba i pobity rekord

Po zakończeniu koncertu i licytacji w Kinie Świt zebrani przenieśli się na rynek przed Urzędem Miasta w Zwoleniu. Tam obejrzeli tradycyjne „światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni, który odbył się do dźwięków muzyki DJ’a Piotrka.

Tegoroczny WOŚP w powiecie zwoleńskim był zdecydowanie rekordowy. Łączna suma zebranych środków wynosi 95 tysięcy 431 złotych - W ubiegłym roku została zebrana kwota blisko 80 tysięcy złotych. Tegoroczna poprzeczka została postawiona więc bardzo wysoko. Mnóstwo ludzi ciężko  pracowało na to, aby wspomóc Wielką Orkiestrę i dołożyć naszą wspólną, lokalną cegiełkę do zakupu sprzętu ratującego zdrowie i życie pacjentów szpitali pediatrycznych w całym kraju. Wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękuję za ten wysiłek i za to, że zaangażowali się w tworzenie tegorocznego finału WOŚP – podsumował Jakub Król, szef zwoleńskiego sztabu WOŚP.

Organizatorami zwoleńskiego Finału WOŚP było Starostwo Powiatowe w Zwoleniu przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Zwoleniu oraz Domu Kultury w Zwoleniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.