Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3479
W sumie: 37179

News

News zdjęcie id 1156

Boisko przy ul. Sportowej w Zwoleniu już po modernizacji – jest bardziej nowoczesne i funkcjonalne

05.12.2019

 

 

 

Dobiegły końca prace związane z podniesieniem funkcjonalności obiektu sportowego przy zwoleńskim zalewie.  Boisko zyskało nie tylko nowe ogrodzenie, ale też wiaty stadionowe, bramki i piłkochwyty. Zostało także doświetlone. Samorząd gminy Zwoleń pozyskał na ten cel znaczące dofinansowanie zewnętrzne, które pokryło ponad 70% kosztów inwestycji.

 

Stawiają na sport i rekreację

Potrzeba modernizacji boiska przy ul. Sportowej w Zwoleniu była niezaprzeczalna. Brak ogrodzenia prowadził do licznych dewastacji, a sprzęty, jak bramki, czy wiaty były już w bardzo złym stanie technicznym. – W tym roku mocno postawiliśmy na rozwój i modernizację zaplecza sportowo-rekreacyjnego na terenie całej gminy Zwoleń. Oprócz doposażenia miejsc rekreacyjnych i placów zabaw w okolicznych sołectwach oraz w Zwoleniu, podjęliśmy również decyzję o modernizacji boiska przy miejscowym zalewie. Jest to obiekt, gdzie odbywają się liczne spotkania treningowe i sparingowe w grze w piłkę nożną, dlatego należy zadbać o to, aby przebiegały one w komfortowych i bezpiecznych warunkach – mówi burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

Nowe ogrodzenie, wiaty i sprzęty

W ramach zadania modernizacji boiska zostało zakupione kompletne ogrodzenie panelowe wraz z furtkami i bramami, które zamontowano na podmurówce wokół całego obiektu. Pomiędzy boiskiem a trybunami stanęło natomiast ogrodzenie wraz z furtkami o wysokości 1,2 metra, oddzielające strefę kibica od płyty boiska. W obrębie obiektu pojawiły się dwie sztuki piłkochwytów piłkarskich i dwie, pełnowymiarowe bramki. Zakupiono również dwie wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych oraz jeden boks dla opieki medycznej. Obiekt został doświetlony, a teren w jego obrębie wyrównany i wypoziomowany w stosunku do płyty boiska.

 

Znaczące dofinansowanie i dalsze plany

Koszt realizacji inwestycji wyniósł 132 tysiące 993 zł. Co ważne, samorząd gminy Zwoleń pozyskał na ten cel dofinansowanie zewnętrzne w kwocie 95 tysięcy 250 zł. Pomoc finansowa została przyznana w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019”. – Dobra współpraca z samorządem województwa mazowieckiego przyniosła wymierne korzyści w postaci znaczącego zastrzyku gotówki na modernizację boiska. Dofinansowanie pokryło ponad 70% kosztów realizacji inwestycji. Nie zamierzamy jednak spoczywać na laurach i planujemy w najbliższej przyszłości dalszy rozwój zaplecza sportowego na terenie gminy Zwoleń. Złożyliśmy już wnioski o dofinansowanie budowy kompleksów sportowych przy szkołach podstawowych w Zwoleniu i Sydole. Obecnie czekamy na ich rozpatrzenie. Rozpoczynamy także działania w kierunku przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Parkowej w Zwoleniu. Jesteśmy dobrze do tej inwestycji przygotowani, mamy projekt techniczny i podejmujemy kroki zmierzające do pozyskania środków zewnętrznych na jego realizację. Przed nami więc intensywny czas, który mam nadzieję niebawem przyniesie oczekiwane efekty – podsumowuje burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.