Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9176
W sumie: 93582

News

News zdjęcie id 1021

Będą remonty świetlic wiejskich, ale nie tylko. Zaplanowano też inne działania

07.06.2019

 

 

 

Z końcem maja rozstrzygnięto przetargi dla wykonawców inwestycji zaplanowanych do realizacji w ramach Funduszy Sołeckich na 2019 rok. Mieszkańcy sołectw Barycz, Jedlanka i Mieczysławów zdecydowali o remoncie miejscowych świetlic wiejskich. W Zielonce ma powstać nowy parking, a w Paciorkowej Woli Starej zostaną wyznaczone granice działki przeznaczonej na cele rekreacyjne. Mieszkańcy Sycyny chcą modernizacji budynku remizy OSP.

 

Świetlica w Baryczy z nową łazienką

Jednym z zadań zaplanowanych w ramach Funduszu Sołeckiego jest modernizacja świetlicy gminnej w Baryczy. Wykonawcą prac budowlanych będzie Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane INWBUD Tomasz Kapciak z Sycyny Północnej. Zadanie polega na remoncie łazienki w świetlicy wiejskiej znajdującej się w budynku po byłej remizie OSP w Baryczy. Zakres prac obejmie położenie tynków renowacyjnych i zwykłych, wymianę ościeżnic i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych, położenie płytek ściennych i posadzek oraz wykonanie gładzi i instalacji elektrycznej wraz z montażem oświetlenia. Wykonawca zamontuje także podgrzewacz wody.

Koszt remontu wyceniono na kwotę 18 tys. 696 zł. Prace budowlane mają zakończyć się do 30 września tego roku.

 

Świetlica w Jedlance będzie ocieplona

 

Samorząd gminy Zwoleń podpisał również umowę z wykonawcą zadania pod nazwą „Poprawa infrastruktury sołectwa poprzez modernizację świetlicy gminnej w Jedlance”. Wykonawcą prac budowlanych będzie Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane INWBUD Tomasz Kapciak z Sycyny Północnej.

 

Zadanie polega na wykonaniu docieplenia elewacji zewnętrznej budynku świetlicy wiejskiej wraz z materiałem, w tym położenie warstwy wykonanej ze styropianu i warstwy tynku akrylowego w kolorze takim, jak w poprzednich latach.

Koszt prac remontowych wyceniono na 8 tys. 364 zł. Mają zakończyć się do 30 września tego roku.

 

Modernizacja sali i zakup doposażenia dla świetlicy w Mieczysławowie

Mieszkańcy sołectwa Mieczysławów zadecydowali, że Fundusz Sołecki przeznaczą na modernizację sali świetlicowej. Wykonawcą prac będzie firma „RAF-BUD” Knieć Rafał z Mieczysławowa. Ich zakres obejmie usunięcie starych farb i lamperii na ścianach, wyrównanie tynków, wymianę okien i parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, montaż sufitu podwieszanego i punktowego oświetlenia, a także ułożenie mozaiki na wysokość 150 cm oraz zakup i montaż rolet okiennych.

 

Świetlica w ramach zadania będzie także wyposażona w nowe stoły, krzesła, wieszak na ubrania i szafkę na środki czystości.

 

Koszt zaplanowanych prac remontowych oraz zakupu mebli wyniesie 22 tys. 650 zł. Zadanie ma być zrealizowane do 30 września tego roku.

 

Wyznaczenie działki rekreacyjnej w Paciorkowej Woli Starej

Z końcem maja została podpisana także umowa z wykonawcą zadania polegającego na wznowieniu granicy działki położonej w Paciorkowej Woli Starej, łącznie ze stabilizacją minimum czterema sztukami tzw. graniczników. Będzie ona przeznaczona na społeczne cele rekreacyjne. Jeszcze w tym roku odbędzie się przetarg na dostawę urządzeń zabawowych w tym również dla tej świetlicy. Za kwotę 9 tys. 449 zł będzie zakupiona: huśtawka wahadłowa,  huśtawka ważka „MOTYL” oraz element siłowni plenerowej - „NARCIARZ”wolnostojący.

Wykonawcą robót geodezyjnych będzie Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna mgr inż. Radosław Nachyła, z Babina. Wartość prac wyceniono na kwotę 1 tys. 476 zł. Pomiary mają zakończyć się do 30 sierpnia tego roku.

 

Nowy parking w Zielonce Starej

Jest też wykonawca zadania pod nazwą „Poprawa infrastruktury sołectwa poprzez ułożenie parkingu przy świetlicy gminnej w Zielonce Starej”. Jest nim Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane INWBUD Tomasz Kapciak z Sycyny Północnej.

Zakres prac obejmie budowę parkingu o powierzchni 60 metrów kwadratowych. Zostanie tu wykonana odpowiednia podbudowa i nawierzchnia z kostki brukowej lub z innego materiału spełniającego normy dla parkingu.

Koszt inwestycji to 6 tys. 150 zł. Prace mają zakończyć się do 30 września tego roku.

 

Będzie przetarg na modernizację budynku OSP w Sycynie

 

Mieszkańcy Sycyny zadecydowali o przeznaczeniu środków z Funduszu Sołeckiego na utrzymanie gotowości bojowej poprzez modernizację budynku remizy OSP w Sycynie.

 

Prace budowlane będą polegały na zabezpieczeniu ścian budynku przed wilgocią i przemarzaniem poprzez ich docieplenie wraz z izolacją wilgotnościową, a także dociepleniem fundamentów obiektu. Planowana całkowita powierzchnia przeznaczona do modernizacji to ok. 300 metrów kwadratowych.

Jak poinformował kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego Piotr Wajs, przetarg na realizację tego zadania nie został jednak rozstrzygnięty, ponieważ oferta z najniższą ceną na remont budynku w Sycynie przekroczyła kwotę zaplanowaną w budżecie dla tej inwestycji. Niebawem zostanie rozpoczęta kolejna procedura przetargowa.

- Mieszkańcy poszczególnych sołectw zadecydowali o zaspokojeniu najważniejszych potrzeb w ich lokalnych środowiskach. My jako samorząd wspieramy te działania zabezpieczając je od strony formalnej. Liczymy, że wybrani wykonawcy inwestycji przeprowadzą je sprawnie i terminowo, tak aby mieszkańcy mogli jak najszybciej korzystać ze zrealizowanych inwestycji – podsumował burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

 

MG

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.