Logo Miasto Zwoleń

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2112
W sumie: 19284

News

News zdjęcie id 979

Spektakularny sukces zwoleńskich tancerek i mażoretek!

11.05.2019

 

 

 

Dziewięć miejsc na najwyższych stopniach podium wywalczyły tancerki zwoleńskiego Domu Kultury podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych „Zakręceni na Taniec” w Warszawie. Nie lada sukces odniosły również zwoleńskie mażoretki i tamburmajorki debiutujące na Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polski Południowo-Wchodniej!

 

 

Zakręceni na taniec

28 kwietnia w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne. Wzięło w nich udział ponad 900 tancerzy z całego kraju. Zmagania odbywały się w podziale na wiek, poziom zaawansowania i style taneczne.

W konfrontacjach swoich sił spróbowały zespoły taneczne i solistki z Domu Kultury w Zwoleniu. I jak się okazało, z wielkim sukcesem, ponieważ młode artystki ze Zwolenia zdobyły wiele nagród. – Nasze grupy wzięły udział w kategorii hip-hop i innych formach tanecznych, czyli stylach łączonych w podziale na wiek i stopień zaawansowania – informuje Aneta Adamiec instruktorka tańca Domu Kultury w Zwoleniu. – W efekcie mamy sukcesy zarówno wśród solistek, jak i wśród zespołów. A trzeba podkreślić, że nasze tancerki ćwiczą raz w tygodniu, dlatego jestem bardzo zadowolona, że wycisnęły z treningów ile się tylko dało i bardzo dobrze poradziły sobie na tle tak wielkiej konkurencji. Jestem z nich bardzo dumna – dodaje Aneta Adamiec.

 

Puchary, medale, dyplomy i ogromne emocje

 

.

Uczestniczki Konfrontacji Tanecznych zgodnie stwierdziły, że emocje im towarzyszące podczas tanecznych zmagań były ogromne, zwłaszcza jeśli chodzi o rywalizację solo. - Występowało bardzo dużo solistów, a awans do kolejnych etapów zawodów wiązał się z ponownymi wyjściami na parkiet. Był to znaczny wysiłek fizyczny, któremu towarzyszyła adrenalina i stres. Jedna z solistek po ogłoszeniu wyników i zajęciu pierwszego miejsca, popłakała się. I ta sytuacja najlepiej obrazuje ogrom emocji, jaki nam tam towarzyszył. Teraz, kiedy patrzę na to na spokojnie, czuję ogromne wzruszenie i radość, bo zdobyte wyróżnienia uskrzydlają, motywują i sprawiają, że pomimo zmęczenia ma się ochotę zakasać rękawy i jeszcze mocniej wziąć się do pracy. I Właśnie dla takich uczuć i przeżyć warto podejmować kolejne wyzwania i próbować swoich sił w tańcu – mówi instruktorka Aneta Adamiec.

Wśród grup pierwsze miejsce w kategorii Formacje/Inne Formy/Dzieci/Średniozaawansowane zdobył Zespół Taneczny Janet Kids ze Zwolenia. Otrzymał również Nagrodę Specjalną w całym bloku I Formacje/Disco Dance/Inne Formy/Show Dance/Dzieci/Średniozaawansowane. Zespół Taneczny Janet wywalczył trzecie miejsce w kategorii Grupy/Street Dance/9-12 Lat/Open. Zespół Taneczny Flow wytańczył piąte miejsce w kategorii Formacje/Street Dance/14+/Open.

W duetach w kategorii Duety/Hip-Hop/Juniorzy/Open/Zaawansowany najlepsze okazały się Patrycja Rybak i Paulina Spytek, które stanęły na pierwszym miejscu podium!

Wśród solistek w kategorii Solo/Hip-Hop/Juniorzy/Open/Zaawansowany najwyższe, pierwsze miejsce zdobyła Patrycja Rybak. Zaraz za nią uplasowała się kolejna wychowanka zwoleńskiego Domu Kultury, Paulina Spytek. Trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Szczepanik.

Równie dobrze zwoleńskie solistki zaprezentowały się w kategorii Solo/Hip-Hop/Juniorzy/Open/Średniozaawansowany. Drugie miejsce wytańczyła Wiktoria Grudzińska, a trzecie Iga Karaś.

Jak zapewnia instruktorka grup tanecznych ze zwoleńskiego Domu Kultury, młode artystki nie zamierzają spocząć na larach. - Atutem tego typu wyjazdów jest to, że zawsze wyciągamy z nich wnioski. Widzimy braki, które trzeba nadrobić, wiemy co należy doszlifować, co poprawić i nad czym popracować. Damy z siebie wszystko, aby na kolejnych zawodach wypaść jeszcze lepiej – zapewnia Aneta Adamiec.

 

 

Mażoretki ze Zwolenia nie zawiodły!

O równie dużych sukcesach mogą mówić mażoretki i tamburmajorki z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, które zadebiutowały na Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo-Wchodniej. Rywalizacja odbyła się 1 maja w Pustkowie Osiedlu w gminie Dębica.

 

Iga Dziewit po doskonałej prezentacji zajęła pierwsze miejsce w kategorii „solo buława juniorki”. Amelia Wilkiewicz wywalczyła drugie miejsce w kategorii „solo buława seniorki”. W duetach kategorii „buława seniorki” Angelika Toporek i Amelia Wilkiewicz uplasowały się na bardzo wysokim drugim miejscu.

 

Słów uznania dla młodych artystów nie szczędził burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. – Mamy w Zwoleniu bardzo zdolną młodzież, która w spektakularny sposób udowodniła, że tancerze i mażoretki z niewielkiego miasta mogą wygrywać i doskonale reprezentować naszą miejscowość na ogólnopolskich wydarzeniach. Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych ciekawych wyzwań – podsumowuje burmistrz.

 

 

MG

zdjęcia: archiwum prywatne

 

Burmistrz zaprasza

<p>Arkadiusz Sulima</p>

Arkadiusz Sulima

Przyjęcia interesantów:

w sprawach skarg i wniosków -
w poniedziałki w godz. 1530-1600

w pozostałych sprawach -
w czwartki w godz. 1000-1400

Urząd Miejski w Zwoleniu

Plac Kochanowskiego 1
26-700 Zwoleń
tel. 48 676-22-10
fax 48 676-24-18
e-mail: sekretariat@zwolen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.