Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12169
W sumie: 110736

News

News zdjęcie id 1148

Zwoleń pełen aktorskich talentów! Za nami widowiskowy Konkurs „Teatr Jednego Wiersza”

24.11.2019

 

 

 

Piękne scenografie, oryginalne stroje i niezwykłe występy – tak pokrótce można opisać II Zwoleński Konkurs „Teatr Jednego Wiersza”, który odbył się 21 listopada w Kinie Świt w Zwoleniu. Na scenicznych deskach swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali młodzi artyści ze szkół z terenu całego powiatu zwoleńskiego.

 

Małych aktorów, ich rodziców, wychowawców i zebranych widzów powitał burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima wraz z dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu Anną Wieczerzyńską.

 

– To już druga edycja Konkursu „Teatr Jednego Wiersza” i jest nam bardzo miło, że tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało dwa razy więcej uczestników. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swoich aktorskich umiejętności, ale przede wszystkim oswojenia się ze sceną, a co za tym idzie nabrania pewności siebie i zdobywania nowych, ciekawych doświadczeń. Dziękuję rodzicom i wychowawcom małych aktorów za poświęcony czas i przygotowanie dzieci do występów. A sądząc po tak dopracowanych scenografiach i strojach, wymagało to dużo wysiłku – mówił burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

- Niech wasza spontaniczność, kreatywność i wdzięk zaskoczą nas. Jestem przekonana, że z wielką przyjemnością będziemy oglądali każdą waszą prezentację. Życzę miłych wrażeń odbiorcom, a artystom udanych występów – dodała dyrektor Anna Wieczerzyńska.

 

Profesjonalne jury

 

Mini spektakle oceniało profesjonalne jury, którego przewodniczącą była Bogusława Jaworska, burmistrz Zwolenia poprzednich trzech kadencji, obecnie przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia, prywatnie recytatorka i miłośniczka poezji.

 

Członkinią jury była także Elżbieta Nowakowska, emerytowana dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu, obecnie przewodnicząca Społecznej Rady Programowej Domu Kultury w Zwoleniu, prywatnie recytatorka i reżyserka spektakli teatralnych. W fotelu jurorskim zasiadała także Ewa Kulińska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu, również miłośniczka poezji, organizatorka spotkań z poezją i spotkań literackich. Pomysłodawczynią i koordynatorem konkursu była Ewa Bulzacka, instruktor teatru Domu Kultury w Zwoleniu.

 

Barwne prezentacje

Dzieci zaprezentowały się w dwóch kategoriach. Jako pierwsi przed zebraną publicznością wystąpili najmłodsi adepci sztuki aktorskiej, czyli przedszkolaki i uczniowie klas zerowych, w sumie 19 osób. Zaraz po nich sceną zawładnęli uczniowie klas I-III ze szkól z całego powiatu zwoleńskiego. Ta grupa liczyła 21 osób.

Uczestnicy konkursu przedstawili małe formy teatralne. Nie zabrakło ciekawych rekwizytów i barwnych strojów. Jak podkreślały panie zasiadające w jury, wybór najlepszych wykonawców był niezwykle trudny. – W każdej z kategorii przyznałyśmy pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz jedno wyróżnienie. Ale miałyśmy wielką ochotę wręczyć więcej wyróżnień, bo poziom wstępów był bardzo dobry. Wybór najlepszych wykonawców nie był więc łatwym zadaniem, byłyśmy jednak jednomyślne. Nasz werdykt pozytywnie oceniła fachowiec, jakim jest Ewa Bulzacka, co daje gwarancję, że jest on najbardziej trafny – mówiła przewodnicząca jury Bogusława Jaworska. – Oceniałyśmy dobór repertuaru i muszę podkreślić, że w każdej prezentacji był on właściwy. Brałyśmy pod uwagę poprawę dykcji, grę aktorską, scenografię, ogranie rekwizytu, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny, czyli dodatki takie jak: muzyka, elementy ruchu i bardzo istotne gesty sceniczne. Ważne były także walory artystyczne i wychowawcze utworu – dodała Bogusława Jaworska.

 

Zwyciężyli najlepsi

.

W młodszej kategorii, czyli przedszkolaków oraz uczniów klas zerowych pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Zawada z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie. Drugie miejsce otrzymała Izabela Bednarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie. Trzecie miejsce zajęła Matylda Dąbrowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznie. Wyróżniona zastała Nikola Kutyła z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie.

 

W drugiej kategorii obejmującej uczniów klas I-III zwyciężyła Julia Winiarska reprezentująca Dom Kultury w Zwoleniu. Drugie miejsce zdobyła Hanna Gregorczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Policznie. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gleguła z Zespołu Szkół w Tczowie.

 

Dom Kultury w Zwoleniu ufundował dla wszystkich wykonawców i placówek reprezentowanych w konkursie dyplomy, maskotki oraz słodki poczęstunek. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dodatkowo wspaniałe nagrody.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.