Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4763
W sumie: 210070

News

News zdjęcie id 994

Powiatowo-Gminne obchody Dnia Strażaka

20.05.2019

 

 

 

W piątek, 17 maja w Zwoleniu odbyły się Powiatowo-Gminne obchody Dnia Strażaka. Zainaugurowała je msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu w intencji strażaków i ich najbliższych. Po nabożeństwie strażacy, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście przemaszerowali na plac Państwowej Straży Pożarnej. Oprócz awansów, odznaczeń i wyróżnień w trakcie uroczystego apelu oficjalnie przekazano jednostce w Zwoleniu nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który zwiększy nie tylko możliwości operacyjno-techniczne ale również poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu zwoleńskiego.

 

Przemarsz pododdziałów na plac Komendy Powiatowej PSP w Zwoleniu prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia.

 

Uroczystości na placu rozpoczęto złożeniem meldunku.  Meldunek brygadierowi Pawłowi Jarosławowi Kociołkowi - przedstawicielowi Mazowieckiego Komendanta  Wojewódzkiego PSP w Warszawie złożył dowódca obchodów młodszy kapitan Kamil Czapka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu.

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia podczas podniesienia flagi państwowej na maszt odegrała „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

Po podniesieniu flagi państwowej Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu bryg. Paweł Potucha powitał przybyłych na uroczystość gości.

 

Ponadto komendant podziękował strażakom za ciężką i ofiarną pracę, za godne noszenie munduru strażackiego, a także podkreślił, że bycie strażakiem to duma, to dawanie samego siebie drugiemu człowiekowi. Podziękował także władzom samorządowym za wszelkie wsparcie i pomoc.

 

Odznaczenia i awanse

Powiatowo-Gminne obchody Dnia Strażaka były też okazją do wręczenia strażakom i druhom odznaczeń i awansów. Wszystkie odznaczenia są wyrazem uznania i podziękowania za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Wyciągi z postanowień o przyznaniu odznaczeń oraz rozkazy o nadaniu wyższych stopni służbowych odczytał mł.bryg. Marcin Płachta.

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczył młodszego brygadiera Andrzeja Szarawarskiego. Srebrną Odznakę otrzymali: st.bryg. Krzysztof Żyliński i mł.bryg. Jacek Grudziński. 

 

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało siedmiu strażaków.

 

Wyższe stopnie służbowe otrzymali: młodszy kapitan Jacek Skóra, aspirant sztabowy Marcin Nakoneczny, ogniomistrz Grzegorz Lewikowski, ogniomistrz Dominik Małecki, młodszy ogniomistrz Radosław Banasik, młodszy ogniomistrz Damian Adamiec i młodszy ogniomistrz Łukasz Molendowski.

 

Ponadto Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo – gaśniczych wyróżnił dyplomem,  mł.bryg. Andrzeja Szarawarskiego i asp.sztab. Roberta Kruka.

 

 

Uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego

 

Następnie odbyło się uroczyste przekazanie strażakom nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, które poprzedzone zostało poświęceniem pojazdu przez kapelana powiatowego strażaków księdza Sylwestra Góreckiego.

 

Symbolicznego przekazania kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego dokonali: Anna Kwiecień Posła na Sejm RP, bryg. Jarosław Kociołek oraz bryg. Paweł Potucha Komendant Powiatowy PSP w Zwoleniu.

 

Życzenia i gratulacje 

Strażakom gratulowali m.in.: poseł na Sejm RP Anna Kwiecień, przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jarosław Kociołek, Zbigniew Gołąbek – członek Zarządu Głównego OSP RP  oraz Stefan Bernaciak - starosta zwoleński.

 

Wiele ciepłych słów do świętujących strażaków i druhów skierował także Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima

 

 - Praca strażaka związana jest z niebezpieczeństwem, walczycie z pożarami, podejmujcie interwencje w wypadkach drogowych, usuwacie zagrożenia chemiczne i biologiczne. Jesteście zawsze tam, gdzie jest to konieczne, gdzie jest potrzeba niesienia pomocy. Dzięki waszej nieustannej gotowości, czujemy się bezpieczni. Szanowne Druhny, Szanowni Druhowie, Strażacy – w tym tak uroczystym dniu przyjmijcie serdeczne wyrazy uznania za wasze zaangażowanie i poświecenie w codzienne niesienie pomocy na rzecz bezpieczeństwa ludzkiego życia i mienia. W sytuacjach nagłych wypadków zwykle nie mamy możliwości podziękować za Wasz trud. Dlatego też w dniu Waszego święta w sposób szczególny w imieniu własnym oraz całej społeczności Gminy Zwoleń pragnę zauważyć Wasz wysiłek, odwagę i profesjonalizm, którym kierujecie się w swojej zawodowej i ochotniczej służbie. Życzę Wam wiele sił, wytrwałości, sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby  pełnionej na rzecz drugiego człowieka. - mówił Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

 

,

                                                                                                                        

 

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.