Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12041
W sumie: 80185

News

News zdjęcie id 1075

Umowa dotycząca dofinansowania na zakup komputerów i wyposażenia pracowni w zwoleńskiej szkole podpisana!

21.08.2019

 

 

 

Blisko 50 tys. otrzyma gmina Zwoleń na modernizację istniejącej pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły przy ul. Ludowej w Zwoleniu. Do placówki trafi nowoczesny sprzęt komputerowy, tablica interaktywna i nowe umeblowanie sali. Pomoc finansowa to wynik dobrej współpracy pomiędzy samorządamigminy i województwa mazowieckiego.


Umowa podpisana


Umowa dotycząca przyznania pomocy finansowej w ramach pilotażowej edycji „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” została zawarta 7 sierpnia w Radomiu.

 

Dokument swoimi podpisami sygnowali przedstawiciele samorządów, ze strony województwa mazowieckiego wicemarszałek Rafał Rajkowski, zaś ze strony gminy Zwoleń burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. 


- Otrzymaliśmy pomoc finansową w wysokości 47 tys. złotych, co pokryje aż 70 % kosztów planowanej inwestycji. To bardzo znaczący zastrzyk gotówki, któryudało nam się pozyskać dzięki dobrej współpracy z władzami województwa mazowieckiego – podkreśla burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. 

 

Inwestycja w rozwój oświaty


Jak informowali przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, ideą programu jest podnoszenie jakości dostępnościkształcenia poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w oświacie oraz pomoc w rozwoju nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej jednostek oświatowych. Realizacja tych celów ma polegać na poprawie warunków oraz zwiększeniu dostępności zarówno do nowych, jak również już istniejących pracowni informatycznych oraz zwiększeniu dostępu do nowoczesnego oprogramowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 


- Lokalne potrzeby w zakresie oświaty doskonale wpisały się w ramy programu pomocowego, który zakłada udzielenie dofinansowania na realizację zadań polegających na modernizacji lub utworzeniu nowych pracowni informatycznych. Aplikowaliśmy o wsparcie na zakup nowoczesnego sprzętu i niezbędnego oprogramowania, a także elementów wyposażenia dla istniejącej pracowni. Doposażając szkoły chcemy wyrównać szanse edukacyjne naszych uczniów z szansami uczniów z większych miast. To bardzo ważne, aby tworzyć dzieciom warunki do dobrego startu, dlatego zamierzamy kłaść mocny nacisk na ten obszar i skutecznie sięgać po dofinansowania zewnętrzne, które pomogą w ich rozwoju. Pierwszy krok w tym kierunku został postawiony i uczniowie już niebawem otrzymają do swojej dyspozycji bardzo nowoczesny sprzęt. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa i z pewnością będziemy podejmowali dalsze działania w tym zakresie – informuje burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Pracownia zyska nowy blask

 

Przypomnijmy, w ramach zadania samorząd gminy Zwoleń zakupi dla szkoły 14 sztuk komputerów typu desktop z klawiaturami i myszami oraz komputer dla nauczyciela z monitorem, klawiaturą i myszą. Ponadto pracownia wzbogaci się o 15 sztuk słuchawek, 15 sztuk głośników, a także 25 krzeseł dla uczniów, a także krzesło obrotowe dla nauczyciela. Zostanie zakupiona również nowoczesna interaktywna tablica o szerokości 65 cali. Ma być wykonana instalacja zasilania, instalacja sieci kablowej LAN oraz zakupiona licencja programu biurowego. 
Całkowity koszt inwestycjizostał oszacowany na kwotę 67 tys. 143 zł. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 47 tys. zł. Sprzęt ma być zakupiony i zamontowany do końca 2019 roku. Obecnie trwa remont pomieszczenia pracowni. 

 

 

MG

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.