Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9350
W sumie: 244432

Pytania do Burmistrza Wypełnij Odpowiedzi

Masz pytanie do Burmistrza?

Żeby je zadać, nie musisz już przychodzić do Urzędu. Nie musisz nawet ruszać się z domu. Burmistrz za pośrednictwem naszej witryny będzie odpowiadał na Państwa pytania.

Informujemy, iż kierownik jednostki odpowiada na pytania raz w miesiącu oraz zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na te pytania, które są istotne i pożyteczne z punktu widzenia prowadzonej polityki informacyjnej gminy.
Do informacji mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 18 lipca 2002
O świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144 z 2002r., poz. 1204)

Wypełnij poniższy formularz

Odpowiedzi

2017-01-03 11:55:59 Krzysztof Witam. Mam pytanie dotyczące demontażu dachu z azbestu. Gdzie mogę zasięgnąć informacji, kto to wykonuje i czy jest to dofinansowywane?
Informację można uzyskać w referacie Ochrony Środowiska pokój 33 (na I piętrze).
2016-10-19 09:34:22 Animals Witam.\r\nMając na uwadze dobro zwierząt, przepisy ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o ochronie przyrody proszę o udzielenie odpowiedzi, w jaki sposób Gmina Zwoleń radzi sobie z problemem zwierząt rannych w wyniku zdarzeń drogowych na terenie gminy.
Urząd Miejski w Zwoleniu po otrzymaniu zgłoszenia w formie wystąpienia zdarzenia drogowego z udziałem zwierząt podejmuje działania zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt.

W przypadku zwierząt dzikich:
- współdziała z Kołem Łowieckim na terenie, którego wystąpiło zdarzenie drogowe gdy zwierzę jest ranne i potrzeba jest szybka interwencja celem jego eutanazji.
- następnie informuje i współdziała z zakładem Bacutil z którym ma podpisaną umowę celem jego transportu i utylizacji.

W przypadku zwierząt domowych:
- zapewniona zostaje opieka weterynaryjna przez lekarza weterynarii współdziałającym z Urzędem Miejskim w Zwoleniu.
Zwierzęta te po udzieleniu pomocy weterynaryjnej zostają przekazane do adopcji osobom, które zapewnią im właściwą opiekę i warunki bytu, lub przekazane zostają do schroniska dla zwierząt bezdomnych współpracującym z Urzędem Miejskim w Zwoleniu.
2016-10-11 12:59:19 Damian damian2107@op.pl Ile bedzie kosztowala rewitalizacja miasta Zwoleń nas mieszkancow i dlaczego nie moze tego zrobic ktos ze Zwolenia tylko firma z zewnatrz prosze podac sume w odpowiedzi i nie odsylac mnie do bip bo nie kazdy tam moze znalezc niektore informacje naco ida pieniadze z podatkow
Opracowanie Programu Rewitalizacji jest dofinansowane w 90% z Europejskiego Funduszu Społecznego (udział Gminy Zwoleń 10%)
Zadanie realizowane w ramach "Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna". Koszt całkowity zadania wynosi 117400 zł brutto.
Ktoś ze Zwolenia lub okolic mógłby to wykonać, jeśli posiada taką firmę, wyspecjalizowanych pracowników, złożył ofertę i wygrał przetarg (zamówienie), które było ogłoszone na stronie http://bip.zwolen.pl zakładka "zamówienia publiczne/zamówienia do 30 000 euro" (dostępne również ze strony www.zwolen.pl zakładka "Przetargi i Ogłoszenia")
2016-08-17 14:16:19 Damia damian2107@op.pl Witam dlaczego prace nad zalewem ida tak opieszale juz minelo 5 lat odkad nie mozna sie kompac ludzie juz zapomnieli o istnieniu tego miejsca i czy zalew zostanie oddany tuz przed wyborami zeby poprawic sobie statystyki i wygrac ponownie
Nie zamierzam ubiegać się po raz kolejny o funkcję Burmistrza - zatem nie wybory są powodem tego, że zalew nie jest czynny. Ubiegamy się o dofinansowanie zewnętrzne i oczekujemy na rozstrzygnięcie naszego wniosku.
2016-08-17 14:14:55 miłosz Ostatnio stowarzyszenie ROZWOJU I DZIEDZICTWA którego jest pani prezesempozyskało 16 mln zł z dotacji-proszę odpowiedzieć jak zostały wykorzystane te środki.
Prezesem jest pan Zbigniew Buczma. Proszę się zwrócić z zapytaniem do Stowarzyszenia "Dziedzictwo i Rozwój" w Zwoleniu.
2016-08-17 14:13:47 Anna annagrabowska1c@gmail.com W imieniu zwoleńskiej młodzieży kierujemy do Pani Burmistrz uprzejmą prośbę o dłuższe świecenie się latarni ulicznych, szczególnie w okresie wakacyjnym. Wracając wieczorem do domu nie czujemy się bezpiecznie. Z tego względu mamy nadzieję, że pozytywnie rozpatrzy Pani naszą prośbę. Pozdrawiamy bardzo serdecznie :)
Po zmianie lampy świecą się w okresie letnim do godz. 1:00.
2016-08-17 14:11:44 Darek darekoleksik15@wp.pl Czy w najbliższym czasie bedzie uruchamiane dofinansowanie do Instalacji solarnych.
Gmina Zwoleń nie planuje w najbliższym czasie projektu budowy urządzeń solarnych na domach mieszkańców dofinansowanego ze środków zewnętrznych. Nadmieniam, iż projekt był już zrealizowany w 2014 roku, a liczba uczestników nie była ograniczona przez Gminę.
2016-06-06 12:57:30 Ania ajanik1978@gmail.com Czy będą w tym roku jakeś wyjazdy dla dzieci na wakacje? dziekuje za odpowiedz pozdrawiam bardzo serdecznie ...:)\r\n
Do tej pory nie otrzymaliśmy (wzorem lat ubiegłych) prośby ze strony Związku Młodzieży Wiejskiej - o zorganizowanie grup dzieci na letni wypoczynek. Z informacji telefonicznej od ZMW wynika, że organizacja nie otrzymała na chwilę obecną stosownych środków na organizację wypoczynku. Zatem nadal czekamy.
2016-06-06 12:55:20 Paweł pawar2@wp.pl Witam, przeglądając stronę internetową Zwoleń.pl otworzyłem zakładkę \"Oferta dla inwestorów\" i z przerażeniem stwierdzam, że Państwo nie macie nic do zaoferowania inwestorom. Czy nie uważa Pani, że ta rubryka powinna być priorytetem działania dla Pani i dla Radnych? \r\nKolejne pytanie, dotyczy pamięci o Tych, którzy odeszli. \r\nDokładnie dotyczy to mogiły dr. Perzyny, którą to widziałem zaniedbaną i nie uporządkowaną. Czy tak trudno jest pamiętać o człowieku, któremu wielu mieszkańców Zwolenia i okolic, zawdzięcza zdrowie bądź życie?
Dziękuję za słuszną uwagę. W najbliższym czasie postaramy się uzupełnić we właściwy sposób tą zakładkę na stronie www.

Co do drugiej części pytania to pod opieką Urzędu Miejskiego w Zwoleniu są następujące mogiły na cmentarzu w Zwoleniu:

- Żołnierzy Wyklętych,
- rzeźbiarza Wincentego Flaka
- groby z I Wojny Światowej
- groby z II Wojny Światowej
- groby rozstrzelanych podczas 2 Wojny Światowej (pierwotne miejsce pochówku)
- grób Doktora Leonarda Perzyny

Groby te są sukcesywnie porządkowane przez pracowników Urzędu Miejskiego.

Groby. W. Flaka i L. Perzyny zazwyczaj porządkują najbliżsi żyjący członkowie rodziny.
2016-06-06 12:35:35 Tytus Jakie stanowisko zajmuje Pani w organizacji Dnia Dziecka przez partię PSL ?Czy może Pani przedstawić kosztorys tej imprezy i z inicjatywy kogo taka impreza ma miejsce?Czy w związku z głosami że jest to kiełbasa wyborcza PSL-u może się Pani jakoś odnieść?Czy stosowne należności wobec miejskiego domu kultury zostaną wniesione z tytułu tej imprezy?
Dom Kultury, co roku zwraca się do różnych podmiotów organizując w czerwcu Dzień Dziecka - z propozycją ufundowania nagród i włączenia się w imprezę. Każda organizacja, która zapewni dzieciom atrakcje w dniu ich święta jest mile widziana.
Od wielu lat członkowie Ruchu Ludowego czynnie uczestniczą w imprezach dla dzieci w Zwoleniu, Paciorkowej Woli i Tczowie.
W tym roku we własnym zakresie zorganizowali w Zwoleniu i Tczowie szereg atrakcji dla dzieci: dmuchawce, popcorn, watę cukrową, poprzez własne stoisko - szereg konkursów z cennymi nagrodami.
Środki na wyżej podany cel pochodziły ze składek członków PSL i od sponsorów, którzy fundowali lody, pizze, kebaby oraz szereg innych niespodzianek na nagrody wylosowane lub zdobyte w zorganizowanych konkursach.
W tym roku uatrakcyjniali Święto Dzieciom również Policjanci i Strażacy.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zadowolenia, uśmiechu i radości naszych Milusińskich - serdecznie dziękuję.
2016-05-25 15:30:53 Wojtek Jak wyglada realizacja programu LEADER w gminie Zwolen i gdzie mozna szukac informacji ((harmonogram, warunki wsparcia, itp.)
O stan realizacji programu LEADER (w tym w Gminie Zwoleń) należy pytać pracowników biura LGD stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" siedziba: ul Wojska Polskiego 78 w Zwoleniu tel. (48)6762029 lub na stronie www.dir.zwolen.com
Urząd Miejski w Zwoleniu złożył maksymalnie ile można było do Lokalnej Strategii Rozwoju propozycję realizacji zadania na kwotę 450 tys. zł. W tym dofinansowanie 63,63%.
2016-05-25 15:29:35 Marek marek_lenartowicz@wp.pl W jaki sposób mogę dowiedzieć się kalendarza imprez organizowanych w Zwoleniu dla mieszkańców i okolicznej ludności. Głównie interesują mnie imprezy i wydarzenia połączone z kiermaszem lub stoiskami z rękodziełem i innymi formami rzemiosła i twórczości artystycznej.\r\nZ góry dziękuję za odpowiedź\r\nMarek Lenartowicz
Kalendarz imprez publikowany jest na stronie www.zwolen.pl w prawym menu pod hasłem "WYKAZ UROCZYSTOŚCI".
2016-05-25 15:28:37 piotr piotrkru1076@op.pl Witam. Mam pytanie dotyczące ul. Reja w Zwoleniu. Czy jest przewidziany jakikolwiek remont tej ulicy. Według mnie jest to jedna z najgorszych ulic miasta a stan jej nawierzchni jest opłakany. Oczekuje na odpowiedź. Pozdrawiam.
Środki na remonty ulic i dróg zatwierdza Rada Miejska w Zwoleniu w budżecie na dany rok. Najlepiej skontaktować się z radnym w swoim okregu wyborczym, który zgłosi inwestycję do wykonania. Są w Zwoleniu ulice, które również wymagają pilnej interwencji np. ulica Armii Krajowej, Św. Anny, Św. Jana, Cielątki.

Burmistrz zaprasza

<p>Bogusława Jaworska</p>

Bogusława Jaworska

Przyjęcia interesantów:

Pytania do Burmistrza

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.