Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11341
W sumie: 95747

News

News zdjęcie id 1025

Teatralne święto po raz dziewiąty w Zwoleniu! W tym roku na scenie zaprezentowało się 80 młodych aktorów

06.06.2019

 

 

 

80 młodych aktorów zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie na IX Zwoleńskich Teatrałkach, które odbyły się w Domu Kultury 4 czerwca. 

 

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Zastępca Burmistrza Grzegorz Molendowski.

 

- Cieszę się, że teatrałki na stałe wpisały się w kalendarz zwoleńskich wydarzeń. Występującym życzę dużo pewności siebie na scenie. Chciałbym również już teraz pogratulować opiekunom młodych aktorów i podziękować im za wkład pracy, który włożyli w przygotowanie swoich podopiecznych do występu oraz sztuk teatralnych i inscenizacji. – mówił otwierając IX Zwoleńskie Teatrałki zastępca Burmistrza Grzegorz Molendowski

 

Wśród aktorów, którzy zaprezentowali się na teatrałkach  znaleźli się przedstawiciele Zespołu Placówek Oświatowych w Policznie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie, Lipskiego Centrum Kultury oraz Domu Kultury w Małogoszczy. Na scenie wystąpiło siedem 5 grup teatralnych, które zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe.

 

Artystów w tym roku oceniało wykwalifikowane jury, któremu przewodniczył Jarosław Figura – aktor i reżyser, członkami komisji byli zaś: Ewa Bulzacka oraz Katarzyna Cieślik.

 

Nagrodzeni i wyróżnieni!

 

Wśród najmłodszych wykonawców I miejsce jurorzy przyznali Motylkom z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznie za spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

 

II miejsce przypadło zaś Wesołej Gromadzie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie za przedstawienie „Kłopot Krasnala” Jury ponadto nagrodami aktorski wyróżniło Miłosza Lenarcika (rola Krasnala Pracusia) oraz Magdę Zawadę (rola żabki).

W kategorii uczniów klas I - III na pierwsze miejsce, zdaniem jury, zasłużyła grupa teatralna Apsik z Lipskiego Centrum Kultury za spektakl „O zdrowiu na poważnie i wesoło”. Nagrody aktorskie w grupie Apisk otrzymali: Sebastian Kołodziej (rola narratora), Julia Małaczek (rola Królewny Śnieżki) i Sebastian (rola pacjenta u dentysty).

 

Najlepsi w kategorii IV – VI według jurorów okazali się aktorzy z grupy Bim – Bom z Lipskiego Centrum Kultury za przedstawienie Pinokio.

 

Grający w spektaklu Pinokio Bartosz Adamczyk (rola Gepetto) otrzymał nie tylko nagrodę aktorską ale również nagrodę specjalną Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Nagrodę aktorską przyznano także Wiktorii Jabłońskiej za rolę Pinokia.

 

I miejsce w kategorii IV wywalczył teatr Kafelek z Domu Kultury w Małogoszczy za spektakl „Chcemy jeść”. Grająca w nim Aleksandra Tracz otrzymała nagrodę aktorską.

 

Najlepsze grupy otrzymały specjalne statuetki, szkoły pamiątkowe dyplomy, instruktorzy i nauczyciele - podziękowania, a wszyscy uczestnicy – upominki oraz słodki poczęstunek. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Zwoleniu, Dom Kultury  a także Komendę Powiatową Policji w Zwoleniu.

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.