Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11719
W sumie: 110286

News

News zdjęcie id 1137

Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej z misiem w tle

26.10.2019

 

 

 

24 października w kinie Świt w Zwoleniu odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej. W tym roku przyświecało mu hasło: „Z misiem wędrujemy, ochrony przyrody pilnujemy”. Patronatem wydarzenie objął  Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. Inicjatorem festiwalu od lat jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu. W organizację włączają się również: Starostwo Powiatowe oraz Dom Kultury. 

Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowało osiem zespołów i piętnastu solistów z siedmiu szkół z terenu powiatu zwoleńskiego,  w sumie 61 uczestników. Występujące zespoły oraz soliści rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 1- 4 i kl. 5-8.

 

Występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Ewa Bulzacka - instruktor teatralny Domu Kultury w Zwoleniu, Beata Wieczerzyńska – nauczycielka muzyki w Publicznej Szkole Podstawowej w Baryczy oraz Tomasz Pluta – dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Zwoleniu oraz nauczyciel LO w Zwoleniu.

 

Oficjalne otwarcie konkursu

 

Wydarzenie oficjalnie otworzył starosta zwoleński Stefan Bernaciak, który życzył  uczestnikom jak najlepszych występów oraz jak najmniej tremy.

 

Burmistrza Zwolenia na konkursie reprezentowała Lena Łomińska, uczennica klasy 2c Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, która w tym dniu zarządzała Gminą Zwoleń. Wszystko za sprawą wylicytowanego podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fotela burmistrza. Jej zastępczynią była Zosia Stankiewicz.   

 

 

Upominki dla wszystkich

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci maskotek związanych z konkursowym hasłem – pluszowego misia.

 

Po zakończeniu części artystycznej na scenę zaproszono nauczycieli, którzy przygotowywali zespoły i solistów do występów. Każdemu z nich wręczono podziękowanie za zaangażowanie włożone w przygotowanie swoich podopiecznych.

 

Najlepsi z najlepszych

Wśród solistów w kategorii klas I-IV  pierwsze miejsce zdobył Krystian Jaworski z PSP w Zakrzówku. Drugie miejsce otrzymała Amelia Grygiel z PSP w Czarnolesie, a trzecie Amelia Skowrońska z PSP w Zwoleniu. W kategorii klas V-VIII zwyciężył Wojciech Jaśkiewicz z PSP w Zakrzówku. Drugie miejsce zdobyła Oliwia Sekuła z PSP w Zakrzówku, a trzecie Maria Płachta z PSP w Zwoleniu. Wyróżnienie trafiło do Pawła Kaczmarskiego z PSP ze Zwolenia.

Wśród zespołów w kategorii klas I-IV zwyciężył Zespół Karmelki z PSP w Zwoleniu. Drugie miejsce zdobył Zespół Kocurki z PSP w Zwoleniu, a trzecie Zespół Perełki z PSP w Zwoleniu. W kategorii klas V-VIII najlepszy okazał się Zespół Akolada z PSP w Zwoleniu. Drugie miejsce podium przypadło Zespołowi Karmelki z PSP w Zwoleniu.

 

Nagroda Specjalna Starosty

Podczas festiwalu została przyznana Nagroda Specjalna Starosty Zwoleńskiego - statuetka dla szkoły, która przygotowała najlepszych wykonawców indywidualnych i zespoły.

 

Nagroda starosty w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Ekologicznej i Turystycznej trafiła do Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku. Statuetkę wręczył starosta Stefan Bernaciak.

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.