Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1043
W sumie: 34743

News

News zdjęcie id 1160

W zwoleńskiej podstawówce powstała nowoczesna pracownia informatyczno-językowa!

13.12.2019

 

 

 

Wysokiej klasy sprzęt komputerowy, tablica interaktywna oraz praktyczne umeblowanie sali – to elementy nowego wyposażenia zmodernizowanej pracowni informatyczno-językowej w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły przy ul. Ludowej w Zwoleniu. Samorząd gminy Zwoleń pozyskał na realizację tego zadania znaczące dofinansowanie zewnętrzne.

 

Nowa pracownia już oddana do użytku

Dobiegł końca remont pracowni informatyczno-językowej w zwoleńskiej szkole podstawowej. Sala nie tylko zyskała nowy wygląd oraz umeblowanie. Wzbogaciła się także o nowoczesne sprzęty. – Na realizację tego zadania pozyskaliśmy znaczące dofinansowanie zewnętrzne z budżetu województwa mazowieckiego. To bardzo duża pomoc, dzięki której mogliśmy zmodernizować pracownię i zakupić nowoczesne sprzęty, czyli istotnie wpłynąć na podniesienie jakości kształcenia dzieci i młodzieży w miejscowej szkole. Chcemy unowocześniać nasze placówki edukacyjne i dawać uczniom narzędzia do zdobywania wiedzy na takim poziomie, na jakim jest ona przekazywana w dużych i nowoczesnych szkołach. Wierzę, że każdy kolejny krok, jaki zamierzamy w tym obszarze postawić, będzie nas pod tym względem przybliżał do tych, których można stawiać za wzór – podkreśla burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

Pomoc finansowa na modernizację pracowni została przyznana w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” i wyniosła 47 tysięcy złotych. Wartość realizacji zadania zamknęła się w kwocie 67 tysięcy 143 złotych.

 

Zakupiono sprzęt oraz meble

W ramach inwestycji samorząd gminy Zwoleń zakupił dla szkoły 14 sztuk komputerów typu desktop z klawiaturami i myszami oraz komputer dla nauczyciela z monitorem, klawiaturą i myszą. Ponadto pracownia wzbogaciła się o 15 sztuk słuchawek, 15 sztuk głośników, a także 25 krzeseł dla uczniów oraz krzesło obrotowe dla nauczyciela. Została zakupiona również nowoczesna interaktywna tablica o szerokości 65 cali. W ramach zadania wykonano instalację zasilania, instalację sieci kablowej LAN i zakupiono licencję programu biurowego.

 

Żeby było nowocześniej

Przypomnijmy, celem „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” było zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i pomocy dydaktycznych. W jego ramach samorządy mogły ubiegać się o pomoc finansową na zakup nowoczesnego sprzętu i niezbędnego oprogramowania, a także elementów wyposażenia sali. – We wniosku uwzględniliśmy wszystkie składowe programu i aplikowaliśmy o dofinansowanie zakupu zarówno komputerów, jak i tablicy interaktywnej, ale też mebli. Wniosek został dobrze oceniony i dzięki pozyskanemu dofinansowaniu uczniowie zwoleńskiej podstawówki otrzymali do swojej dyspozycji bardzo nowoczesny sprzęt. Niezmiernie nas to cieszy i napędza do dalszego działania w tym zakresie, czyli wyszukiwania programów pomocowych służących rozwojowi placówek edukacyjnych i aplikowania o kolejne środki zewnętrzne – podsumowuje zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.