Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11322
W sumie: 95728

News

News zdjęcie id 1092

W zwoleńskiej podstawówce powstaje grupa przedszkolna dla maluchów. Jest dofinansowanie!

13.09.2019

 

 

 

W Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły przy ul. Ludowej 35 w Zwoleniu zostanie utworzony oddział przedszkolny dla dzieci 3 i 4 letnich. Samorząd gminy Zwoleń pozyskał blisko 300 tysięcy złotych unijnego dofinansowania, które pokryje aż 80% kosztów realizacji obszernego projektu.

 

Jak podkreśla burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, potrzeba zwiększenia miejsc przedszkolnych dla dzieci z gminy Zwoleń jest niezaprzeczalna. – Podczas spotkań z mieszkańcami w trakcie minionej kampanii wyborczej zgłaszano mi wiele potrzeb. Oprócz domu seniora, który już powstaje,jedną z najpilniejszych było zwiększenie liczby miejsc w miejscowym, publicznym przedszkolu. Doskonale rozumiem, że opieka dzienna dla maluchów jest dla ich rodziców szansą powrotu na rynek pracy.Jednak jak powszechnie wiadomo, rozbudowa, czy budowa nowego budynku to ogromne przedsięwzięcie, które poprzez procedury, jakich samorządy muszą się trzymać, znacząco rozciąga realizację takiego zadania w czasie. A potrzeba nowych miejsc przedszkolnych nie może czekać. Dlatego uznałem, że na miarę możliwości lokalowych musimy działać już dziś. Podjęliśmy więc decyzję o utworzeniu punktu przedszkolnego dla dzieci trzy i czteroletnich w miejscowej szkole podstawowej – mówi burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Pozyskano unijne dofinansowanie

Kwota pozyskanego przez samorząd dofinansowania wyniesie 281 tys. 117 zł. Fundusze zostały przyznane z Osi Priorytetowej RPO WM 2014-2020 w ramach projektu „Maluchy na start!”. – Założeniem programu jest zwiększenie dostępności opieki dziennej dla dzieci, a więc nasz projekt utworzenia nowego punktu przedszkolnego doskonale wpisał się w te ramy. Dodatkowym plusem jest to, że dzieci z nowopowstającej grupy będą uczestniczyły w ciekawych zajęciach dodatkowych – podkreśla zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

Oznacza to, że zastrzyk gotówki, który popłynie do gminy Zwoleń zostanie przeznaczonyzarówno na utworzenie 25 nowych miejsc dla dzieci w wieku 3-4 lata oraz zapewnienie bieżącego funkcjonowania grupy przez okres 12 miesięcy, jak i zajęcia dodatkowe dla podopiecznychoddziału przedszkolnego. W ramach programu będą realizowane warsztaty mające za zadanie stymulację rozwoju psychoruchowego dzieci, na przykład muzyczne itaneczne z elementami ludowymi, ale także zajęcia rozwijające kompetencje społeczne i stabilizujące ich rozwój emocjonalny, jak warsztaty kulinarne, teatralne, czy plastyczne. Według założeń projektu nauczyciele przejdą kurs podnoszący ich kompetencje zawodowe w tym zakresie.

 

Trwa remont pomieszczeń

 

W szkole pełną parą idą przygotowania do utworzenia oddziału przedszkolnego.

 

- Do dyspozycji dzieci zostanie przystosowane duże, jasne pomieszczenie z miejscem do zabawy i zajęć edukacyjnych. Sala będzie wyposażona w meble oraz niezbędny sprzęt i zabawki. Zapewnimy też bezpieczny dostęp do łazienek dostosowanych do wieku dzieci oraz szatnię. Obecnie w placówce trwa gruntowny remont, który według naszych przewidywań powinien zakończyć się jesienią – podsumowuje burmistrz Arkadiusz Sulima.

MG

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.