Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9169
W sumie: 93575

News

News zdjęcie id 1041

Rodzinny festyn „W gościnnym Gnieździe Ojczystym Jana Kochanowskiego” w Sycynie

18.06.2019

 

 

 

W niedzielę, 16 czerwca w Sycynie odbył się Rodzinny Festyn pn. „W gościnnym Gnieździe Ojczystym Jana Kochanowskiego” zorganizowany w ramach Dni Sycyny. W tym roku mieszkańcy powiatu zwoleńskiego w sycyńskim parku spotkali się po raz dwudziesty.

Tradycyjnie w programie imprezy znalazły się biegi, w których udział wzięło blisko 200 biegaczy. Organizacją biegów zajęło się Stowarzyszenie "Zwoleń Biega", zaś sędzią głównym zawodów po raz pierwszy był Krzysztof Cywka, do tej pory funkcję tę pełnił Włodzimierz Kabus emerytowany zastępca Burmistrza Zwolenia. Po raz trzeci na Dniach Sycyny rywalizowali między ze sobą także wędkarze.

 

.

 

Oficjalnego otwarcia XX Dni Sycyny dokonali: gospodarz wydarzenia Starosta Zwoleński  - Stefan Bernaciak, Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, profesor Henryk Bednarczyk – prezes Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna, Marcin Liberadzki oraz Krzysztof Cywka. Wszyscy życzyli licznie przybyłym na festyn mieszkańcom powiatu zwoleńskiego wspaniałej, rodzinnej zabawy.

 

.

 

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima nie tylko przyłączył się do życzeń ale również zaprosił wszystkich do udziału w kolejnych wydarzeniach poświęconych Janowi Kochanowskiemu, które odbędą się 21 i 23 czerwca w Zwoleniu. Obecny na wydarzeniu poseł Leszek Ruszczyk witając uczestników wydarzenia, nie szczędził słów uznania dla organizatorów. W swojej wypowiedzi  podkreślił bardzo istotne znaczenie integracyjne tego typu imprez.

 

Po części oficjalnej delegacje samorządów, instytucji i organizacji udały się pod pomnik Jana Kochanowskiego w Sycynie, gdzie złożyły wiązanki kwiatów.

 

Zmagania sportowe

 

W ramach XX Dni Sycyny odbyły się podobnie jak w latach ubiegłych imprezy towarzyszące. O Puchar Starosty walczyli między innymi miłośnicy wędkarstwa. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął Marcin Wawrzak. Druga lokata przypadła Marcinowi Sotynowi, a trzecia Piotrowi Wieczorkowi. Laureaci zmagań otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

 

Kolejnym wydarzeniem był XIX bieg „Wokół gniazda ojczystego Jana Kochanowskiego”. W blokach startowych ustawiło się blisko dwustu zawodników.  Wśród dzieci na najwyższych miejscach podium w swoich kategoriach stanęli: Maja Cholewa, Wiktor Dubielczyk, Oliwia Peczyńska, Mateusz Guzek, Maria Wielechowska i Damian Jaworski. W kategorii OPEN, czyli biegu na 5 kilometrów pierwsze miejsce wśród kobiet zdobyła Karolina Waśniewska. Drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Skowron, a trzecie Iwona Stachurska. W tej samej kategorii wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Walczyk. Drugi na mecie był Łukasz Pochylski, a trzeci Rafał Lewocha. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników biegu pamiątkowe medale.

 

Warto dodać, że organizatorzy wręczyli również nagrodę specjalną dla najwcześniej urodzonej biegaczki. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Oświatowe Sycyna.

 

Moc atrakcji oraz część artystyczna

 

.

 

Scena nieustannie tętniła życiem. Wystąpił na niej zespół Sycyniaczki, chór Sycyna oraz dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie. Nie lada gratką była też prezentacja znanego i lubianego kabaretu „Uszy” z Sycyny, który przedstawił w tym roku skecz pt. „Przesłuchanie na Posterunku Policji”. Wieczór zakończył się zabawą pod gwiazdami z DJ Piotrkiem.

 

O dobrą zabawę najmłodszych uczestników rodzinnego festynu zadbali animatorzy z „To Tu Kawa&Zabawa” Ogromnym powodzeniem tradycyjnie cieszyło się malowanie twarzy, do którego przez cały festyn nie brakowało chętnych. Były też wyścigi w workach, przeciąganie liny, przejścia przez tunel na czas, skoki przez skakankę XXL oraz rzut do celu. Miłośnicy muzyki tańczyli wraz z animatorami, łasuchy zajadały się darmowym popcornem, a ci, którzy nieco się zmęczyli, odpoczywali przy kreatywnym stoliku. Organizatorzy zadbali także o dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie. Wszystkie atrakcje były dostępne nieodpłatnie.

 

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Zwoleniu wraz z Urzędem Miejskim w Zwoleniu, Stowarzyszeniem Oświatowym Sycyna, Stowarzyszeniem Nasz Jasieniec oraz Stowarzyszeniem „Zwoleń Biega”.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.